Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

25.9.2017

Do černožického domova důchodců putují miliony korun

Černožice - Domov důchodců Černožice dostane nové vybavení za 10 milionů korun, zaplatí to Královéhradecký kraj. Seznam dodaného vybavení bude čítat jak kompletní mobiliář, tak například i novou gastrotechnologii či asistenční systém.

25.9.2017

Auf Wiedersehen, západní tribuno

Hradec Králové - Pondělní podvečerní mač mezi hradeckými fotbalisty a 1. FK Příbram neuzavře jen 9. kolo Fortuna národní ligy, ale i jednu kapitolu hradeckého fotbalového stánku.

24.9.2017

Horská kola změní dopravu v centru města

Hradec Králové - Ve čtvrtek se v centru Hradce Králové pojede tradiční exhibice horských kol Gočárovy schody. Závod se připravuje na odpoledne ve státní svátek, kdy je hustota dopravy nižší než v běžný pracovní den, i tak musí řidiči a obyvatelé města počítat s dopravním omezením a změnami na linkách hradecké městské hromadné dopravy na vnitřním městském okruhu.

24.9.2017

V Jeníkovicích „objevili“ kouzlo cihelny

Jeníkovice - Malá obec Jeníkovice nedaleko Třebechovic pod Orebem se pyšní kostelem sv. Petra a Pavla. V nedávné době však místní znovuobjevili i kouzlo takzvané Ludvíkovy cihelny, která patří mezi unikátní stavby svého druhu v královéhradeckém regionu.

23.9.2017

Věž nabídla výhled i s komentářem

Hradec Králové - Královéhradecká Bílá věž - dominanta Velkého náměstí - v pátek v odpoledních hodinách tradičně nabídla možnost komentovaných prohlídek.

23.9.2017

Milovníci chilli měli v sobotu svůj den

Hradec Králové - Až do pozdního sobotního večera patřilo letní kino Širák všem milovníkům chilli, dobrého jídla a dobré muziky. Už podruhé se tady konal „Chilli festival Mechov vol. 2.“

23.9.2017

Kdo dostaví D11? Zájem má Eurovia či Porr. Firmy jsou hluboko pod cenu ŘSD

Hradec Králové - Čtrnáct firem se ŘSD přihlásilo do výběrového řízení na dostavbu dvou úseků dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře.

23.9.2017

Pošmourné svítání na Bílé věži

Hradec Králové - Výjimečná příležitost se ranním ptáčatům naskýtá v sobotu brzy ráno v centru Hradce Králové.

22.9.2017

Všestarský archeopark poodhalí tajemství bronzu

Všestary - První podzimní tematický víkend ve všestarském archeoparku právě přichází. Po oba víkendové dny se může veřejnost seznámit s tím, jaký význam hrál pro naše dávné předky objev bronzu, tedy slitiny mědi a cínu.

22.9.2017

Město proti podnikatelům? Přeměna Grandu je prý poškodí

Hradec Králové - Plánované změny u hradeckého Grandu se podnikatelům nelíbí.

22.9.2017

V Aquacentru končí odstávka

Hradec Králové - Pátek 22. září je posledním dnem plánované odstávky v hradeckém Aquacentru v Městských lázních.

22.9.2017

Kraj rozdal ceny za sociální služby

Hradec Králové - Města, organizace i jednotlivce ocenil ve čtvrtek Královéhradecký kraj v dalším ročníku Ceny za přínos v sociálních službách.

22.9.2017

Černigov zachrání už jen zázrak

Hradec Králové - Snaha zastánců hotelu vyšla naprázdno. Pádu „legendy“ nic nestojí v cestě.

21.9.2017

Studenti ukázali, že hendikep nevadí

Hradec Králové - V rámci Mezinárodního dne neslyšících, který se tradičně koná třetí zářijovou sobotu, uspořádali studenti a žáci královéhradecké Štefánikovy školy takzvaný Odpolední piknik mladých neslyšících. Smyslem středeční akce bylo propojit světy neslyšících a slyšících, avšak též ukázat, že pokud člověk má vůli a šikovné ruce, život se ztrátou sluchu nemusí mít nepřekonatelné bariéry. Studentský piknik se konal v odpoledních hodinách u futuristického zmrzlinového baru v Lipkách, jehož jsou studenti autory.

20.9.2017

Královéhradecký kraj chce motivovat budoucí sestry stipendiem

Královéhradecko - Až 12 tisíc korun ročně mohou už v tomto školním roce získat studenti a studentky oboru diplomovaná všeobecná sestra na hradecké a trutnovské zdravotní škole. Kraj je chce ke studiu motivovat stipendiem.

20.9.2017

Zastávky prochází milionovou proměnou

Hradec Králové - Nejenom řidiči, ale i obyvatelé krajského města, kteří využívají městskou hromadnou dopravu, se musí mít na pozoru. A to minimálně do desátého října.

20.9.2017

Další vlna kotlíkových dotací opět zabojuje proti smogu

Hradec Králové - Dalších 200 milionů korun na výměnu zastaralých zdrojů vytápění rodinných domů je připraveno. Druhá vlna kotlíkových dotací začne v Královéhradeckém kraji 30. října, na příspěvek by mohlo dosáhnout přibližně 2000 žadatelů.

20.9.2017

Neslyšící oslaví svůj den zmrzlinou

Hradec Králové - V rámci Mezinárodního dne neslyšících uspořádali žáci a studenti hradecké Štefánikovy školy takzvaný Odpolední piknik mladých (ne)slyšících.

19.9.2017

Medvěd Wrr si prošel křtem

Hradec Králové - Odtrhnout děti aspoň na chvíli od počítačů a vrátit jim lásku ke knížkám - takový cíl si před pár lety dalo duo hradeckých ilustrátorů a vrhlo se na tvorbu pohádkového příběhu o jednom vykutáleném medvídkovi Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít!

19.9.2017

Šimkovy sady se ucházejí o cenu

Hradec Králové - Královéhradecké Šimkovy sady jsou jedním ze soutěžících letošního ročníku tradiční přehlídky Park roku.

19.9.2017

Všichni Naši prvňáci - každou středu v Deníku

Hradec Králové - Mami, tati, ve středu 20. září vyjdou fotky z naší ZŠ Habrmanova v Hradci Králové.

19.9.2017

Objev hradeckých vědců: Nasytí neznámá lupina lidstvo?

Hradec Králové - Doposud vládnou českým polím žluté květy řepky olejky. To by se však do budoucna mohlo změnit a na úrodné půdě by mohli zemědělci pěstovat rostlinu, která má proti řep-ce daleko větší význam – lupinu.

19.9.2017

Na dešťovkové dotace dosáhnou desítky lidí

Královéhradecko - Sucho a nestabilní hladina spodních vod trápí mnoho oblastí napříč celou republikou. V návaznosti na nepříliš příznivý výhled stavu jak spodních vod, tak klesajících hladin vodních ploch obecně, odstartovalo ministerstvo životního prostředí před několika dny druhé kolo dotací s názvem Dešťovka.

19.9.2017

Au! Parkování v Auparku zabolí

Hradec Králové - Zklamání, rozčarování a naštvanost. Takové pocity kolují v žilách lidí bydlících v okolí hradeckého Auparku. Důvodem je městem odtajněný ceník parkovného v obchodním centru pro rezidenty. To činí 490 korun za měsíc.

18.9.2017

Hrádek ukázal svoji elektrohistorii

Nechanice - Do elektrické historie se o víkendu vydali návštěvníci neogotického zámku Hrádek u Nechanic.

18.9.2017

OBRAZEM: Bollywood v Hradci

Hradec Králové /FOTO/ - Indičtí filmaři točí na několika místech České republiky romantickou komedii ze současnosti nazvanou Shine.

18.9.2017

Autoři pokřtí medvědího nešiku

Hradec Králové - Bývalé silo u hradeckého nádraží znovu ožívá. V otlučené krabici od bot se tu ocitá medvídek Wrr, který v tomto industriálním skvostu nalézá továrnu na knihy. Když se do jedné z nich začte, je doslova vtažen do příběhu a stává se součástí děje.

18.9.2017

Hradečtí průmyslováci zahájili školní rok energetickou besedou

Hradec Králové - Středoškoláci nahlídli pod pokličku energetické problematiky.

18.9.2017

Vize uzlu u Grandu se zamotává

Hradec Králové - Ještě se ani nekoplo do země a už má přestavba Grandu odpůrce.

17.9.2017

Včelaři opět bojují s morem včelího plodu. Kvalitu medu to však neovlivní

Hradec Králové - Veterináři našli další ohnisko moru včelího plodu. Tentokrát ve Vysoké nad Labem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení