VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

20.9.2018

Kotlíkové dotace byly v mžiku rozebrány

Hradec Králové - Po 92 milionech určených majitelům rodinných domků na pořízení nových ekologických kotlů se ve středu jen zaprášilo. Na dotačním portálu hradeckého kraje přistálo za 21,5 vteřiny celkem 950 žádostí.

20.9.2018

Děti si zkusí být jako hokejisté

Hradec Králové - Děti od čtyř do osmi let si ve čtvrtek odpoledne mohou vyzkoušet, jaké to je být hokejistou.

20.9.2018

Přes Orlici vyrazí auta v prosinci

Hradec Králové - Po roce a půl vrcholí práce na výstavbě nového mostu přes Orlici v hradeckých Svinarech. Jeho otevření zkrátí cesty obyvatelům několika hradeckých čtvrtí i lidem z okolních obcí. Začít sloužit by nový most mohl do konce roku: záleží na počasí. Od minulého týdne má stavba betonovou mostovku.

20.9.2018

OBRAZEM: Mezinárodní cvičení vojenských zdravotníků

Hradec Králové - Vojenští zdravotníci na právě probíhajícím mezinárodním cvičení Medical Man 2018 v Hradci Králové, kterého se účastí více než 200 zdravotníků armád států V4 a dalších členských států NATO. Na hradecké základně předvedli zásah v terénu i v prostorách polní nemonice. Cvičit vojáci budou až do pátku 21. září.

20.9.2018

Hradecký rozvoj brzdí spory

Hradec Králové - Oprava Velkého náměstí, rekonstrukce Benešovy třídy a fotbalového stadionu či křižovatka Koruna. To byla hlavní témata, se kterými vstupoval do svého druhého volebního období hradecký primátor Zdeněk Fink. Některé z těchto bodů si po čtyřech letech mohl odškrtnout, jiné odškrtne již brzy, ale jsou i vize, které se ne a ne vyplnit.

19.9.2018

Radní podpořili Paměť národa

Královéhradecký kraj - Královéhradečtí zastupitelé odsouhlasili poskytnutí dotace ve výši 450 tisíc korun společnosti Post Bellum na projekt Příběhy našich sousedů k osmičkovým výročím z Královéhradeckého kraje. Projekt startuje již koncem září.

19.9.2018

Armáda v Hradci otevřenové rekrutační pracoviště

Hradec Králové - K prvnímu říjnu otevře Armáda ČR ve třech městech nová rekrutační pracoviště pro nábor zájemců o službu v ozbrojených silách.

19.9.2018

Zákaz vjezdu na staveniště cyklostezky u Vysoké kolaři ani rybáři příliš neřeší

Vysoká nad Labem - Nedočkavci se již nyní projíždí po právě stavěné cyklostezce u Vysoké.

18.9.2018

Starosta: „Snažíme se obrušovat hrany"

Nový Bydžov - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Nový Bydžov.

18.9.2018

Zahájí Týden portugalské kultury

Hradec Králové - V prostorech hradecké knihovny bude v úterý od 16 hodin slavnostně zahájen Týden portugalské kultury.

18.9.2018

Oprava Velkého náměstí: dárek voličům?

Hradec Králové - Těsně před říjnovými volbami rozhodlo vedení Hradce Králové o provizorní rekonstrukci náměstí.

17.9.2018

Nábřeží gurmánů se přihlásí s chutí podzimu

Hradec Králové - Na hradecké náplavce se v sobotu opět setkají milovníci dobrého jídla a pití, kuchaři, profesionální prodejci a drobní farmáři na akci Hradecké nábřeží gurmánů, tentokrát s chutí podzimu.

17.9.2018

Odborníci: Je nejlepší čas na změnu zaměstnání

Královéhradecký kraj - Úřady práce v srpnu opět evidovaly více volných míst než nezaměstnaných lidí.

16.9.2018

Sanitka a počítače z Hradce pomůžou Zakarpatské Ukrajině

Hradec Králové - Sanitka plně naložená počítači zamířila v pátek z Hradce Králové na Ukrajinu. Vozidlo i s netypickým nákladem darovalo vedení Královéhradeckého kraje Ťačivskému rajonu v ukrajinské Zakarpatské oblasti.

16.9.2018

V Hradci oslavovali konec žní. O krajské dožínky byl velký zájem

Hradec Králové - Ideální zářijové počasí a bohatý program přilákaly v sobotu na hlavní část krajských dožínek tisíce lidí. V pořadí patnácté královéhradecké dožínky odstartovaly už pátečním programem pro školy.

16.9.2018

Jak zaměstnat absolventy

Hradec Králové - Závěrečná konference u příležitosti ukončení projektu Zaměstnaný absolvent se uskutečnila v Hradci Králové.

16.9.2018

Do Hradce Králové se vrací Evropský týden mobility

Hradec Králové - Do Hradce Králové se v týdnu od 16. do 22. září vrací kampaň Evropský týden mobility.

16.9.2018

Pomůže Hradci s parkováním soukromník?

Hradec Králové - Polyfunkční dům následné péče a navrch parkovací dům pro 175 automobilů. Takový je plán společnosti Importal, která by svůj „multifunkční“ objekt ráda vystavěla na pozemcích Hradce Králové v blízkosti Hradubické.

15.9.2018

Dopravní podnik nakoupil nové elektrobusy a trolejbusy

Hradec Králové - Vozový park hradecké městské hromadné dopravy se letos rozšířil o dvacet elektrobusů, devět parciálních trolejbusů (s pomocným bateriovým pohonem) a tři dieselové autobusy. Elektrická energie tak pohání už polovinu vozů.

15.9.2018

Na dvoře radnice nezaparkujete

Chlumec nad Cidlinou - Parkoviště ve dvoře Městského úřadu v Chlumci nad Cidlinou je od sobotního dne uzavřeno. Důvodem je zahájení jeho rekonstrukce.

14.9.2018

Chyba administrátora zakázky prodlouží výběr firmy na stavbu stadionu

Hradec Králové - Kvůli chybě administrátora výběrového řízení na firmu, která má v Hradci vybudovat nový fotbalový stadion, bude město nuceno tuto veřejnou soutěž zrušit a vypsat znovu.

14.9.2018

Uspějí Stěžery jako Vesnice roku?

Hradecko - Další ročník soutěže Vesnice roku finišuje. Vítěz bude vyhlášen už tuto sobotu 15. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Za Hradecko budou o vavříny usilovat Stěžery.

14.9.2018

Život s handicapem dětem přiblíží pohádkové bytosti

Hradec Králové - Pohádkový les si děti s rodiči už počtvrté užijí v sobotu 15. září, startovat se bude mezi devátou a dvanáctou hodinou v Malšovicích u lesního hřbitova.

14.9.2018

Schodiště Bono publico ukrývalo zbytky pravěkého osídlení

Hradec Králové - Během prázdnin začala další část celkové rekonstrukce historického schodiště Bono publico v centru Hradce Králové. Společně se stavbaři zde nyní intenzivně pracují i archeologové, kteří po venkovních stranách schodiště provádějí záchranný archeologický výzkum.

14.9.2018

Hradecká Flošna opět ožije krajskými dožínkami

Hradec Králové - Již v pátek začíná patnáctý ročník krajských dožínek v Hradci Králové.

14.9.2018

Představí nové trolejbusy

Hradec Králové - Devět zbrusu nových trolejbusů, které rozšíří vozový park hradeckého dopravního podniku, si v pátek v areálu městského dopravce v Pouchovské ulici převezmou jeho zástupci.

14.9.2018

Město „spraví“ Velké náměstí záplatami

Hradec Králové - Rekonstrukce Velkého náměstí je stále nejistá, provizorní oprava vyjde na miliony korun.

13.9.2018

Kraj spustí další kotlíkové dotace

Královéhradecký kraj - Další kotlíkové dotace se začnou v Královéhradeckém kraji rozdělovat ve středu 19. září v 10 hodin, kdy bude spuštěn příjem žádostí zápisem do elektronického Pořadníku žadatelů.

13.9.2018

Archeologové odhalili „kolébku“ Keltů ve východních Čechách

Hvozdnice - Již od roku 2013 zkoumají archeologové královéhradeckého muzea důležitou archeologickou lokalitu u obce Hvozdnice, kterou pohlcuje rozrůstající se kolonie rodinných domů.

13.9.2018

Vyšetření plic provádějí v nemocnici

Hradec Králové - Fakultní nemocnice Hradec Králové se ve čtvrtek 13. září připojí k celostátnímu Dni otevřených dveří v ambulancích pneumologů, kteří budou vyšetřovat zájemce s dechovými potížemi.

13.9.2018

Chlumec čeká na ochranu před vodou

Chlumec nad Cidlinou - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Chlumec.

12.9.2018

Čínští studenti si převzali certifikát znalosti českého jazyka

Hradec Králové - Celkem 26 studentů z čínské univerzity Zhejiang Wanli převzalo v pátek 7. září během slavnostního ukončení letní školy češtiny zasloužený certifikát.

12.9.2018

Hradecká filharmonie vstupuje do jednačtyřicáté sezony

Hradec Králové - Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezony Filharmonie Hradec Králové.

12.9.2018

Hradec se poklonil jednomu z posledních účastníků SNP

Hradec Králové - Úctyhodných 95 let oslavil v pondělí 10. září v Hradci Králové jeden z posledních žijících padákových střelců na Slovensku a v České republice - plukovník Ladislav Havrišák.

12.9.2018

Spor o Střezinu. Město a stavební firma se domluvily, že se domluví

Hradec Králové - Bez soudních sporů chtějí Hradec Králové a firma Prima vyřešit spor o zastavení prací na modernizaci hradecké Základní umělecké školy Střezina.

11.9.2018

Nechanice odškrtly většinu restů

Nechanice - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes jsou na řadě Nechanice.

11.9.2018

Na stipendia má kraj sedm milionů

Královéhradecký kraj - Kraj je připravený finančně podpořit nadační fondy pro studenty a studentky škol v oborech všeobecná sestra, dětská sestra a praktická sestra. Ti během studia získají finanční podporu výměnou za příslib, že po ukončení studia nastoupí do příslušné oblastní nemocnice.

11.9.2018

Den otevřených dveří na magistrátu

Hradec Králové - Hradecký magistrát je jedním z největších zaměstnavatelů ve městě, takže zde přirozeně dochází k neustálé obměně lidských zdrojů a zároveň musí reagovat i na situaci na trhu práce. Proto stále stojí o schopné lidi a nabízí pracovní uplatnění v mnoha oblastech.

11.9.2018

Ředitel: „Problémy a výuka v provizoriu nás stmelily"

Hradec Králové - Téměř poplašné zprávy se na konci srpna šířily mezi studenty hradecké Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku.

10.9.2018

Do Hradce Králové se vrátí Dožínky

Hradec Králové - Na konci týdne se do Hradce Králové opět vrátí tradiční svátek sklizně - Královéhradecké krajské dožínky.

10.9.2018

Hradecký sv. Duch se připravuje na milionovou omlazovací kúru

Hradec Králové - Sto milionů korun. Tolik bude podle odhadů Královéhradeckého biskupství potřeba na připravovanou rekonstrukci jedné z hradeckých dominant - katedrály sv. Ducha.

10.9.2018

Golfisté přispěli na rekonstrukci zámku Hrádek u Nechanic

Hrádek u Nechanic /FOTO/ - Nejdřív libé tóny houslového kvarteta ZUŠ Střezina, poté ladné pohyby olešnických mažoretek a nakonec golfové údery. Tak to v sobotu vypadalo u novogotického zámku Hrádek u Nechanic, kde se uskutečnil 3. ročník charitativního golfového turnaje.

10.9.2018

Babišovi politici už na městských festivalech agitovat nebudou

Hradec Králové - Vlnu rozhořčení vzedmuli v Hradci kandidáti hnutí ANO politickou agitací v sousedství Nábřeží paromilů či Eliščiných slavností.

9.9.2018

Kukské vinobraní bavilo tisíce lidí

Kuks – Tři desítky vinařů a stovky kvalitních vín z České republiky i ze zahraničí. Sobotní vinobraní v nádherných kulisách Hospitalu Kuks přilákalo do malebné podkrkonošské obce tisícovky návštěvníků, kteří si užívali jedinečnou atmosféru barokních staveb a bezstarostného dne.

9.9.2018

Cestu mezi Praskačkou a Hradcem zkomplikuje výluka

Hradec Králové - Výluka omezí dopravu v úseku mezi Praskačkou a Hradcem králové od 9. do 24. září. Omezení se týká vlaků, které vyjíždějí z Prahy přes Velký Osek, Hradec Králové do Chocně a zpět.

8.9.2018

Nábřeží bylo plné záchranářů

Hradec Králové - Desítky policistů, záchranářů, hasičů a celníků zaplnily v pátek hradecké Eliščino nábřeží. Ti v rámci akce Bezpečné nábřeží nechali lidem nahlédnout pod pokličku své práce.

8.9.2018

Kde kandidují dělníci či lékaři. A jaké profese mají reálnou šanci uspět?

Česká republika /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ - Zatímco starostové a místostarostové jsou v průměru na druhých místech kandidátek, početní důchodci usilují o zvolení z jedenáctých míst.

8.9.2018

V kraji chybí zdravotníci

Hradec Králové - Královéhradecký kraj řeší nedostatek nelékařského zdravotnického personálu v nemocnicích.

8.9.2018

Týden bez odpadu v Chlumci

Chlumec nad Cidlinou - O oblečení z druhé ruky i designové kousky, dekorace do bytu, anglické knížky pro děti či ručně vyráběné šperky i hračky budou moci zákazníci obohatit své skříně a knihovničky díky second handu v chlumecké sokolovně.

8.9.2018

Čtyři kraje spolupracují při propagaci pískovcových měst

Královéhradecký kraj - Prodloužení Memoranda o spolupráci na propagaci pískovcových skalních měst v České republice, která se nachází v lokalitách Broumovska, Českého ráje a Českého Švýcarska, schválili radní Královéhradeckého kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT