VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

7.9.2018

Život s handicapem dětem přiblíží pohádkové bytosti

Hradec Králové - Pohádkový les si děti s rodiči už počtvrté užijí v sobotu 15. září, startovat se bude mezi devátou a dvanáctou hodinou v Malšovicích u lesního hřbitova.

7.9.2018

Kola, koloběžky či brusle. Hradec hostí 17. ročník Města na kolech

Hradec Králové - V neděli 9. září bude Hradec opět patřit kolům a kolečkům. Již po sedmnácté se tu uskuteční tradiční akce Město na kolech.

7.9.2018

Ulici Františka Žaloudka pokryje do konce roku nový asfalt

Hradec Králové - Ještě do konce letošního roku by ulici Františka Žaloudka v hradeckých Svobodných Dvorech měl pokrýt nový asfaltový koberec. Rekonstrukce této městské komunikace, která dosud nemá zpevněný povrch, by měla stát zhruba dva a půl milionu korun bez DPH, součástí této investice bude i nový chodník po jižní straně ulice.

7.9.2018

Kraj vyhlásil výběrové řízení

Hradec Králové - Výběrové řízení na rekonstrukci, modernizaci a přístavbu Gayerových kasáren vyhlásili ve čtvrtek zástupci Královéhradeckého kraje. Projekt přijde na více než 269 milionů korun včetně DPH. Začít stavět by se mohlo už příští rok.

6.9.2018

Z plechové boudy rovnou do moderní doby

Hradec Králové - Březhradští hasiči mají po letech snění novou moderní hasičskou zbrojnici.

6.9.2018

Investice kraje a výběrová řízení budou tématem workshopu

Hradec Králové - Člen Rady Královéhradeckého kraje Václav Řehoř zve zástupce stavebních firem i širokou veřejnost na workshop s názvem Velké investice plánované Královéhradeckým krajem v roce 2019 a nejčastější důvody vyřazení účastníků výběrového řízení, která se uskuteční 13. září v devět hodin ráno v sále Jana Letzela na Krajském úřadu.

6.9.2018

Kandidátky ve východních Čechách ovládli podnikatelé

Královéhradecký kraj - Okresní města v hradeckém kraji vede lékař, učitel, podnikatel či strojař. I to potvrzuje, že k nejoblíbenějším uchazečům o politické funkce na radnicích ve městech a vesnicích v našem regionu patří především lékaři nebo učitelé.

6.9.2018

Zákaz rozdělávání ohně už neplatí

Královéhradecký kraj - Zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě od středy neplatí.

6.9.2018

Ve Smiřicích přibylo parkovacích míst

Smiřice - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Smiřice.

5.9.2018

Na Koutníkově ulici bude hotovo

Hradec Králové - Hlavní práce na Koutníkově ulici se blíží ke konci, vozovka dostala kompletně nový povrch, od 9. září bude průjezd místem bez omezení.

5.9.2018

Děkan hradecké univerzity zahájil rok v malotřídce

Hradec Králové, Suchý důl - Děkan Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové se v první školní den už tradičně vydal do jedné z malotřídních škol, tentokrát zamířil do obce Suchý důl na Náchodsku, kam v pondělí nastoupili čtyři noví školáci.

5.9.2018

Volební kampaň se městským festivalům přilepila na paty

Hradec Králové - Z Nábřeží paromilů či z Eliščiných slavností si lidé v Hradci odnášeli balónky hnutí ANO. Podle organizátorů politická agitace na akce placené z veřejných peněz nepatří.

5.9.2018

Hradecká ODS chce v komunálních volbách získat šest mandátů

Hradec Králové - S cílem zdvojnásobit zisk hlasů z minulých voleb vstupuje do předvolební kampaně hradecká Občanská demokratická strana. Z šesti procent a tří mandátů získaných v komunálních volbách v roce 2014 by se tak chtěla v hradeckém zastupitelstvu dostat na šest mandátů.

4.9.2018

Jaký je a bude náš venkov, se veřejnost dozví na konferenci

Hradec Králové - Pátý ročník konference Příležitost pro region zaměřený na situaci současného a budoucího venkova, se bude konat v Hradci Králové 11. září v EA Hotelu Tereziánský dvůr od deseti do půl čtvrté odpoledne, půl hodiny před začátkem je plánovaná registrace účastníků.

4.9.2018

Všestarské děti si prodlouží prázdniny

Všestary - O plných čtrnáct dní letních radovánek spojených s prázdninami navíc mají v letošním roce k dispozici děti ze ZŠ ve Všestarech.

4.9.2018

Strážníci dohlédli na přechody

Hradec Králové - Se začátkem školního roku zvyšuje Městská policie Hradec Králové počet strážníků a asistentů prevence kriminality, kteří dohlíží na to, že děti přes silnici přecházejí bezpečně.

3.9.2018

V Hradci se koná Den s policií

Hradec Králové - Oblíbená akce „Den s Policií ČR“ nebo také „Den Integrovaného záchranného systému“ se koná v pátek 7. září na Eliščině nábřeží.

3.9.2018

Hold královně vzdali šermíři i déšť

Hradec Králové /FOTO/ - Královéhradecké Velké náměstí a přilehlé Žižkovy sady ožily o víkendu tradičními podzimními Slavnostmi královny Elišky.

3.9.2018

CIAF 2018: nejmodernější technika i výlet do historie

Hradec Králové /FOTO/ - Pětadvacátý ročník přehlídky Czech International Air Fest na letiště v Hradci přivedl techniku a piloty z devíti zemí.

2.9.2018

Daneta se zdravotně postiženým žákům otevře po pětadvacáté

Hradec Králové - Výročí oslaví v pondělí 3. září v osm hodin Mateřská škola, základní a střední škola Daneta Hradec Králové. Dveře školy se žákům otevřou už po pětadvacáté.

1.9.2018

Běh, kolo a golf se spojí v triatlon

Hradec Králové - Tři různé sporty se v sobotu spojí v jednu soutěž v Park Golf Clubu Hradec Králové.

1.9.2018

Semafory prověří i víkend. Do Hradce míří tisíce lidí

Hradec Králové - Dočasně umístěné „chytré semafory“, které pomáhají řídit dopravu v krajském městě v době rozsáhlé opravy okružní křižovatky na Brněnské ulici, se podle policie i vedení města osvědčily.

31.8.2018

Do lavic v Hradci příští pondělí zasedne devět stovek prvňáčků

Hradec Králové - Další školní rok začne v pondělí 3. září. Město Hradec Králové zřizuje sedmnáct základních škol, do kterých by mělo v následujícím školním roce chodit celkem 7915 žáků, mezi nimi i ti noví.

31.8.2018

Rada: Hajnišův mlýn půjde k zemi

Třebechovice pod Orebem - Rada města Třebechovice pod Orebem změnila své stanovisko k organizaci místního referenda o Hajnišově mlýnu.

31.8.2018

Dotační portál v pátek neotevřete

Hradec Králové - Dotační portál Královéhradeckého kraje v pátek z důvodu odstávky energetické sítě nebude od šesti do 14 hodin dostupný.

30.8.2018

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie hradecké nemocnice

Hradec Králové - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Fakultní nemocnice Hradec Králové.

30.8.2018

Městské lázně čeká odstávka, plavci se dočkají nového stropu

Hradec Králové - Provozně technická odstávka čeká hradecké aquacentrum v městských lázních, prostor se veřejnosti uzavře v pondělí 3. září a znovu zpřístupní v sobotu 22. září.

30.8.2018

Přijde mírné ochlazení. Někde i déšť

Královéhradecký kraj - Od veder si lidé v následujících dnech trochu odpočinou.

30.8.2018

Léto: úmorná vedra a marné čekání na déšť

Královéhradecko - Místy až nesnesitelné vedro, teplotní rekordy a čekání na déšť. Tak budou lidé vzpomínat na letošní léto. Například v červenci napršelo v Královéhradeckém kraji jen 34 milimetrů srážek, což je asi třetina normálu z let 1981 až 2010.

30.8.2018

Na cestu do Svinar posvítí nové lampy

Hradec Králové - Třináct nových sloupů veřejného osvětlení přibude u krajské silnice vedoucí od Stříbrného rybníku do Svinar, zvýší se tak bezpečnost silnice. Ve středu o tom informoval mluvčí primátora Petr Vinklář.

30.8.2018

FIM přivítá nováčky

Hradec Králové - Akademici a studenti z Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové ve čtvrtek v deset dopoledne na půdě školy přivítají prváky.

30.8.2018

Dálnice D11 do Předměřic zamíří v úterý 2. října

Hradec Králové - Dálnice D11 v úseku z Hradce Králové do Předměřic nad Labem by se mohla začít stavět 2. října. Termín začátku stavby ve středu oznámil generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa.

29.8.2018

Hasiči, záchranáři i policisté zajistí Bezpečné nábřeží

Hradec Králové - Nejbezpečnějším místem v Hradci Králové se 7. září stane Eliščino nábřeží, členové složek integrovaného záchranného systému a jejich partneři zde uspořádají prezentační a osvětovou akci Bezpečné nábřeží.

29.8.2018

ČSSD má na volby málo peněz, přesto věří v zisk pěti mandátů

Hradec Králové - Sociální demokracie bude o hlasy voličů v komunálních volbách usilovat programem zaměřeným na zvelebování sídlišť a předměstí, proseniorskou politiku, dostupné bydlení, opatření pro plynulejší dopravu a strukturální udržitelný rozvoj města.

28.8.2018

Děti Země ustoupily, dostavba D11 do Předměřic má konečně zelenou

Hradec Králové - Stavba dálnice D11 z Hradce Králové do Předměřic může začít. Děti Země stáhly své námitky.

28.8.2018

V Hradci přibude sportoviště

Hradec Králové - Víceúčelový areál Sportpark Hit v Třebši se otevře 1. září, v pondělí o tom informovali zástupci města.

28.8.2018

V Hradci se sejdou zastupitelé

Hradec Králové - Čtyřicáté veřejné zasedání zastupitelstva začne v úterý v jednu hodinu odpoledne v sále Adalbertina.

28.8.2018

Hip Hop Kemp: Policie zadržela 22 lidí

Hradec Králové - Jeden z nejoblíbenějších hiphopových festivalů v Evropě považuje policie za rizikovou akci. Letos se opět potvrdilo, že oprávněně.

27.8.2018

O víkendu přijede královna Eliška

Hradec Králové - První zářijový víkend v bývalém věnném městě Hradci Králové už tradičně patří příjezdu královny Elišky.

27.8.2018

Vesnicí roku jsou Stěžery, uspěly i další obce z Hradecka

Stěžery - Hlavní cenu krajského kola soutěže Vesnice roku 2018 v sobotu převzali zástupci obce ve Stěžerách. Komise ocenila fungující spolupráci obce s místním výukovým střediskem Ekocentrum a ZOO Park Stěžery i dlouhodobé udržování tradičních akcí, kvalitní práci s dětmi ve škole i ve sportovních a dalších volnočasových spolcích.

27.8.2018

Linku číslo 15 čeká omezení

Hradec Králové - O dočasném omezení městské hromadné dopravy na lince číslo 15 informoval Dopravní podnik města Hradce Králové.

27.8.2018

Dlouho očekávaný déšť netrval dlouho. Sucho kraj trápí dál

Královéhradecký kraj - Očekávané srážky ze soboty na neděli přinesly vláhu i ochlazení, trvaly však krátce.

26.8.2018

Nábřeží halil dým z parostrojů

Hradec Králové - Už šestnácté setkání milovníků páry a starých strojů s názvem Nábřeží paromilů se opět setkalo s velkým zájmem.

25.8.2018

Motoráček Karel vyrazil naposledy do Jičína

Hradec Králové - Třetí a poslední jízdou uzavřel historický motoráček s přezdívkou Karel letošní prázdninovou sezonu, v níž odvážel výletníky do města pohádek Jičína.

25.8.2018

Zemědělcům chybí krmivo pro zvířata

Hradec Králové - Zemědělci v kraji mají málo krmiva pro zvířata. Snižování stavů podle agrární komory zatím nehrozí, někteří zemědělci o tom už však uvažují.

24.8.2018

OBRAZEM: Hip Hop Kemp na plné obrátky

Hradec Králové - Nejpopulárnější akce svého druhu v Evropě - Hip Hop Kemp - jede na plné obrátky. Na obřím mejdanu v hradeckém Festivalparku baví stovky umělců tisíce příznivců hudebně taneční zábavy.

24.8.2018

Hradec už čeká na Václava. Festival zahájí Bolek Polívka v roli Lakomce

Hradec Králové - Novou sezónu Klicperova divadla otevře už po patnácté festival Čekání na Václava. Přehlídka začne 28. září a skončí 28. října. Jako každý rok nabídne rozmanitou plejádu skvělých představení v podání herců českých a moravských divadel.

23.8.2018

Ministr Hamáček dostal sadu testu DNA a slíbil zvýšení platů

Hradec Králové – Poprvé v dvojroli ministra vnitra a zahraničí zavítal na návštěvu Královéhradeckého kraje Jan Hamáček (ČSSD).

23.8.2018

Ivo Jahelka: Doba zhrubla a poetika se vytrácí

Hradec Králové – Jméno Ivo Jahelka si člověk spojuje hlavně s veselými soudničkami, které mu přisoudili i přízvisko zpívající právník. Právě tento písničkář vystoupil nedávno na hradeckém Šrámkově statku, kde se Deníku svěřil jak vnímá současnou (ne)poetiku soudních síní či politické kauzy.

22.8.2018

Radnice dá Slavii 10 milionů na novou palubovku. Dar však má podmínku

Hradec Králové - Hala Slavie stojí v Orlické Kotlině bezmála 50 let. Otevřena sice byla až v roce 1991, ale její výstavba začala již v roce 1972. A takřka půlstoletí je na ní znát. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT