VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

14.10.2017

Přivaděč vody čeká obří oprava

Hradec Králové - Region potřebuje modernizaci přivaděče pitné vody. S penězi má pomoci i stát.

13.10.2017

ON-LINE: kandidát do Sněmovny Jan Birke odpovídal na vaše dotazy

Hradec Králové - Lídr krajské kandidátky ČSSD pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a náchodský starosta Jan Birke dnes  odpovídal čtenářům Deníku na jejich dotazy.

13.10.2017

Mašina se zakousla do střechy tribuny

Hradec Králové - Demolice fotbalové arény se rozběhla na plné obrátky.

12.10.2017

V lese se představí moderní i historické stroje

Hradec Králové - Na ukázky historické i moderní lesní techniky, myslivosti nebo práce loveckých psů se mohou těšit návštěvníci hradeckých lesů již tuto sobotu.

12.10.2017

Dny archeologie budou patřit výzkumu u dálnice

Hradecko - Ukážou výzkum na D11. Všestarský Archeopark Pravěku dlouhodobě připravuje tematické víkendy. Ten nadcházející bude ovšem netradiční.

12.10.2017

Muzeum představí novou knihu

Hradec Králové - V Muzeu východních Čech v Hradci Králové slavnostně představí ve čtvrtek od 17.15 hodin novou publikaci s názvem Velká Vizita!

12.10.2017

First respondeři pomohli v kraji zachránit mnoho životů

Královéhradecko - Aplikace, kterou začali používat záchranáři v kraji, se nejspíš rozšíří po celém Česku.

11.10.2017

Nemocnice „vyžene“ doktory mimo areál. Jejich místa dostanou pacienti

Hradec Králové - Malý krůček pro doktory, ale o to větší, i když jen kosmetický, krok pro pacienty. Tak by se dalo parafrázovat spojení hradecké fakultní nemocnice s Univerzitou Hradec Králové, která zdravotnickému zařízení poskytla část svého parkoviště u silničního okruhu.

11.10.2017

Jazz bez hvězd? Festival nesouhlasí

Hradec Králové - Pořadatelé festivalu Jazz Goes to Town odmítají kritiku, že mu chybí hvězdy. Chtějí pokořit hranici 2000 diváků.

11.10.2017

V Sukových sadech vyrostla knihobudka

Hradec Králové - Čekáte na ratolest, které za chvíli skončí hodina v Základní škole Habrmanova, nebo si jen chcete zpříjemnit posezení v Sukových sadech? Tak právě pro vás tu v minulých dnech „vyrostla“ nová knihobudka.

11.10.2017

Hradec vzpomene na vojevůdce Žižku

Hradec Králové - Již ve středu si v Hradci Králové připomene Český svaz bojovníků za svobodu výročí úmrtí významné české osobnosti, nejslavnějšího českého vojevůdce úzce spjatého s Hradcem Králové. Jedná se o Jana Žižku.

11.10.2017

Univerzita slavila výročí své budovy

Hradec Králové - V úterý uplynulo přesně 20 let, kdy byla slavnostně otevřena první budova dnešního univerzitního areálu v území Na Soutoku.

11.10.2017

Smutná zpráva: zemřel náčelník Horské služby Adolf Klepš

Špindlerův Mlýn - Ve věku 53 let včera zemřel dlouholetý náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš. 

11.10.2017

Policie zasahovala v Litomyšlské nemocnici, kvůli podezřelým nákupům

Východní Čechy, Litomyšl - V Litomyšlské nemocnici ve středu ráno zasahovali detektivové královéhradecké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Důvodem jsou podle pardubického hejtmana zpětné bonusy při nákupech zdravotnického materiálu. Po celé republice se totiž objevují případy, kdy nemocnice nakupují léky a materiál i za polovinu ceny, než kterou vyfakturují pojišťovnám. Otázkou pak je, kam míří „uspořené“ peníze.

11.10.2017

Setkání ukáže příležitosti pro region

Hradec Králové - Co zajímavého se pro obce v následujících letech chystá a jaké jsou perspektivy regionálního rozvoje v Česku, se dozvíte na dalším ročníku tradiční celokrajské konference z cyklu Příležitosti pro region, tentokrát s podtitulem Co nového po roce 2020?

11.10.2017

Na verdikt musí náměstí čekat do jara

Hradec Králové - Oprava Velkého náměstí má již přes rok zpoždění. Územní rozhodnutí z Hořic by mohlo přijít za pár měsíců.

10.10.2017

Ve zkratce: V kraji je potřeba více absolventů elektrotechnických oborů

Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Sektorovou dohodu pro oblast energetiky v pondělí uzavřel Královéhradecký kraj, Asociace energetických manažerů a několik středních škol a učilišť v Hradci Králové.

10.10.2017

Naši prvňáci: Již ve středu ZŠ Pouchov, Hradec Králové

Mami, tati, 11. října vyjdou fotky z naší ZŠ Pouchov v Hradci Králové.

10.10.2017

Ohyzdné hradecké „schody“ dostanou nový hotelový háv

Hradec Králové - Takřka čtvrt století hyzdí tvář centra města panelová ruina, která měla sloužit jako sídlo krajské odborové rady.

10.10.2017

Muzeum má favorita na pozici nového šéfa

Hradec Králové - O řediteli má rozhodnout až rada kraje v příštím týdnu. Nejlépe nakročeno do křesla má prý Petr Grulich.

9.10.2017

Tangenta: nejdříve za osm let

Hradec Králové - Na stavbu severní přeložky si Hradec počká minimálně osm let.

8.10.2017

Univerzita otevřela dveře v noci

Hradec Králové - Jaké to je být na univerzitě v noci? To si vyzkoušeli ti, kteří v pátek přišli na Noc vědců na hradeckou univerzitu. Připraven pro ně byl speciální program věnovaný mobilitě, který přiblížil vědu v zajímavém, veselém i hravém tónu.

7.10.2017

OBRAZEM: Do muzea na houby

Hradec Králové - Stovky druhů jedlých i jedovatých hub si můžete ještě v sobotu a v neděli prohlédnout v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

7.10.2017

Do Hradce se příští rok vrátí pomník legionářů

Hradec Králové - Už osm dekád let zeje malý palouček u Gayerových kasáren prázdnotou. A asi už jen málo pamětníků ví, že tu kdysi stával pomník padlých legionářů ze 4. pěšího pluku Prokopa Velikého.

7.10.2017

Malovaný chodník a dětský motosraz

Hradec Králové - Rodinné centrum Pohoda v sobotu od 14 do 17 hodin ve svém malšovickém sídle pořádá tradiční akci Malování na chodník a dětský motosraz.

7.10.2017

Město sní o nové ledové ploše. Našlo pro ni i místo

Hradec Králové - Magistrát chce vystavět nové kluziště.

6.10.2017

Knihovna otevřela opravenou pobočku

Hradec Králové - Milovníci knih z hradeckého Slezského Předměstí se ve čtvrtek dočkali otevření zrekonstruované pobočky Městské knihovny Hradec Králové.

6.10.2017

Studenti na pirátské vlně aneb Volby nanečisto

Hradec Králové - Místo boje o poslanecká křesla je zatím více zajímají Hry o trůny. Politika je míjí a navíc nemají ani pravomoc vhodit svůj hlasovací lístek do urny. Není jim totiž 18.

5.10.2017

Flošna zažila jednu z nejhorších sezon a opět uvažuje o zastřešení

Hradec Králové - Jako jednu z nejhorších sezon od otevření v roce 2010 hodnotí vedoucí hradeckého koupaliště Flošna Jan Konvalinka tu právě skončenou.

5.10.2017

Záchranáři budou učit své kolegy z Číny

Hradec Králové - Královéhradecká záchranka podepsala spolupráci s čínskou metropolí Tianjin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT