VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

14.5.2018

Na Pardubicku se objevil včelí mor. Ohroženy jsou i včely v Hradci a Bělči

Hradecko - Včelí mor zasáhl včely v obci nedaleko Hradce Králové.

14.5.2018

Pilot Petr Kopfstein prohnal nad Hradcem svoji leteckou Formuli 1

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Jeho revírem je modrá obloha, jeho tempo je vražedné. Petr Kopfstein, druhý český zástupce nejprestižnějšího leteckého seriálu Red Bull Air Race, jemuž je také přezdíváno Formule 1 ve vzduchu, přiletěl o víkendu na hradecké letiště. Na letiště, které, ač je z Karlových Varů, zná jako své boty.

13.5.2018

Mraky nad Hradcem rozehnaly rotory vrtulníků

Hradec Králové /FOTO/ - Tisíce lidí zamířily v sobotu na hradecké letiště, kde vyvrcholila dvoudenní akce Helicopter a Rally Show. Na stojánkách i v letových ukázkách návštěvníci mohli vidět desítky vrtulníků a letadel. Nechyběla ani akrobatická vystoupení.

13.5.2018

Hejtmanství hledá pěstounské rodiny

Královéhradecký kraj - Zástupci z řad Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, ministerstva práce a sociálních věcí, oddělení sociálně-právní ochrany dětí a neziskových organizací spolu začali spolupracovat v rámci kampaně Staň se náhradním rodičem.

13.5.2018

Cyklověži u nádraží zvoní umíráček

Hradec Králové - Město cyklověž neodkoupilo, proto investor plánuje ji s koncem května zavřít. Magistrát se brání, koupi prý zhatil sám investor.

13.5.2018

Hradecké vodárny zahájily stavbu Smart krizového centra za 80 milionů

Hradec Králové - V budově hradecké úpravny vody v areálu společnosti Vodovody a kanalizace teď po dobu několika měsíců bude vznikat dispečink, který využije moderní smart technologie.

13.5.2018

Lídrem TOP 09 o křeslo primátora bude bojovník proti CTP Perthen

Hradec Králové - Poté, co hradecké řady TOP 09 opustil současný náměstek primátora Jindřich Vedlich, musela strana hledat svého lídra do nadcházejících komunálních voleb.

12.5.2018

Hradecké nádraží se učilo francouzsky. Suplovalo Ženevu

Hradec Králové - Hradecké hlavní nádraží se v sobotu proměnilo na hlavní železniční stanici ve švýcarské Ženevě na sklonku první poloviny 20. století. Bude hrát jednu z epizdoních rolí filmu režiséra Radima Špačka Zlatý podraz.

12.5.2018

„Medu bude letos dostatek," říká předseda hradeckých včelařů

Hradec Králové - Včelám se daří lépe než vloni. Včelař se ale obává sucha a chemických postřiků.

12.5.2018

Nejdřív si v mixéru namlel vlastní cvrčky, pak přivedl hmyzí specialisty

Hradec Králové - V dřívějších dobách mohlo na člověka, když si kousl do pečiva, čekat mnohé překvapení. Třeba v podobě zapečeného chrousta.

12.5.2018

Krtička odmítl návrh na „velkou nulu“. V soudním sporu s ČSSD bude pokračovat

Hradec Králové - Jaroslav Krtička, který se více než deset let soudí s ČSSD kvůli hradeckému kulturnímu domu Střelnice, odmítl návrh na dohodu, který mu sociální demokracie dala v lednu. Soudní spor o miliony korun tak pokračuje.

12.5.2018

OBRAZEM: Přehlídka helikoptér začala

Hradec Králové /FOTO/ - Na zdejším letišti v pátek vypukla Helicoptershow 2018, oblíbená přehlídka létajících strojů. Hlavní program se odehraje v sobotu, začíná se v 9 hodin. Akce potrvá do neděle.

12.5.2018

Chlapec ztratil naslouchátko. Rodina prosí veřejnost o pomoc

Hradec Králové - V pondělí 7. května ztratil sedmiletý Kiril, který má vadu sluchu a řeči, v hradeckých Šimkových sadech speciální pomůcku. Takzvaný kochleární implantát je pro něj nepostradatelnou záležitostí.

11.5.2018

Nová knihovna v Chlumci přivítá první návštěvníky 24. května

Chlumec nad Cidlinou - Nová knihovna v Chlumci nad Cidlinou se slavnostně otevře ve čtvrtek 24. května v 15 hodin. Se stěhováním knih z původní budovy na nové místo na Klicperově náměstí v dubnu pomáhaly desítky dobrovolníků.

11.5.2018

Nadační běh pomůže pacientům s poruchami srážlivosti krve

Hradec Králové - Hradečané poběží pro dobrou věc. Tradiční nadační běh fondu Aquapura se letos uskuteční ve čtvrtek 17. května, startovat se bude v 18 hodin z Eliščina nábřeží.

11.5.2018

Kambodžanka z „Hradce“ doma boří knižní trh a miluje bramborový salát

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Se svojí knihou A Proper Woman válcuje Thavry Thon převážně mužský knižní trh v Kambodži.

11.5.2018

Začala oprava školy za téměř 50 milionů

Hradec Králové - Rekonstrukce a přístavba odloučeného pracoviště SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové v Hradecké ulici již začala. Díky projektu za 45,5 milionu korun se bude moci škola sestěhovat ze čtyř objektů, které nyní využívá, do dvou.

11.5.2018

Experti si posvítí na Evropskou unii

Hradec Králové - Jaké problémy pálí Evropskou unii? Na tuto a další otázky odpoví odborníci na páteční debatě, která je součástí cyklu Co se děje v Evropě.

11.5.2018

Jen houšť! Lesníci na jaře vysázeli padesát tisíc stromů

Hradec Králové - Padesát tisíc sazenic stromů přibylo na jaře v městských lesích. Jedná se hlavně o jedle, buky a duby, které v hradeckých hájích nejsou tolik zastoupeny, hradečtí lesníci tím zároveň upravují druhovou skladbu lesa.

11.5.2018

Volných míst je více než nezaměstnaných

Královéhradecko - Nezaměstnanost v Královéhradeckém kraji se v dubnu opět dostala na historické minimum. Bez práce bylo jen 2,2 procenta lidí, ještě v březnu to bylo 2,5 procenta.

10.5.2018

Vítězem Ceny Jiřího Ortena se stal Ondřej Macl z Hradce Králové

Hradec Králové/Praha - Vítězem 31. ročníku Ceny Jiřího Ortena je hradecký rodák Ondřej Macl. Prvenství mu přinesla invenční žánrová koláž s názvem Miluji svou babičku víc než mladé dívky.

10.5.2018

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Lhoty pod Libčany

Lhota pod Libčany - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Lhoty pod Libčany.

10.5.2018

Nová kniha o budovách a zeleni v Hradci Králové je na světě

Hradec Králové - Nová kniha o hradecké architektuře a urbanismu byla slavnostně uvedena ve středu v městské knihovně.

10.5.2018

Teroristé zaútočili na diskotéku. Naštěstí šlo jen o cvičení

Hradec Králové /FOTO/ - Francouzský Bataclan, německá Kostnice či americké Las Vegas. Tam všude se šli lidé bavit, ale netušili, že tu za chvíli budou šílenci rozsévat smrt. Svět se změnil a smrt v podobě šílených střelců teď číhá všude.

10.5.2018

Byty v Hradci Králové nikdy nestály víc

Hradec Králové - V krajském městě stouply i ceny nájmů, a to nejvíce z celé republiky. Podle makléřky poptávka převyšuje nabídku.

10.5.2018

Oprava uzavřela část silnice I/11

Třebechovice pod Orebem - S dopravními komplikacemi se od středy potýkají řidiči v Třebechovicích pod Orebem. V části Nepasice začala oprava frekventované silnice I/11.

10.5.2018

Za utajené sbíječky chtějí obchodníci na Gočárově třídě po městě bolestné

Hradec Králové - Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Okřídlenou větu si teď mohou na zeď svých provozoven dát obchodníci z hradecké Gočárovy ulice.

9.5.2018

Tvůrčí osobnosti představí své vize

Hradec Králové - Prezentovat své nápady, projekty i pracovní úspěchy. To je cílem akce s názvem PechaKucha Night. V hradeckém kině Bio Central ve středu vypukne už po šestnácté.

9.5.2018

Česká pošta pobočky na Moravském Předměstí nezruší

Hradec Králové - Proti zavírání malých provozoven se postavili místní. Česká pošta je vyslyšela.

9.5.2018

Koupaliště Flošna otevře díky letnímu počasí už tuto sobotu

Hradec Králové - Ačkoliv je léto ještě daleko, nadprůměrné teploty už lákají ke koupání pod širým nebem. Proto koupaliště Flošna zahájí novou sezónu už v sobotu 12. května.

9.5.2018

Tajemný Američan z Kostelce

Hradec Králové - Život někdy píše neuvěřitelné příběhy. Alespoň ten, který se v rodině Dvořákových z Hradce Králové dědí z generace na generaci, by jednou mohl posloužit jako předloha ke tragikomickému scénáři.

9.5.2018

Na hradecké fontány jde jaro. Několik z nich už je v provozu

Hradec Králové - Městské fontány se po zimě opět probouzejí.

9.5.2018

Základy pevnosti v Gayerových kasárnách zasypali štěrkem

Hradec Králové - Archeologický výzkum v Gayerových kasárnách je u konce. Aby se pozůstatky pevnosti nepoškodily, nález byl zakryt.

9.5.2018

Oprava U soutoku se zatím odkládá

Hradec Králové - Kdy dělníci most U soutoku obsadí, není jasné. Hradci hrozí dopravní kolaps.

8.5.2018

Naše školka: Již ve středu MŠ Kosice

Hradecko - Moje školka, to je název seriálu Hradeckého deníku, v němž každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol Hradecka.

8.5.2018

Náměstí zaplnili hasiči, policisté a záchranáři

Hradec Králové /FOTO/ - Ze dne Královéhradeckého kraje si odnesli medaili členové záchranných sborů, ale i osobnosti z oblasti vědy či kultury.

8.5.2018

Hradec oslavil Den vítězství

Hradec Králové - Výročí konce druhé světové války si v úterý připomnělo i krajské město. Státní svátek Den vítězství desítky Hradečanů oslavily na Eliščině nábřeží u památníku tří odbojů.

8.5.2018

Hradec oslaví Den vítězství

Hradec Králové - Výročí konce druhé světové války si v úterý připomene i krajské město.

7.5.2018

Americký konvoj zastavil před muzeem. Akce připomněla konec 2. světové války

Hradec Králové /FOTO/ - Krajské město v pondělí uvítalo americkou armádu. Konvoj do Hradce Králové dorazil v rámci rekonstrukce mise Velichovky, která znamenala konec války ve střední Evropě.

6.5.2018

V pondělí opět povezou Němci přes Hradec kapitulaci do Velichovek

Hradec Králové - Důležité události se v českých zemích před 73 lety neděly jen v Praze, ale i ve východních Čechách. Ráno 7. května 1945 dostala americká armáda v Plzni rozkaz vniknout hluboko za demarkační čáru do nepřátelského území a doručit německé armádě, které velel polní maršál Ferdinand Shörner, kapitulační podmínky.

6.5.2018

Sucho lesům bere vitalitu

Hradec Králové - „Voda zatím lidem nechybí, ale přírodě ano. Lesy reagují tím, že ztrácejí vitalitu,“ řekla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

6.5.2018

Voda chybí hlavně obcím, kde jsou lidé odkázáni na vlastní studny

Královéhradecký kraj - Problémy se zásobováním pitnou vodou má v Královéhradeckém kraji nejméně 109 míst. Vyplývá to ze studie, kterou si nechalo před dvěma lety vypracovat vedení kraje. Nejvíce míst bez vody je na Jičínsku, v oblasti voda chybí ve 41 lokalitách.

5.5.2018

Hydrolog: Musíme doufat, že brzy přijdou srážky

Královéhradecký kraj - Zima, které chyběl sníh a mráz, nezvykle teplý duben a hlavně dlouhodobé sucho nesvědčí stavu podzemních vod ani zemědělským plodinám. Do konce dubna spadlo podle hydrologů přibližně o polovinu méně srážek, než je normální stav.

5.5.2018

Vojáci obsadili město. Své síly změřili v branném závodě

Hradec Králové /FOTO/ - Branný závod v sobotu prověřil fyzickou ale i psychickou odolnost sportovců. Akce, kterou pořádá Unie studentů a přátel Fakulty vojenského zdravotnictví, se letos konala už po třinácté.

5.5.2018

Mlýn památkou? Město podá rozklad

Třebechovice pod Orebem - Město nesouhlasí, aby z bývalého Hajnišova mlýna byla kulturní památka. Rada města schválila podat proti rozhodnutí Ministerstva kultury rozklad.

5.5.2018

Hejtmanství se na den zapojilo do Hvězdných válek. Na síti zničilo Bílou věž

Hradec Králové - Páteční den patřil všem milovníkům sci-fi ságy Hvězdné války. Na 4. května totiž připadá den díla, které na světlo světa přivedl George Lucas.

5.5.2018

Bazar oblečení pomůže psům

Hradec Králové - Obohatit svůj šatník o nové kousky a ještě přispět na dobrou věc? To je možné díky sobotnímu dobročinnému bazaru.

5.5.2018

Slunečné a větrné počasí přineslo hrozbu sucha

Královéhradecký kraj - Mírná zima bez sněhu, překotné jaro a dubnový nástup letních teplot přinesly hrozbu sucha.

4.5.2018

Nebe nad Hradcem zaplní vrtulníky

Hradec Králové /FOTO/ - Tradiční akce Helicopter Show se koná už příští víkend. Minulé ročníky přilákaly desítky tisíc lidí.

4.5.2018

Bioodpad zmizí z popelnic. Místní dostanou kompostér

Černilovsko - Obyvatelé obcí, které jsou součástí mikroregionu Černilovsko, mají šanci bezplatně získat kompostér, který běžně stojí čtyři tisíce korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT