VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

23.7.2018

Uvidíme dlouhé zatmění Měsíce

Královéhradecko - Zatmění Měsíce, které je podle astronomů nejočekávanějším v tomto desetiletí, bude pozorovatelné v noci z pátku na sobotu.

23.7.2018

Přibylo řek, které jsou na suchu

Královéhradecký kraj - Vodních toků, které jsou téměř na suchu, opět přibylo. Nízké průtoky má podle údajů Povodí Labe Stěnava v Meziměstí i v Otovicích, Metuje v Hronově, Krčíně a Jaroměři či Cidlina v Novém Bydžově.

22.7.2018

Osm let dotačního portálu kraje

Královéhradecký kraj - Žadatelé o dotace již osm let využívají Krajský dotační portál Královéhradeckého kraje „DOTIS“. První zakládací dokument portálu byl do systému vložen 22. 11. 2010 a již 21. 12. 2010 byla podána první žádost o dotaci z rozpočtu Královéhradeckého kraje.

20.7.2018

Domov pro seniory U Biřičky se rozšíří

Hradec Králové - Radní Královéhradeckého kraje posvětili dostavbu a modernizaci Domova U Biřičky v Hradci Králové. Vybuduje se další objekt pro klienty a nové bude také vybavení interiéru.

20.7.2018

Od opravy kiosků dalo město ruce pryč

Hradec Králové - Zchátralé secesní rotundy na Pražském mostě v Hradci Králové se rekonstrukce dočkají. Práce však nebudou pod velením investičního odboru města, jak tomu mělo být původně.

20.7.2018

Bezpečná stezka z Vysoké se už rýsuje

Hradec Králové - Na budoucí trase „Mechu a perníku“ začaly zemní práce a připravuje se i stavba lávky, která překlene slepé rameno Labe.

20.7.2018

Školy mají nové ředitele

Hradec Králové - Krajští radní jmenovali nové ředitele škol a školských zařízení, učinili tak na základě vyhlášených konkurzních řízení v souladu se školským zákonem. Letos na jaře jich bylo pětapadesát.

19.7.2018

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Smiřic

Smiřice - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Smiřic.

19.7.2018

Park před terminálem doplní socha jezevčíka. Ocení ji i děti

Hradec Králové - Socha jezevčíka ozdobí park před Terminálem hromadné dopravy v krajském městě.

19.7.2018

Opomíjený park s jezírkem na Slezském Předměstí se promění

Hradec Králové - Park Háječek, o jehož existenci někteří obyvatelé města nemají ani ponětí, se dočká revitalizace. V parku na Slezském Předměstí se vykácí staré a nevhodné stromy a náletové dřeviny. Poté se vysadí stromy nové.

19.7.2018

Rodinné centrum zve na piknik

Hradec Králové - Rodinné centrum Pohoda ve čtvrtek od 10 hodin pořádá letní pohodový piknik pro širokou veřejnost.

19.7.2018

Hradecko sužuje půdní sucho

Hradecko - Tropické počasí sice vystřídaly srážky, ale sucho přírodu trápí dál.

18.7.2018

Výluka bude cestu do Smiřic komplikovat i v srpnu

Smiřice - Výluka bude součástí cesty ze Smiřic přes Jaroměř do České Skalice a Náchoda a tratě z Hradce Králové přes Jaroměr a Dvůr Králové nad Labem do Staré Paky do 10. srpna do 18 hodin, železniční dopravu nahrazují autobusy dle výlukového jízdního řádu dostupného třeba na stránkách města Smiřice.

18.7.2018

Exmoorští poníci se budou pást jinde. Na Plachtě však zůstanou

Hradec Králové - Divocí koně, kteří se prohánějí po přírodní památce Na Plachtě v Hradci Králové, se v blízké době přeženou na hlavní pastvinu. Na Plachtě ale exmoorští poníci zůstanou.

18.7.2018

Muzeum pořádá naučnou vycházku

Hradec Králové - Vydejte se ve středu spolu s hradeckým muzeem za poznáním zajímavého světa vodních nádrží městských parků.

18.7.2018

Kdo vypustil šelmy? Policie má dvě verze

Hradecko - Nedbalost či naschvál? Policie šetří, kdo pustil ven lva a tygry.

17.7.2018

Štafetový závod láká tři velké sportovní komunity

Hradec Králové - Běžecké nadšení českého národa v součtu se silnou komunitou milovníků horského kola už dává samo o sobě dost široký základ pro silnou akci.

17.7.2018

Hradec je o krok blíž k fotbalovému stánku

Hradec Králové - Do konce roku chce magistrát najít stavitele stadionu.

17.7.2018

Vodárny hledají možnosti spolupráce

Královéhradecký kraj - Vodárenské společnosti východních Čech navázaly na předchozí spolupráci a spolu s primátorem Města Hradce Králové a starostou Náchoda se setkaly, aby diskutovaly o dalších možnostech.

17.7.2018

Představí projekty pro Stavbu roku

Hradec Králové - Nápovědu k otázce, jaký objekt získá titul Stavba roku 2018 v Královéhradeckém kraji, přinese úterní prezentace přihlášených projektů, která se koná v Knihovně města Hradce Králové.

16.7.2018

Pádlování ve stoje prověří fyzičku

Hradec Králové - Sobota bude v krajském městě patřit vodnímu sportu, při kterém se člověk pořádně zapotí a zapojí i svaly, o kterých netušil, že je na těle má.

16.7.2018

Jižní spojka protne oázu klidu a zeleně

Hradec Králové - Roky vyhlížená čtyřproudová silnice by měla ulevit dopravě v krajském městě. Zahrádkáře, rekreanty a cyklisty však asi nepotěší.

16.7.2018

Uprchlé tygry a lva veterináři uspali

Klamoš /FOTO, VIDEO/ - Takřka tři hodiny trval zásah proti dvěma tygrům a lvovi, kteří utekli z rodinné ZOO.

16.7.2018

Z Masarykova náměstí se stává smetiště

Hradec Králové - Nepořádek vzniká kolem nových kontejnerů, do kterých se kvůli malým otvorům nevejde ani běžný odpadkový pytel.

15.7.2018

Chlumec změní dopravní značení u školy. Kvůli plynulosti dopravy

Chlumec nad Cidlinou - Řízení o stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích v Chlumci nad Cidlinou zahájil odbor dopravy hradeckého magistrátu, a to na žádost vedení Chlumce. Úprava se týká parkování na Klicperově náměstí.

15.7.2018

Kašnu před muzeem rozebrali a odvezli. Musí se zrestaurovat

Hradec Králové - Kašna před právě rekonstruovaným Muzeem východních Čech v Hradci Králové už nestojí. Za její zmizení však nemohou vandalové, ale restaurátoři.

15.7.2018

Konec bezplatného parkování v centru. Ke vstupence na hokej přidáte 20 korun

Hradec Králové - S koncem června skončila doba, kdy se dalo zdarma zaparkovat v centru Hradce Králové. U zimního stadionu již stojí parkovací automat.

14.7.2018

Zámecké nádvoří zaplnily stánky s dobrotami a rukodělnými výrobky

Hrádek - Zámek Hrádek u Nechanic o víkendu opět ožil. V sobotu hned po 9. hodině dorazily na zámecké nádvoří desítky lidí, kteří si chtěli užít tradiční jarmark, ale i procházku zámkem s průvodci v dobových kostýmech.

14.7.2018

Průvodci oblečou dobové kostýmy

Hrádek - Na zámecké slavnosti na Hrádku u Nechanic můžou návštěvníci dorazit v sobotu od 9 hodin.

14.7.2018

Z přímé linky do Splitu trhák není

Hradec Králové - Hradecký dopravní podnik vozí turisty do letoviska na břehu Jadranu od konce června. Novinka se dopravci zatím nevyplácí.

13.7.2018

Stadion dostane finanční injekci

Nový Bydžov - Na rekonstrukci městského fotbalového stadionu v Novém Bydžově chce radnice přispět necelými třemi miliony korun. Přidělení dotace již doporučila ke schválení rada města, konečné slovo budou mít zastupitelé.

13.7.2018

OBRAZEM: Lví čtyřka v košíku

Hradecko /FOTO/ - Maxovi a Kikině, páru jihoafrických lvů v Bioparku v Klamoši na Hradecku se před pár dny narodila čtyřčata: dva kluci a dvě holky.

13.7.2018

Restaurátoři obnovují interiér kostelu v Jiráskových sadech

Hradec Králové - Rekonstrukce kostelíku sv. Mikuláše v hradeckých Jiráskových sadech stále není u konce. V současnosti se odborníci zabývají obnovou movitého inventáře a maleb v interiéru kostelíka.

13.7.2018

Infocentrum přiblíží Afriku

Hradec Králové - Infocentrum v pátek návštěvníky přenese z Hradce Králové přímo do Afriky. Od 16 hodin se zde koná happening s názvem Originální africké zážitky.

13.7.2018

Slavný Jackie Chan točil v Hradci film, ochotně se fotil s fanoušky

Hradec Králové - Po Catherine Zetě Jones se v Hradci objevila další filmová hvězda.

12.7.2018

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Stěžer

Stěžery - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Stěžer.

12.7.2018

Plavecký bazén čeká odstávka

Hradec Králové - Plavci se budou muset na zhruba dva týdny obejít bez bazénu na Eliščině nábřeží.

12.7.2018

Historické schodiště se kvůli rekonstrukci znovu uzavře

Hradec Králové - Památkově chráněné schodiště Bono publico v centru krajského města znovu uzavře rekonstrukce. Druhá fáze oprav začne ještě v červenci.

12.7.2018

V Třebechovicích vznikne nový přechod a opraví se zastávka

Třebechovice pod Orebem - V třebechovické místní části Polánky nad Dědinou přibude přechod, chodník a navíc se zrekonstruuje stávající autobusová zastávka. Město si investici může dovolit díky státní dotaci, kterou získalo v minulých dnech.

12.7.2018

Střecha knihovny láká na jógu

Hradec Králové - Podívat se na centrum krajského města z ptačí perspektivy a u toho si ještě zacvičit jógu mohou lidé ve čtvrtek na střeše městské knihovny.

12.7.2018

Hradeckou zónu Aldis čeká po letech změna. Vyroste tu bankovní dům i nová lávka

Hradec Králové - V krajské metropoli vyroste do dvou let jedna z nejzelenějších budov v Česku. V zóně Aldis ji postaví banka ČSOB jako své krajské sídlo. Se stavbou chce začít na přelomu roku.

11.7.2018

Návštěvníky zámkem provede hraběcí služebnictvo

Nechanice - Na druhý ročník nechanických Zámeckých slavností můžou návštěvníci dorazit v sobotu 14. července. V průběhu víkendu na ně budou čekat kostýmové prohlídky s příběhem, dobový jarmark a občerstvení.

11.7.2018

S další opravou Bona publica se začne ve druhé polovině července

Hradec Králové - Druhá etapa rekonstrukce historického schodiště Bono publico v centru města začne ve druhé polovině července. Další část oprav konečně dostala stavební povolení.

11.7.2018

Testování HIV se stalo dostupnějším

Hradec Králové - Zástupci České společnosti AIDS pomoc v úterý otevřeli nový HIV checkpoint v pavilonu číslo 6 Fakultní nemocnice Hradec Králové.

11.7.2018

Kvůli vodě galerie otevře později

Hradec Králové - Galerie moderního umění je ve středu výjimečně otevřena až od 15 hodin, a to z důvodu přerušení dodávky vody.

11.7.2018

Dálnice D11 má další problém. Ministerstvo zahltily rozpory

Hradec Králové - Ministerstvo dopravy řeší další rozklady proti dostavbě autostrády z Hradce Králové do Smiřic.

10.7.2018

Před odjezdem na dovolenou můžeme předejít nehodám

Hradec Králové - V čase dovolených a prázdnin často opouštíme svá obydlí, před odjezdem bychom tedy měli myslet na jejich zabezpečení.

10.7.2018

Hradec bude přes léto poznávat šest desítek Asiatů z prestižních univerzit

Hradec Králové - Letní škola Czech It Out 2018, pořádaná Fakultou informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) od 4. července do 3. srpna přímo v Hradci Králové, je zaměřena tak, aby její zahraniční i čeští studenti měli příležitost provádět vědecký výzkum související s jejich akademickým studiem, rozšiřovali si své obzory a uplatňovali své znalosti prakticky.

10.7.2018

Z malých obcí mizí potraviny

Hradecko - Hypermarkety a diskonty vyhánějí z obcí obchody. Lidé bez aut jsou často odkázání na své blízké.

10.7.2018

Sbor Jitro se v Sydney postaral o senzaci. Domů přivezl zlato

Hradec Králové/Sydney - Zlatou plaketu z Mezinárodního hudebního festivalu v australském Sydney v pondělí dovezl domů do východočeské metropole Královéhradecký dětský sbor Jitro.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT