VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

16.2.2018

Neziskovka Prostor Pro letos slaví dvě významná výročí

Hradec Králové - Královéhradecká obecně prospěšná společnost Prostor Pro si letos připomíná dvě významné události - 18 let od vzniku organizace a 15 let od zahájení činnosti Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Klídek.

16.2.2018

Hradecké letiště by mohlo přijímat letadla z Pardubic

Východní Čechy - Pardubické letiště bude opravovat pojížděcí plochy. Část provozu by mohli převzít v Hradci.

16.2.2018

Hradecká FIMka si připomněla pětadvacáté výročí vzniku

Hradec Králové - Před šestadvaceti lety (13. 2. 1992) se tehdejší Československo poprvé připojilo k internetu. Jen o rok a dva dny později otevřela své brány Fakulta informatiky a managementu (FIM) Univerzity Hradec Králové.

16.2.2018

Kavárna pořádá Lublaňské dny

Hradec Králové - Slovinsko nejsou jen hory a jezera. V přímořském státu bývalé Jugoslávie je možné nalézt i kvalitní pražírny kávy. Kávu ze slovinských pražíren mohou lidé ochutnat v pátek a v sobotu v Café Na kole.

16.2.2018

Přestavba Velkého náměstí je běh na dlouhou trať

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - V Praze jsou pyšní na Staroměstské náměstí, v Pardubicích na náměstí Zelené. A v Hradci? Již několik let mělo být i zdejší Velké náměstí jeho chloubou. Ale zatím je to jen „vřed“ na mapě města a jedno velké parkoviště s bonusem v podobě tankodromu.

15.2.2018

Hradecké lesy rozšíří interaktivní stezka i workoutové hřiště

Hradec Králové - Přiblížit funkci lesa by měla veřejnosti další zcela nová interaktivní stezka siluet a mimiker v hradeckých lesích, která povede od Zděné boudy k rytířskému hradišti.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu v Novém Bydžově

Nový Bydžov - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Váš Deník. V dalším dílu seriálu nás nechá nahlédnout do své minulosti město Nový Bydžov.

15.2.2018

Bojiště z roku 1866 odkrylo jedno ze svých tajemství

Hradec Králové - I když zde poslední krev tekla před bezmála 152 lety, má stále bojiště bitvy u Hradce Králové svá tajemství, která jen zřídka vydá ze svého hliněného lůna.

15.2.2018

Developeři neupláceli. Rozhodlo zastupitelství

Hradec Králové - Krajské státní zastupitelství zastavilo trestní řízení vedené s firmami CTP a PSG. Podle zastupitelství se firmy nedopustily podplácení, když koncem roku 2015 a začátkem 2016 nabídly vedení Hradce Králové dohromady více než 20 milionů korun.

15.2.2018

Přijďte si pro tašky na tříděný odpad

Hradec Králové - Ve čtvrtek bude pokračovat distribuce speciálních barevných tašek na tři základní komodity recyklovatelného odpadu do bytů ve vybraných ulicích Labské Kotliny a Pražského Předměstí.

15.2.2018

Než vyrazí na další cestu, zavzpomínal Dan Přibáň na své trabantí začátky

Hradec Králové - „Omlouvám se za menší zdržení, ale musel jsem řešit to, co jsem za celou dobu našich výprav neřešil. Člen naši posádky před naší zatím poslední expedicí Honza Setvín totiž naboural oba trabanty,“ omlouval svůj pozdní příchod do hradeckého kongresového centra Aldis cestovatel Dan Přibáň.

15.2.2018

Sliby chyby? Cena vody opět rostla

Hradecko - Ačkoli se měla zvyšovat jen o inflaci, cena hradecké vody je opět vyšší. Kvůli fosforu.

14.2.2018

I letos zavlaje nad Hradcem Králové vlajka Tibetu

Hradec Králové - Hned nad třemi významnými institucemi v Hradci Králové zavlaje i letos symbol porušování lidských práv - tibetská vlajka.

14.2.2018

Sjezd ČSSD na Střelnici otevře projev prezidenta Zemana

Hradec Králové - Nové vedení a nový směr bude o víkendu v Hradci Králové hledat ČSSD. Chce u toho být i prezident Miloš Zeman. Může jeho projev ovlivnit volbu předsedy?

14.2.2018

Přednáška zavede do první republiky

Hradec Králové - Jak se podnikalo za první republiky a jaké věděcké objevy toto období přineslo? Dobou první republiky ve středu zájemce provede Šimona Šimonová.

14.2.2018

Záchrance se daří. Zlepšují se časy i úspěšnost

Královéhradecko - Každých deset minut. Tak často loni vyjížděla záchranka v kraji do terénu. Tato čísla i další fakta představil na své poslední tiskové konferenci ředitel královéhradecké záchranky Jiří Mašek.

13.2.2018

Naše školka: Již ve středu chlumecká MŠ Beruška

Hradecko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

13.2.2018

Vstup na Nový Hradec se promění, možná přibude i cyklostezka

Hradec Králové - Část ulice Brněnská by v budoucnu měla dostat novou tvář. V současnosti vzniká studie na posouzení prostoru mezi zastávkou Zvonička a novohradeckým kostelem svatého Antonína.

13.2.2018

Pamětní plaketa bude galerii připomínat vítězství ve Stavbě roku

Hradec Králové - Pod taktovkou předsedkyně poroty soutěže Stavba roku a architektky Radomíry Sedlákové a hejtmana kraje Jiřího Štěpána byla v pondělí v aule hradecké Galerie moderního umění odhalena pamětní plaketa.

13.2.2018

Počet hracích automatů v kraji letos poklesl na 1664 přístrojů

Královéhradecký kraj - Lidé, kteří si krátí dlouhou chvíli u hracích automatů, mají pro letošní rok v Královéhradeckém kraji k dispozici 1664 přístrojů. Ještě v loňském roce jich bylo 2402. Deníku to sdělilo ministerstvo financí, které pro jednotlivé automaty vydává povolení.

13.2.2018

Biskup se setkal s nemocnými

Hradec Králové - Biskup Jan Vokál v pondělí zavítal do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Hradeckou nemocnici navštívil při příležitosti Světového dne nemocných, který každý rok připadá na 11. únor.

13.2.2018

Hazardní dilema: Peníze vs. zdraví

Východní Čechy /TÉMA DENÍKU/ - Východočeské radnice k regulaci hazardu přistupují rozdílně. Plošný zákaz leckde odmítají, jinde automaty vymýtili.

12.2.2018

Rada projedná dotační podporu

Hradec Králové - Královéhradečtí radní v úterý 13. února zasednou již potřetí v tomto roce.

12.2.2018

Rok řidiče: 15 hodin v zácpách

Hradec Králové - Řidiči v Praze stráví za rok v kolonách jeden den. Hradečtí řidiči „jen“ 15 hodin.

11.2.2018

Kraj chce projektem propojit speciální školy a sociální podniky

Královéhradecko - V pátek 9. února se na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje uskutečnilo setkání, na kterém se sešli zástupci regionálních speciálních středních škol a sociálních podniků. Hlavním tématem diskuze byla možnost podpory osob se zdravotní postižením, respektive studentů a absolventů v souvislosti s jejich vstupem na trh práce.

11.2.2018

Locheničtí hasiči doplní své vybavení

Lochenice - Sbor dobrovolných hasičů Lochenice má takřka 150 let dlouhou tradici. V zájmu zvýšení bezpečnosti potřebovala jednotka doplnit své vybavení o některé speciální prostředky.

11.2.2018

Do nové památky zatéká. Díky opravě se vile vrátí střešní terasa

Hradec Králové - Do prvorepublikové vily architekta Oldřicha Lisky, která se minulý týden stala kulturní památkou, zatéká. Proto se plánuje oprava střechy budovy ve Střelecké ulici.

11.2.2018

Milionový kůň pro budoucí veterináře

Hradec Králové - Studenti hradecké střední veterinární školy mohou nově své znalosti procvičovat na výukovém modelu koně, který škola pořídila s přispěním Královéhradeckého kraje.

11.2.2018

„Do Hradce se víc aut už nevejde,“ říká šéf krajské dopravní policie Petr Dušek

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Vedoucí odboru služby dopravní policie Královéhradeckého kraje Petr Dušek o silniční dopravě ve stotisícové metropoli, kritických místech a řešeních, která pomohou městu přecpanému auty.

10.2.2018

Záchranáři za pár dní zhodnotí sezonu

Hradec Králové - Královéhradečtí záchranáři zanedloulho tradičně zhodnotí uplynulý rok. Výroční tisková konference ZZS KHK za rok 2017 se bude konat v pondělí 12. února.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT