Předchozí
1 z 5
Další

Ladislav Doseděl je rodákem z Chomutova a na severu Čech také udělal první fotbalové krůčky, konkrétně v nedalekém Ústí nad Labem, bylo mu šest let. V tomto regionu působil vedle Chomutova s Ústím ještě v Teplicích. Pak už následovaly další štace: vojna Cheb a Sušice, dále Brno, Znojmo, Pardubice, Dukla, Hradec Králové, Letohrad, Kolín, Opava, Benešov, Xaverov, Převýšov, Dvůr Králové nad Labem, Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov, Ostrá, Nepolisy a Klamoš.

Ladislav Doseděl v dresu Benešova.Ladislav Doseděl v dresu Benešova.Zdroj: archiv

„Suverénně nejlepší angažmá pro mě bylo na Dukle. To se nedá srovnávat s ničím, kde jsem jinde byl,“ má jasno čerstvý padesátník. Ve své nejlepší éře také nakoukl do nejvyšší soutěže, stalo se tak v dresu královéhradeckých Votroků. „Můj prvoligový debut byl, když jsme dohrávali oné utkání v desíti nebo dokonce v devíti lidech. Bylo to, tuším, proti Olomouci, ale to si přesně už moc nepamatuju,“ vrací se o hodně let zpátky.

Ladislav Doseděl se svým synem.Ladislav Doseděl se svým synem.Zdroj: archiv

Výraznou stopu zanechal v Kolíně, kde působil deset let, tedy na něj až nezvykle dlouho. Poté, co opustil ligové trávníky, prošel několika kluby v Královéhradeckém kraji.

Ladislav Doseděl v dresu Klamoše.Ladislav Doseděl v dresu Klamoše.Zdroj: SK Klamoš

„Většinu svojí kariéry jsem odehrál v útoku. Až zhruba někdy od svých třiatřiceti až pětatřiceti let jsem začínal hrát stopera. Třeba v Dukle jsem si vyzkoušel ofenzivního záložníka, občas i defenzivního. V Xaverově jsem hrál zase levého beka. Ale vždycky to bylo na chvilku, když bylo potřeba jenom na pár zápasů. Nejlíp jsem se cítil jednoznačně v útoku. Byl jsem takový rychlostní typ, dobrá hlava, dobrá střela. Navíc jsem měl k sobě dobré spoluhráče, kteří mi vytvářeli šance. Na tohle jsem měl zrovna štěstí, že jsem je potkal,“ vzpomíná Doseděl.

Ladislav Doseděl v dresu Klamoše.Ladislav Doseděl v dresu Klamoše.Zdroj: Marcel Tuček

V jedné chvíli koketoval s trenéřinou. Byl z něho i hrající kouč. „Zjistil jsem, že mě zrovna tohle ničím nenaplňuje. Tahle branže pro mě opravdu není,“ nezastírá.
Už přes dvacet let žije v Chlumci nad Cidlinou. Fotbalovou kariéru dohrává v pět kilometrů vzdálené Klamoši, kde se hraje okresní III. třída Hradecka. V této vesničce rovněž pracuje. „Sídlí tam firma Dekor Beton, která dělá betonové ploty. Já jsem na betonárce a teď nově mám jezdit mixem. Jsme taková fotbalová rodina, neboť tu jsou také fotbalisté, ať už dřívější nebo stále aktivní,“ říká Ladislav Doseděl.

Ladislav Doseděl v dresu Dvora Králové nad Labem.Ladislav Doseděl v dresu Dvora Králové nad Labem.Zdroj: archiv