VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

4.5.2018

Moderní hasičský stadion je hotový

Hradec Králové /FOTO/ - Hasičský výcvikový stadion v Hradci Králové má za sebou druhou fázi modernizace. Stadion se slavnostně otevřel ve čtvrtek.

4.5.2018

Rekonstrukce mostu U Soutoku se odkládá na neurčito

Hradec Králové - S opravou frekventovaného mostu U Soutoku se nezačne ve středu 9. května, jak se původně plánovalo.

4.5.2018

Běžci podpoří oběti násilí

Hradec Králové - Vyběhněme s násilím, tak zní heslo pátečního charitativního běhu. Jak napovídá název akce, závodníci poběží na podporu obětí násilí.

3.5.2018

Hráči pétanque zanedlouho změří své síly na fotbalovém stadionu

Hradec Králové - První ročník „Bouďáckého koulení“, při němž změří hráči síly v oblíbené společenské hře pétanque, se uskuteční v sobotu 26. května na malšovickém fotbalovém hřišti.

3.5.2018

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Písku

Písek - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Písku.

3.5.2018

Silnice ke hřbitovu dostane nový povrch. Oprava potrvá měsíc

Lochenice - V Lochenicích v úterý začala plánovaná oprava místní komunikace vedoucí ke hřbitovu. Rekonstrukce bude probíhat po etapách, návštěvníci hřbitova i ostatní řidiči budou muset využít značenou objízdnou trasu.

3.5.2018

Bytovku vedle hřbitova na Zámečku nechtějí

Hradec Králové - Rezidenční dům by měl vzniknout místo zbořeného zámečku. Krajský úřad ale územní rozhodnutí zrušil. Stavba je podle něj v rozporu s územním plánem.

3.5.2018

Kolorit Karlova mostu v centru Hradce

Hradec Králové /FOTO/ - Na prvního máje se Pražský most v samém centru Hradce Králové na dvě hodiny proměnil k nepoznání. Stal se napodobeninou pražského Karlova mostu.

3.5.2018

Místo UFA chtějí lesníci „pardubický“ srub

Hradec Králové /FOTO/ - Jsou chvíle, kdy musí řevnivost stranou. S takovou myšlenkou odjížděl minulý týden ředitel hradeckých Městských lesů Milan Zerzán do Pardubic, kde na zdejším zastupitelstvu sondoval možnost vystavět v hradeckých lesích „repliku“ srubu, který dominuje pardubickému parku Na Špici.

2.5.2018

Unikátní zvonohra se znovu rozrostla

Hradec Králové - Dalších pět zvonů do koncertní zvonohry získal Sbor kněze Ambrože.

2.5.2018

Benefice pomůže dětem se syndromem krátkého střeva

Hradec Králové - Středeční benefiční koncert pomůže dětem trpícím syndromem krátkého střeva. Výtěžek benefice s názvem Pumpuj s námi půjde na nákup mobilních pump na výživu, které zlepší kvalitu života třem dětským pacientům.

2.5.2018

Oprava mostu U Soutoku prověří trpělivost řidičů

Hradec Králové - Na frekventovaný most se silničáři vrhnou ještě před rekonstrukcí okružní křižovatky Na Kotli.

2.5.2018

Obavy z větru? V plamenech skončily jen čarodějnice

Královéhradecko - Filipojakubská noc se obešla bez požárů a popálenin. Jen někteří to přehnali s pitím.

2.5.2018

Naše školka: Již ve středu MŠ Lhota pod Libčany

Královéhradecko - Moje školka, to je název seriálu Hradeckého deníku, v němž každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol Hradecka.

2.5.2018

Město dál hledá pro Votroky spasitele. Ale na pořadu dne je teď stadion

Hradec Králové - Hradečtí Votroci dál hledají strategického partnera. Nejbližší cíle jsou však jiné: Mít nový stadion a v lize zůstat před Pardubicemi.

1.5.2018

Astronomie: Noční nadvláda obřího Jupiteru

Hradec Králové - V květnu nás potěší svojí celonoční přítomností na obloze obří Jupiter. Venuše bude vidět krátce večer nad západním obzorem, Mars zase ráno nad jihovýchodním obzorem. Saturn budeme moci pozorovat ve druhé polovině noci, ostatní planety již nebudou v květnu pozorovatelné.

1.5.2018

Třebechovická lesní mateřská škola zve veřejnost na piknik

Třebechovice pod Orebem - Lesní klub Lesokruh pořádá u příležitosti Světového dne lesních mateřských škol a klubů originální piknik.

1.5.2018

Křídy, hry a buřty. To bylo malšovické Malování na chodník

Hradec Králové - Odpoledne plné zábavy a her čekalo na všechny, kteří v neděli navštívili Rodinné centrum Pohoda v hradeckých Malšovicích. Konala se zde již tradiční akce Malování na chodník.

1.5.2018

Ve středu dorazí bouřky, někdy i s přívalovým deštěm

Východní Čechy, Ve středu odpoledne a večer přijdou do Česka s výjimkou západních Čech bouřky. Ojediněle mohou být silné, doprovázené přívalovými srážkami, nárazovým větrem nebo kroupami, vyplývá z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V Praze a Jihomoravském kraji až do odvolání platí výstraha meteorologů na nebezpečí požárů.

1.5.2018

FOTO: Svátek práce oslavil Hradec hudbou

Hradec Králové - Bez mávátek a hesel, ale s dobrou náladou, spoustou pití, pochutin a hudby si Hradec Králové v úterý připomněl první májový den, kterému v kalendáři patří přízvisko Svátek práce.

1.5.2018

Hasičárny otevřou dveře veřejnosti

Hradec Králové - V úterý 1. května se budou na královéhradeckých hasičských stanicích konat Dny otevřených dveří.

1.5.2018

Posilovna pod korunami stromů v hradeckých lesích je v provozu

Hradec Králové - Lesní posilovna naproti cyklozastávce U Pytláka v hradeckých lesích přivítala první návštěvníky.

AKTUALIZOVÁNO
30.4.2018

Gurmánské hody provoněly o víkendu hradeckou náplavku

Hradec Králové /FOTO/ - Na nábřeží si v sobotu našly cestu za dobrým jídlem davy lidí.

29.4.2018

Hradečtí energetici vytřídili pro potřebné čtvrt tuny šatstva a bot

Hradec Králové - Komody, skříně a šatny provětrali zaměstnanci energetické skupiny ČEZ, kteří se v Hradci Králové, Praze a dalších pěti lokalitách zapojili do dvoudenní charitativní sbírky šatstva, obuvi a módních doplňků pro neziskové organizace.

29.4.2018

Česko v pondělí zasáhne silný vítr. Meteorologové varují i před požáry

Východní polovinu Česka zasáhne v pondělí silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině. V Čechách zesílí vítr jen dočasně dopoledne při přechodu studené fronty. Vzhledem k přetrvávajícímu teplu a suchu hrozí ale v celé republice nebezpečí požárů, největší riziko je v Praze a na jihu Moravy.

29.4.2018

Zraněným hasičům pomohly sounáležitost a veřejné sbírky

Královéhradecko - Libora Bohdaneckého a Martina Šabatu, dva hasiče, kteří před dvěma lety utrpěli vážný úraz a zůstali tak upoutáni na invadním vozíku, podpořily v návratu kromě nejbližších i loňské veřejné sbírky.

29.4.2018

Přijďte s ratolestmi do Pohody opéct buřty a malovat na chodník

Hradec Králové - Malování na chodník, sokolníci a plno aktivit pro děti. Takový nedělní program si pro rodiče s dětmi připravilo malšovické Rodinné centrum Pohoda, patřící pod neziskovou organizaci Prostor Pro, v rámci oblíbené akce Malování na chodník.

28.4.2018

Šrámkův statek oslavil příchod máje

Piletice - Už po dvaadvacáté se na Šrámkově statku postavila tradiční májka. Oslavy příchodu jara zpestřilo i osm folklórních souborů, které ve slunné sobotní odpoledne roztančily návštěvníky. 

28.4.2018

OBRAZEM: Provoněné nábřeží přivítalo gurmány

Hradec Králové - Dobré jídlo, dobré pití, dobré počasí. Jedna z prvních letošních akcí na nábřeží se vydařila. Poslední dubnovou sobotu se totiž v kulisách Labe konalo Hradecké nábřeží gurmánů, tentokrát s podtitulem Chuť jara.

28.4.2018

Teplé počasí v Česku vydrží i nadále. Přinese však i déšť a bouřky

Teplo v Česku zůstane i v dalších týdnech, bude ale něco menší než v předchozím období, kdy i několik dnů po sobě padaly teplotní rekordy. Na průměrné hodnoty se teploty dostanou až v druhé polovině května.

28.4.2018

Holandsko jen kousek za Hradcem

Černilov /FOTO/ - Holandsko je známé jako země větrných mlýnů. Pokud je však chcete spatřit na vlastní oči, nemusíte si nutně nazout dřeváky a vydávat se za nimi po cestičce z lístků tulipánu. Stačí si jen sednout na kolo a za trochou Holandska si zajet kousek za Hradec.

28.4.2018

Posilovna pod korunami stromů v hradeckých lesích se už rýsuje

Hradec Králové - Lesní posilovna naproti cyklozastávce U Pytláka v hradeckých lesích se otevře už v pondělí. Tento týden se namontovaly jednotlivé cvičební prvky ze dřeva a kovů.

28.4.2018

Šrámkův statek ozdobí májka

Hradec Králové - K blížícímu se prvnímu máji patří i tradiční májka. Ozdobený kmen stromu v sobotu hradeckým dívkám postaví i na Šrámkově statku v Pileticích.

28.4.2018

Hajnišův mlýn je nově památkou

Třebechovice pod Orebem - Hajnišův mlýn v Třebechovicích pod Orebem se stal kulturní památkou. Rozhodlo o tom ministerstvo kultury, verdikt zatím není pravomocný.

28.4.2018

Hradec prý neumí utrácet

Hradec Králové - Krajské město nedokázalo prostavět stovky milionů korun.

27.4.2018

Pumpuj s námi! aneb Co nevíte o svém těle, zvláště o střevech

Hradec Králové - Co je syndrom krátkého střeva? Jaké jsou příčiny tohoto stavu? Jaké komplikace přináší? A jak ovlivňuje každodenní život? Na tyto a další otázky odpoví osvětová akce studentské organizace IFMSA CZ HK v centru Futurum s názvem Pumpuj s námi!

27.4.2018

Podnikatelé hledali inspiraci

Hradec Králové - Město Hradec Králové ve spolupráci s Technologickým centrem (TCHK) dále rozšiřuje ekonomickou spolupráci s partnerskými městy.

27.4.2018

Dvě mouchy jednou ranou? Městu i špitálu chce pomoci soukromník

Hradec Králové - Soukromý investor Importal chce ve městě postavit sanatorium i parkovací dům.

27.4.2018

Hradeckými ulicemi zní poslední zvonění

Hradec Králové - Vodnice se vede za ruku s prostitutkou, voják skotačí s doktorem, kolem pobíhá ninja želva a do plastového kyblíčku vybírá od kolemjdoucích almužnu na následné bujaré oslavy letošních maturantů.

27.4.2018

Léto uprostřed jara otevřelo slunnou loučku u bazénu

Hradec Králové - Díky nezvykle teplému počasí letos slunná loučka u hradeckého plaveckého bazénu zahájila sezonu dříve.

26.4.2018

Na ropuchy přišlo jaro. Je čas námluv

Hradec Králové - Obojživelníkům začalo období rozmnožování a svědky jejích námluv mohou být i pozorní návštěvníci hradeckých lesů.

26.4.2018

Páteční vydání deníku nahlédne do historie Osic

Osice - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Osic.

26.4.2018

Nejlepší stavba v kraji? Lidé mohou nominovat své favority

Královéhradecko - Až do 27. června mohou lidé přihlašovat zajímavé budovy do soutěže Stavba roku 2018 Královéhradeckého kraje.

26.4.2018

Lékařská fakulta začala zkoumat látky, které oko nepostřehne

Hradec Králové - Lékařská fakulta v Hradci Králové se nově zaměřuje na nanomateriály a jejich účinky na lidský organismus.

26.4.2018

Východ Čech je kraj motorkám zaslíbený

Královéhradecký kraj /INFOGRAFIKA/ - S dubnovým sluncem vyrazili na silnice opět motorkáři. Je jich všude plno. A smutné statistiky nehodovosti se opět plní.

26.4.2018

Firmy si kontejner zahrádkářů pletou se sběrným dvorem

Hradec Králové - Stavební odpad podle zákona do běžných kontejnerů nepatří. Někteří stavebníci si ale ze zákazu hlavu nedělají. K nemilosti zahrádkářů z Červeného Dvora si k vyhazování dveří, oken či kovů vybrali zrovna jejich kontejner.

26.4.2018

Na školy a ulice půjde víc peněz

Hradec Králové - Na opravy městských školských budov, hřišť, chodníků a ulic letos půjde dalších 185 milionů korun. Rozhodli o tom zastupitelé města.

26.4.2018

Seminář zaostří na politické vězně

Hradec Králové - Čtvrteční seminář připomene tragickou smrt a odkaz politického vězně Pavla Wonky. Akce se koná přesně třicet let poté, co byl v hradeckých komunistických celách Wonka utýrán.

26.4.2018

Obnovení hokejového sňatku podpořil Hradec miliony

Hradec Králové - V červnu chce město podepsat novou smlouvu s Mountfieldem. Příští sezonu přitečou do hokeje další miliony.

25.4.2018

Nejlepší mladí „hackeři“ studují na Gymnáziu Boženy Němcové

Hradec Králové - Vítězem celostátního finále středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti se stal Ondřej Bleha z Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové. I další student hradeckého gymnázia v soutěži zabodoval, Vadim Kablukov obsadil čtvrté místo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT