VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

včera 23:59

Firmy si kontejner zahrádkářů pletou se sběrným dvorem

Hradec Králové - Stavební odpad podle zákona do běžných kontejnerů nepatří. Někteří stavebníci si ale ze zákazu hlavu nedělají. K nemilosti zahrádkářů z Červeného Dvora si k vyhazování dveří, oken či kovů vybrali zrovna jejich kontejner.

včera 20:20

Hradecké léto bude plné oprav

Hradec Králové - Hradecké technické služby letos plánují největší plošné opravy vozovek v ulicích Dvorská, Mánesova, Mýtská, Pražská a Štefánikova.

včera 19:19

Naše školka: Již ve středu MŠ Převýšov

Královéhradecko - Moje školka, to je název seriálu Orlického deníku, v němž každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol Hradecka.

včera 13:11

Oprava křižovatky: půl roku v kolonách

Hradec Králové - Rekonstrukce okružní křižovatky Na Kotli získala stavební povolení. Řidiče čeká půl roku kolon a objížděk.

včera 12:20

Do práce na kole začne projížďkou

Hradec Králové - Hradečtí cyklisté v úterý zahájí akci Do práce na kole. Jak jinak než projížďkou po městě.

23.4.2018

Rada projedná sporný konkurs

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje se v pondělí mimořádně sejde, aby jednala o návrhu na jmenování ředitele Zemědělské akademie Hořice - střední školy a vyšší odborné školy.

22.4.2018

Před svátkem svého patrona sv. Floriána ukáží hasiči své zázemí

Hradec Králové - Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje pořádá každoročně u příležitosti svátku svého patrona sv. Floriána Dny otevřených dveří.

22.4.2018

Rekonstrukce ulic v Třebši přinese chodníky či opravenou kanalizaci

Hradec Králové - Ulice K Labi v hradecké Třebši projde kompletní rekonstrukcí. Opraví se i část přilehlé ulice Machkova. Velkým přínosem rekonstrukce budou nové chodníky, které tu dosud chyběly.

22.4.2018

U stadionu zdarma jen do konce května

Hradec Králové - Na konci května zpoplatní ISP parkoviště u zimního stadionu.

22.4.2018

S.M. Lomos aneb Na Stříbrňáku si dali dostaveníčko radioamatéři

Hradec Králové - Kdo by neznal maďarské „Simpsonovy“ šedesátých let - rodinu Smolíkových a jejího radioamatéra Ládínka, který se pomocí svého volacího znaku S. M. Lomos dorozumíval se svým pravnukem ze 30. století Nunym.

22.4.2018

Hradec se nejlépe stará o památky

Hradec Králové - Krajské město získalo ocenění za péči o architektonické kulturní dědictví v městské památkové zóně. O své památky se Hradec stará nejlépe z celého kraje.

21.4.2018

Senioři na polygonu jeli s dobou

Hradec Králové /FOTO/ - Možnosti vyzkoušet si své řidičské schopnosti využilo v sobotu na polygonu královéhradeckého letiště celkem 120 seniorů. V rámci bezplatného kursu se vedle zkušební jízdy dozvěděli, jak se změnila technika i výkon aut a jak tomu přizpůsobit jejich ovládání, seznámili se s novými bezpečnostními prvky vozů i s tím, jak jezdit v současném hustém provozu.

21.4.2018

Oblíbený festival má i své odpůrce

Hradec Králové - Některé obtěžuje hluk, jiní si stěžují na opilce. Plusy Majálesu ale převládají nad zápory, hájí se pořadatelé.

21.4.2018

Do svinarského mostu kously bagry

Hradec Králové - Po měsících čekání se konečně dělníci vrhli na svinarský most plukovníka Šrámka. Most, který se nad Orlicí klene 111 let, musí přenechat místo svému nástupci.

21.4.2018

Krajští hasiči zabodovali. Získali pomyslnou bronzovou medaili

Královéhradecko - V anketě Hasič roku, kterou vyhlašuje ministerstvo vnitra, se na třetím místě v kategorii Kolektiv roku 2017 umístilo družstvo CTIF HZS Královéhradeckého kraje.

21.4.2018

Přírodní památce Na Plachtě se uleví

Hradec Králové - Dobrovolníci v sobotu pomohou přírodní památce Na Plachtě.

20.4.2018

Schovat se před sluncem? Polovinu července si pod střechou nezaplavete

Hradec Králové - Hradecká Správa nemovitostí, provozovatel plaveckého areálu, opět naplánovala termíny odstávky v letní sezoně z důvodu provádění prací, které nelze provést za běžného provozu a na základě zkušeností z předchozích let.

20.4.2018

Senioři dostanou zdarma lekci za volantem

Hradec Králové - Senioři patří mezi dlouhodobě mezi nejohroženější skupinu řidičů. Aby se však rizikům předcházelo, připravil pro ně Autoklub České republiky bezplatný vzdělávací program Jedu s dobou.

20.4.2018

Sázení nových stromů začalo

Hradec Králové - Ulice města se zazelenaly mladými stromy. Hradecké technické služby tento týden vysadily 52 jehličnatých a 64 listnatých stromů.

20.4.2018

Nová světla tunelu nebudou zářit do oken

Hradec Králové - Dosluhující halogeny, které osvětlují protihlukový tunel v hradecké Okružní ulici, nahradí ledky. Důvodem jsou světelný smog i peníze.

20.4.2018

Při akci Speed marathon odhalili policisté 95 řidičů s „těžkou nohou“

Královéhradecký kraj - Při středeční policejní akci Speed marathon v našem kraji zkontrolovali celkem 196 vozidel a zjistili 117 přestupků.

19.4.2018

Hradecká knihovna pomůže seniorům a představí pro ně služby

Hradec Králové - Populace v Hradci Králové stárne a informovanost o službách, které mohou seniorům pomoci v případech zhoršeného zdravotního stavu je velmi potřebná nejen pro seniory samotné, ale i pro pečující rodiny.

19.4.2018

Páteční vydání deníku nahlédne do historie obce Stará Voda

Stará Voda - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii obce Stará Voda.

19.4.2018

Hradecký silniční okruh bude mít nové zálivy pro zastávky autobusů

Hradec Králové - Nové zastávky bude moci využívat hradecká městská doprava na druhém městském okruhu v Pilnáčkově ulici. Do letošního podzimu by měly být hotové dva nové zálivy pro autobusy, které zvýší dostupnost hromadné dopravy pro návštěvníky nedaleké administrativní a obchodní zóny nebo pro obyvatele domů na Smetanově nábřeží.

19.4.2018

Hradec vítá řidiče tulipány v barvách města

Hradec Králové - Při příjezdu do Hradce Králové z Moravy nebo od Pardubic nelze přehlédnout tulipány v barvách Hradce na silničním okruhu ve Střelecké ulici.

19.4.2018

Po roce opět do práce na kole

Hradec Králové - Už popáté se v Hradci Králové „zastaví“ projekt Do práce na kole. Ten si pro letošní ročník stanovil cíl překonat půl tisícovou účast.

19.4.2018

Dovolenou jsem si nemohla dovolit 10 let

Hradec Králové - Problém vyjít s penězi mají hlavně samoživitelky. Vyplývá to z průzkumu Českého statistického úřadu. Jaké to je živit dítě z jednoho platu, ví i Kateřina z Hradce Králové.

19.4.2018

Bitva o hokej se odkládá

Hradec Králové - Zatímco hokejisté skončili před branami finále, tak na zastupitele čekal příští týden hokejový boj o udržení extraligy ve východočeské metropoli.

18.4.2018

Bývalý záchranář bude kontrolovat GIBS

Hradec Králové/Praha - Bývalý šéf hradecké krajské záchranky Jiří Mašek povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

18.4.2018

OBRAZEM: Pepina a Bob mají mateřskou školu

Hradec Králové /FOTO/ - Deset selat se má čile k světu v oboře poblíž hradecké hájovny U dvou šraňků. Divočáci Pepina a Bob se opět stali rodiči.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT