VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

včera 23:03

Hradec je blíže nové vládě. Nahradí Finka na postu primátora Hrabálek?

Hradec Králové - Čtyři hodiny v úterý trvaly námluvy mezi v Hradci vítězným hnutím ANO a ODS. Po tomto setkání je Hradec blíže nové vládě nad městem.

včera 13:11

Jazzový festival přivítal takřka stovku hudebníků

Hradec Králové - Právě skončený čtyřiadvacátý ročník festivalu Jazz Goes to Town nabídl v Hradci Králové 15 koncertů, na kterých vystoupilo celkem 93 hudebníků z České republiky i ze zahraničí.

včera 06:23

Na co kam: Setkání studentů a zaměstnavatelů

Hradec Králové /POZVÁNKY/ - Prostor pro setkání studentů a absolventů UHK s atraktivními zaměstnavateli z různých oborů z celé České republiky dnes přináší akce JobStart, která se koná na Univerzitě Hradec Králové.

15.10.2018

ZUŠky slaví dvojí výročí

Hradec Králové - Dvě výročí tento měsíc společně oslaví hradecká ZUŠ Habrmanova a ZUŠ Střezina.

15.10.2018

Případ „otráveného" gyrosu policie odložila

Hradec Králové - Šest desítek lidí muselo na začátku června v Hradci Králové vyhledat lékařskou pomoc poté, co je po konzumaci gyrosu či kebabu postihly bolestivé křeče a průjmy.

15.10.2018

Kdo povede město? Hradec dál hledá vedení

Hradec Králové - Ani týden po komunálních volbách není jasné, kdo další čtyři roky povede hradeckou radnici. V současnosti nejžádanější partner na politické mapě Hradec - ODS - dál drží potenciální partnery - ANO a HDK - v nejistotě.

15.10.2018

Jazzová sázka na bigbandy vyšla

Hradec Králové /FOTO/ - Koncert u hlavního nádraží a vystoupení bigbandu Spinifex Maximus v sobotu večer ukončily pětidenní putování jazzu po Hradci Králové. Už 24. ročník festivalu Jazz Goes to Town nabídl fanouškům patnáct vystoupení domácích i zahraničních hudebníků.

14.10.2018

Město plánuje tři nové nádrže

Hradec Králové - Pro zlepšení situace v městských lesích a zadržení vody v krajině město Hradec Králové společně se správcem svých lesů plánuje vybudovat tři retenční nádrže.

14.10.2018

Blíží se konec známek okolo Hradce?

Hradec Králové - Když se loni po dlouhých letech a sporech vloni konečně dokodrcala dálnice D11 až do Hradce Králové, mnulo si město ruce. Toužebně očekávaná spojnice měla totiž z města vyhnat řidiče, kteří tudy po cestě na Pardubice či na Moravu jezdili hlavně ze směru od Náchoda a Jičína.

13.10.2018

ANO nabízí post primátora ODS, HDK chce Finka

Hradec Králové - Šest dní povolebních jednání o tom, kdo bude v následujících čtyřech letech rozhodovat o dění v Hradci Králové, přineslo zatím jen nástin dvou variant koalice a vážný návrh vítěze voleb hnutí ANO, které je ochotné umožnit ODS, aby do křesla primátora usedl její člověk. A to i přesto, že občanští demokraté skončili ve volbách až na třetím místě.

12.10.2018

Hradecké lesy bojují se suchem

Hradec Králové - Stále méně srážek a v posledních letech prodlužující se období sucha negativně ovlivňují i vegetaci hradeckých lesů.

12.10.2018

Fontánka na fakultě ušetřila už tunu plastu

Hradec Králové - Do projektu Voda pro lidi, který školám a firmám zajišťuje zdarma čerstvou mikrofiltrovanou vodu zdarma, se zapojila také hradecká Fakulta informatiky a managementu.

11.10.2018

Hradecký policista si vystřílel titul

Hradec Králové, Praha - Sportovcem Policie ČR se stal královéhradecký policista Miroslav Zapletal.

11.10.2018

Páteční vydání nahlédne do historie Lužce nad Cidlinou

Lužec nad Cidlinou - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Lužce nad Cidlinou.

AKTUALIZOVÁNO
11.10.2018

ANO nabídlo ODS post primátora

Hradec Králové - ODS je po komunálních volbách v Hradci Králové horkým zbožím. ANO mu nabídlo vedení města. Od HDK občanští demokraté nabídku nedostali.

10.10.2018

Pamětní lípa, Má vlast či ohňostroj připomenou v Hradci vznik republiky

Hradec Králové - Poslední říjnový víkend v Hradci Králové bude ve znamení celé řady událostí, které město připravuje ke stému výročí vzniku samostatné Československé republiky.

10.10.2018

Vlk je poslem zdravé přírody

Hradec Králové - O návratu vlků na Broumovsko i dalších dříve vyhubených zvířat do českých lesů a o nutnosti znovu nastolit v přírodě rovnováhu bude ve středu večer v centru KraPiCe přednášet Jiří Malík.

10.10.2018

Hledání primátora připomínalo mariáš

Hradec Králové - Před pár hodinami jste s nimi mohli mluvit o čemkoli. Po volbách ale přemohla politiky v Hradci taktika karbaníků: jedni mlčí, druzí mlží, třetí blufují. Kdo bude primátor?

9.10.2018

Dopravní podnik otevřel brány a oslavil 90 let

Hradec Králové - Atraktivní podívanou a zážitky nabídl v sobotu Den otevřených dveří hradeckého dopravního podniku.

9.10.2018

ANO nabídlo post primátora Hradce ODS

Hradec Králové - V úterý večer se konala další schůzka vyjednávacích týmů ANO a ODS. Na ní nabídlo hnutí, které v Hradci vyhrálo volby, post primátora ODS výměnou za vstup do koalice.

9.10.2018

Ve znamení ledových obrů

Hradec Králové - Říjen stále přeje pozorování několika planet.

9.10.2018

Muzeum získalo stříbrný poklad

Hradec Králové - Archeologové u obce Hajnice na Trutnovsku začátkem roku vyzvedli ze země desítky středověkých stříbrných grošů.

9.10.2018

Smiřice i Chlumec mají jasno. Hradec tápe

Hradecko - Hradec Králové dál hledá nového primátora. V Chlumci nad Cidlinou i Smiřicích budou dál vládnout Uchytil a Tuzar.

8.10.2018

Vypadl náměstek, ČSSD i TOP 09

Hradec Králové - Pokud hradečtí voliči v komunálních volbách rozdávali také drsné facky, jednu z nich o víkendu inkasovali sociální demokraté.

8.10.2018

Hradec začal hledat primátora

Hradec Králové - V krajském městě sestavuje koalici vítězné hnutí ANO i klub dosavadního primátora.

7.10.2018

V Hradci vyhrálo ANO. Jinde staré známé tváře

Hradecko - Tři výhry stálic a jedna patová situace. Tak dopadly víkendové volby do zastupitelstev ve čtyřech největších městech na Hradecku. Nejvíce povolebních vyjednávání se očekává v Hradci Králové a Chlumci nad Cidlinou.

7.10.2018

“Trvalky” opět vítězně

Hradecko - Ve velkých městech Hradecka se starostové příliš nemění. V Novém Bydžově, Smiřicích a Chlumci nad Cidlinou stojí stejní muži už řadu let. Zvítězili i tentokrát, ovšem každý za jiných podmínek.

6.10.2018

V Hradci chce vládnout ANO i HDK

Hradec Králové /FOTO/ - První na pásce nemusí být vždy vítěz. Takové ponaučení si do letošních komunálních voleb neslo hnutí ANO. V roce 2016 sice opanovalo krajské volby, ale nakonec se proti neměu utvořila koalice "všichni proti ANO" a hnutí skončilo v opozičních lavicích.

6.10.2018

Pšánky rekord nepotvrdily. K urnám přišlo o deset procent méně lidí

Pšánky - O minulých komunáních volbách trhala účast v nejmenší obci na Hradecku rekordy. V roce 2014 přišlo svůj hlas vhodit 48 z 55 voličů. Volební účast tedy byla 87,27 procenta. Letos si svoji občanskou povinnost nenechalo ujít "jen“ 41 z 52 oprávněných voličů. Řečí procent je to tak takřka o deset bodů méně (78,84).

6.10.2018

Dopravní podnik oslaví 90 let

Hradec Králové - Atraktivní podívanou a zážitky nabídne v sobotu den otevřených dveří hradeckého dopravního podniku.

5.10.2018

Kraj požádá o 800 milionů na silnice

Královéhradecko - Šest silnic druhé třídy, které patří k nejvytíženějším krajským komunikacím, by mělo být v letech 2020 a 2021 vybudováno a rekonstruováno za výrazné finanční pomoci z evropských fondů.

5.10.2018

Plachta vs. vizitky. Hradecko volí nová vedení

Hradec Králové - Na Hradecku se v pátek úderem 14. hodiny otevřely volební místnosti ve všech 104 obcích či městech.

5.10.2018

Tenisová charita podpořila rehabilitaci nemocné dívky

Hradec Králové - Charitativní turnaj ve čtyřhrách, který se konal o víkendu, podpořil rehabilitaci těžce postižené dvouleté dívky, která trpí těžkou psychomotorickou retardací, kvadruparézou, mikrocefalií, centrálním hypotonickým syndromem a centrální zrakovou vadou.

5.10.2018

ON-LINE: Volební místnosti se uzavřely, hlasování rozhodlo

Královéhradecký kraj - Komunální a senátní volby skončily. Hlasovací místnosti se uzavřely, komise sečetly hlasy. Průběžné výsledky sledujte na www.denik.cz/volby.

5.10.2018

Noc vědců se nese ve znamení „stovky“

Hradec Králové - Univerzita Hradec Králové zve v pátek všechny příznivce vědy do svého kampusu Na Soutoku, kde se od 17 hodin uskuteční další ročník festivalu Noc vědců.

5.10.2018

Studenti v hradecké Pajkrově flošně svůj klub stále nemají

Hradec Králové - Přestože zástupci magistrátu a Univerzity Karlovy podepsali už v roce 2015 memorandum o spolupráci při rekonstrukci Pajkrovy flošny ve vysokoškolský klub, ani na konci roku 2018 to na brzký začátek prací nevypadá. Město i univerzita však tvrdí, že mají o projekt nadále velký zájem.

4.10.2018

O 46 startovacích bytů usiluje 1123 lidí

Hradec Králové - Nečekaně velký počet mladých lidí projevil zájem o nabídku hradecké radnice, která dá do pronájmu 46 startovacích bytů.

4.10.2018

OBRAZEM: Látání děr za miliony

Hradec Králové - Město začalo provizorně opravovat chodníky a parkovací plochy na Velkém náměstí v centru za 3,5 milionu korun.

4.10.2018

Křížení u Krňovic dostane podchod

Třebechovice pod Orebem - Již příští rok by se měli cyklisté a chodci z Třebechovic a přilehlého okolí cítit v sousedství rušné státovky daleko bezpečněji.

4.10.2018

Miroslav Patrik: D11 budu dál sledovat

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Po měsících sporů se v úterý konečně zakously stroje do dálnice D11 z Hradce Králové směrem na Předměřice. Na oficiálním slavnostním zahájení byl, i „věčný odpůrce“ různých silničních staveb - předseda spolku Děti Země Miroslav Patrik.

3.10.2018

Dopravní podnik protáhne návštěvníky i myčkou

Hradec Králové - Atraktivní podívanou a zážitky nabídne v sobotu 6. října den otevřených dveří hradeckého dopravního podniku.

3.10.2018

Sbírka na pomoc obětem tsunami

Královéhradecko - Dne 28. září postihlo indonéský ostrov Sulawesi zatím nejsilnější ze série zemětřesení a to o síle 7,4 stupňů Richterovy škály.

3.10.2018

Kraj pošle záchrance 30 milionů

Královéhradecko - Rada kraje schválila návrh na navýšení příspěvku na provoz Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje (ZZS KHK) o 30,5 milionu.

3.10.2018

V Draku bylo o víkendu živo. Vrcholil Týden pěstounství

Hradec Králové - Týden od 24. do 29. září patřil Týdnu pěstounství Královéhradeckého kraje. Ve všech městech regionu se konaly nejrůznější akce od besed po výstavy.

2.10.2018

O vyšetření plic byl velký zájem

Hradec Králové - Obrovský zájem lidí vyvolal letošní den otevřených ambulancí v rámci Týdne idiopatické plicní fibrózy (IPF) ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Na bezplatné vyšetření bez objednání a bez žádanky od praktického lékaře tam přišlo 120 lidí.

2.10.2018

D11 se probouzí k životu. Patrik hledá smírčí kříž

Hradec Králové - Po dlouhých sporech v úterý konečně nastal den D pro další dostavbu dálnice D11. Krátce před třináctou hodinou oficiálně začala výstavba takřka šestnáctikilometrového úseku z Hradce Králové směrem na Smiřice.

2.10.2018

Zahajuje stavba dálnice D11

Hradec Králové - Po měsících sporů se v úterý oficiálně zahájí stavba úseku dálnice D11 z Hradce Králové do Předměřic.

2.10.2018

Jeden přístroj, více karet. Z busů zmizí žluté krabičky

Hradec Králové - Hradecký Dopravní podnik chystá revoluci v odbavování.

1.10.2018

Ocenění Žena regionu už čeká na vítězky soutěže 9. ročníku

Hradec Králové - Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým přístupem obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem, zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu.

1.10.2018

Beseda připomene Chartu 77

Hradec Králové - Na druhou hradeckou kino-besedu, konanou 1. října od 17 hodin ve Studijní a vědecké knihovně Hradec Králové, přijali pozvání disidentka Jarmila Stibicová, dokumentaristka Paměti národa Jana Mentbergerová a ředitel Paměti národa Východní Čechy Tomáš Heller.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT