Předchozí
1 z 5
Další

Tehdy mu ještě nebylo ani pětatřicet let. Jenže pak byl Bohumil Lemfeld osloven, jestli by do mikrofonu mohl přečíst sestavy na jednom přátelském utkání A mužstva fotbalového Hradce Králové. On na tuhle nabídku kývl. „No a už mi to zůstalo,“ usmívá se. „Hned pak o víkendu byl mistrák se Spartou a už to jelo dál,“ vzpomíná na svůj „spíkrovský“ začátek.

Bohumil Lemfeld.Bohumil Lemfeld.Zdroj: Lubomír Douděra

Tehdy ještě zdaleka netušil, jaký spád jeho hlasatelská a moderátorská kariéra nabere. Postupně fungoval i v extraligovém hokeji (Hradec Králové, Pardubice), slyšet byl i při zápasech reprezentace. Nezapomenutelnou štací bylo pro něho angažmá v Lázních Bohdaneč, kde s fotbalisty AFK Atantic postupoval až do nejvyšší soutěže. Moderoval tam i různé společenské akce, kterých se zúčastňovaly osobnosti nejen ze sportovního prostředí (například herci Jiří Krampol, Jiřina Bohdalová a další).

Bohumil Lemfeld (vlevo).Bohumil Lemfeld (vlevo).Zdroj: Lubomír Douděra

Tím však výčet jeho štací zdaleka nekončí. „Spolupracoval jsem i s fotbalovou Olympií Hradec, se Dvorem Králové, komentoval jsem poháry v Rychnově nad Kněžnou a zaskakoval v Týništi nad Orlicí. Přes kamarády a různé spolupracovníky přišly také akce jako třeba vítání Romana Šebrleho na náměstí v Rychnově nad Kněžnou po vítězství na olympiádě plus komentování různých akcí kolem sportu, vyhlašování, ankety a podobně. Vloni v létě jsem třeba moderoval běh na kolečkových lyžích za účasti Kateřiny Smutné, Stanislava Řezáče a dalších laufařů. Takže moje náplň během kariéry s mikrofonem je vcelku pestrá. Trvá od roku 1988 doteď, čili už přes třicet let. To to letí. A to mi bude zanedlouho 68 let,“ poukazuje Lemfeld.

Bohumil Lemfeld (vlevo).Bohumil Lemfeld (vlevo).Zdroj: Lubomír Douděra

Hradeckým fotbalem začínal a od té doby je mu věrný pořád. Vedle dnes druholigového áčka má na starost ještě B tým, všechny dorosty a žáky. „Úzce spolupracuji také s Královéhradeckým krajským fotbalovým svazem a Okresním fotbalovým svazem Hradec Králové,“ uvádí své současné aktivity. A co je hlavní, rozhodně nemá v plánu s tím v blízké době seknout.

Bohumil Lemfeld.Bohumil Lemfeld.Zdroj: Lubomír Douděra

Jak už to tak mezi hlasateli bývá, ani Bohumil Lemfeld se během své komentátorské kariéry nevyhnul některým úsměvným přeřekům. Jeden si hned vybaví. „Když za hradecké Votroky hrát fotbal Michal Šmarda, hlásil jsem sestavy a u jeho čísla jsem řekl Michal Šmajda. Blbé to bylo v tom, že zrovna na tribuně seděl starej Šmarda a hned vedle jeho manželka,“ zasměje se při této vzpomínce.

Bohumil Lemfeld (vpředu).Bohumil Lemfeld (vpředu).Zdroj: Lubomír Douděra