VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

28.10.2017

Oslavy 28. října provázel kolaps jednoho z účastníků

Hradec Králové /FOTO/ - U pomníku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka na Masarykově náměstí v Hradci Králové se dnes dopoledne sešli významní představitelé města i kraje, aby společně uctili 99. výročí vzniku samostatného československého státu.

28.10.2017

Radnice se zaměří na třídění odpadu. Nově podpoří recyklování i v bytech

Hradec Králové - Hradecká radnice plánuje nákup speciálních barevných tašek, do kterých budou nově moci obyvatelé odkládat papír, plast či sklo.

28.10.2017

Na dušičky budou hřbitovy otevřené do 20 hodin

Hradec Králové - Od pátku jsou městské hřbitovy v Hradci Králové otevřené až do osmi hodin večer. Na blížící se svátek Památky zesnulých se připravil i hradecký dopravní podnik.

27.10.2017

Nejdříve panely. Teprve poté nový parkhaus

Hradec Králové - Než radnice vystaví nový parkovací dům u fakultní nemocnice, budou lidé parkovat na novém provizorním betonovém stání.

27.10.2017

V pátek se opět otevírá Bono publico

Hradec Králové - První etapa celkové rekonstrukce královéhradeckého historického schodiště Bono publico je u konce. Technologická přestávka nyní umožní toto pro pěší oblíbené a využívané propojení Fortny a Velkého náměstí opět otevřít.

27.10.2017

Kraj jedná s obcí o převodu mostu

Lochenice - Uleví se Lochenicím? Jednání začala. Na tahu jsou silničáři.

26.10.2017

Unikátní metoda slaví úspěch. Lékaři v ní budou pokračovat

Hradec Králové – „Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové lékaři jako první v České republice odoperovali několik pacientů s plicními nádory metodou takzvané uniportální videotorakospie, která je pro pacienty šetrnější než dosud používané postupy,“ uvedl mluvčí nemocnice Jakub Sochor s tím, že nemocnice plánuje v operacích touto metodou pokračovat i v budoucnosti.

26.10.2017

Letiště protne tangenta a vyroste zde nový bulvár

Hradec Králové - Město chce z letiště novou rozvojovou scénu spojenou s leteckým průmyslem.

26.10.2017

Kraj hledá stavitele mostu ve Svinarech

Hradec Králové - Krajští radní ve středu odsouhlasili návrh na vypsání výběrového řízení na výstavbu nového mostu ve Svinarech.

26.10.2017

Invalidé: Na stadion se nevejdeme

Hradec Králové - Handicapované trápí nedostatek místa ve speciálním sektoru i nevyhovující toalety.

25.10.2017

Královéhradecké Tyflocentrum dostalo občanku, oslavilo 15 let

Hradec Králové - V městské knihovně v Hradci Králové se koncem minulého týdne konala za účasti významných hostů velká sláva. Královéhradecká obecně prospěšná společnost Tyflocentrum oslavila 15 let své existence.

25.10.2017

Z rybníku rovnou na pánev

Královéhradecko - Výlovy rybníků jsou v plném proudu. Minulý týden rybáři vylovili i Žďárský rybník na Rychnovsku. Lidé si mohli kapry koupit přímo na místě. Štiku, candáta nebo klasického kapra nabídl také sobotní výlov rybníku Datlík na Hradecku.

25.10.2017

Volební krach ČSSD pohřbívá Dřevěnku. Nejsou na ni peníze

Hradec Králové - Byla symbolem předrevolučního kulturního života, teď chátrá. Pro řadu Hradečanů je Dřevěnka důležitou stavbou.

25.10.2017

Otevřené dopisy kraj nevyřešil

Hradec Králové - Kritika výběrového řízení na šéfa Muzea východních Čech zatím zůstala bez odezvy.

24.10.2017

Naši prvňáci: Již ve středu ZŠ Kosičky a ZŠ Kratonohy

Hradecko - Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Kratonohy a ZŠ Kosičky.

24.10.2017

Krajská města získají stovky milionů na plánované projekty

Východní Čechy - Nové východočeské projekty obdrží z evropských dotací přes 230 milionů korun.

24.10.2017

Krátce z Hradce: Rada projedná údržbu i kola

Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Zima už je za dveřmi. I proto hradečtí radní budou mít na sklonku října na svém jednání i bod zahrnující plán zimní údržby místních komunikací na území statutárního města Hradec Králové. Kromě jiného se v úterý radní budou zabývat i projektem podzemních parkovacích garáží pro jízdní kola na Riegrově náměstí.

24.10.2017

Dostálová chce změnit zákon. Připravil ji o křeslo v krajském zastupitelstvu

Hradec Králové - Jedním z cílů vítězky sněmovních voleb v Královéhradeckém kraji Kláry Dostálové (ANO) jako poslankyně bude i změna zákona o volbách, který obsahuje část o neslučitelnosti funkcí.

23.10.2017

Nejvíc voličů přišlo na Hradecku

Hradecko /VOLBY 2017 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Pět procent nad republikovým průměrem byla volební účast v okrese Hradec Králové.

AKTUALIZOVÁNO
23.10.2017

Novým ředitelem muzea se stal Petr Grulich

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje potvrdila to, o čem se už několik týdnů spekulovalo. Do čela Muzea východních Čech včera vybrala historika z hradecké univerzity Petra Grulicha.

23.10.2017

Volby 2017: Kompletní výsledky z Královéhradecka

Hradecko - Kompletní výsledky parlamentních voleb ze všech měst a obcí Královéhradecka:

22.10.2017

U soutoku pomalu roste fitpark. Poslouží mladým, ale i seniorům

Hradec Králové - Poblíž soutoku řek Labe a Orlice vyroste za krátkou dobu takzvaný fitpark. Venkovní otevřené sportoviště neposlouží jen obyvatelům hradecké části Labská kotlina I, ale i široké veřejnosti.

22.10.2017

Vodojem se možná dostane mezi památky

Hradec Králové - Čtyřicetimetrová věž královéhradeckého vodojemu oslavila v letošním roce kulaté 80. narozeniny. V následujících měsících může tato ikona Nového Hradce k tomuto jubileu dostat i dárek. A to v podobě prohlášení za kulturní památku od ministerstva kultury.

22.10.2017

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Hradec Králové - Když na začátku srpna dalo po prohlídce kbelské zkušebny leteckých motorů vedení Hradce Králové zelenou projektu Evropského centra vývoje, výzkumu a výroby moderních turbovrtulových leteckých motorů na hradeckém letišti, čekali investoři ještě na posouzení krajského úřadu.

22.10.2017

Březhradští se odvolali proti nebezpečné čističce

Hradec Králové - Spolek Zdravý a bezpečný Březhrad se odvolal proti povolení k provozu chemické čistírny odpadních vod v areálu bývalé březhradské Salmy.

22.10.2017

Základní školu opět „rozzářily“ desítky originálních dýní

Všestary - Tradiční Dýňové slavnosti, které každoročně pořádá Základní škola Všestary, se konaly již podeváté.

22.10.2017

Kraj chce pořídit do hor defibrilátory. Mají zlepšit pomoc

Královéhradecko - Vedení Královéhradeckého kraje chce zajistit odbornou rychlou první pomoc i na vrcholcích hor. K tomu mají posloužit takzvané defibrilátory.

21.10.2017

Věděla jsem, koho volit nechci

Královéhradecko - Podruhé se vypravila k volbám devatenáctiletá Adéla Krištufová z Hradce Králové. A podruhé zamířila rovnou i do komise.

21.10.2017

Volební místnosti jsou i pod policejním drobnohledem

Královéhradecko - Volební „bitva“ právě vrcholí. Z preventivních důvodů se na hladký průběh letošních voleb do Poslanecké sněmovny zaměřila i policie v Královéhradeckém kraji.

21.10.2017

Sezona výlovů začíná

Hradec Králové - Již v sobotu proběhne tradiční výlov rybníku Datlík. Pod patronátem hradeckých Městských lesů si tak milovníci rybích pochutin mohou přijít na své v sobotu do 9 hodin ráno. O měsíc později pak tradiční výlov čeká na rybník Výskyt.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT