VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

25.4.2018

Gymnázium Boženy Němcové z Hradce Králové bude reprezentovat Českou republiku

Hradec Králové - Gymnázium Boženy Němcové již po několik let spolupracuje s Asociací rozvoje invencí a duševního vlastnictví o.s. (AriD) při rozšiřování obzoru svých studentů nad rámec standardních studijních plánů.

25.4.2018

Klíšťata útočí. Ucítila teplo

Královéhradecko - Téměř letní teploty vytvořily ideální podmínky pro obávané cizopasníky. Letos zaútočila dříve než obvykle.

25.4.2018

Lidé si prověří svou inteligenci

Hradec Králové - Otestovat své IQ mohou Hradečané ve středu ve víceúčelovém sále městské knihovny. Testovací den v Hradci Králové pořádá Mensa.

25.4.2018

Kvůli krvavým nepokojům v Nikaragui univerzita evakuovala svého studenta

Hradec Králové - Krvavé protesty, které v těchto dnech sužují středoamerickou Nikaraguu, bedlivě pozorují i v 10 tisíc kilometrů vzdáleném Hradci Králové.

25.4.2018

Pondělní blesková bouřka vyvracela stromy i semafory

Hradecko - Pondělní větrná smršť, která se krajem přehnala kolem 16. hodiny, trvala jen pár minut. Stihla ale napáchat desetitisícové škody. Plné ruce práce měli hasiči zejména na Hradecku.

25.4.2018

Kraj schválil ředitele akademie

Královéhradecko - Rada Královéhradeckého kraje na úterním mimořádném zasedání schválila nového ředitele Zemědělské akademie v Hořicích Stanislava Neumana.

25.4.2018

O novém parkovišti rozhodne hlas lidu

Hradec Králové - Hradecká radnice chce oprášit vizi odstavného parkoviště u Hradubické. O její budoucnosti rozhodnou místní občané.

24.4.2018

Hradecké léto bude plné oprav

Hradec Králové - Hradecké technické služby letos plánují největší plošné opravy vozovek v ulicích Dvorská, Mánesova, Mýtská, Pražská a Štefánikova.

24.4.2018

Naše školka: Již ve středu MŠ Převýšov

Královéhradecko - Moje školka, to je název seriálu Orlického deníku, v němž každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol Hradecka.

24.4.2018

Oprava křižovatky: půl roku v kolonách

Hradec Králové - Rekonstrukce okružní křižovatky Na Kotli získala stavební povolení. Řidiče čeká půl roku kolon a objížděk.

24.4.2018

Do práce na kole začne projížďkou

Hradec Králové - Hradečtí cyklisté v úterý zahájí akci Do práce na kole. Jak jinak než projížďkou po městě.

23.4.2018

Rada projedná sporný konkurs

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje se v pondělí mimořádně sejde, aby jednala o návrhu na jmenování ředitele Zemědělské akademie Hořice - střední školy a vyšší odborné školy.

22.4.2018

Před svátkem svého patrona sv. Floriána ukáží hasiči své zázemí

Hradec Králové - Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje pořádá každoročně u příležitosti svátku svého patrona sv. Floriána Dny otevřených dveří.

22.4.2018

Rekonstrukce ulic v Třebši přinese chodníky či opravenou kanalizaci

Hradec Králové - Ulice K Labi v hradecké Třebši projde kompletní rekonstrukcí. Opraví se i část přilehlé ulice Machkova. Velkým přínosem rekonstrukce budou nové chodníky, které tu dosud chyběly.

22.4.2018

U stadionu zdarma jen do konce května

Hradec Králové - Na konci května zpoplatní ISP parkoviště u zimního stadionu.

22.4.2018

S.M. Lomos aneb Na Stříbrňáku si dali dostaveníčko radioamatéři

Hradec Králové - Kdo by neznal maďarské „Simpsonovy“ šedesátých let - rodinu Smolíkových a jejího radioamatéra Ládínka, který se pomocí svého volacího znaku S. M. Lomos dorozumíval se svým pravnukem ze 30. století Nunym.

22.4.2018

Hradec se nejlépe stará o památky

Hradec Králové - Krajské město získalo ocenění za péči o architektonické kulturní dědictví v městské památkové zóně. O své památky se Hradec stará nejlépe z celého kraje.

21.4.2018

Senioři na polygonu jeli s dobou

Hradec Králové /FOTO/ - Možnosti vyzkoušet si své řidičské schopnosti využilo v sobotu na polygonu královéhradeckého letiště celkem 120 seniorů. V rámci bezplatného kursu se vedle zkušební jízdy dozvěděli, jak se změnila technika i výkon aut a jak tomu přizpůsobit jejich ovládání, seznámili se s novými bezpečnostními prvky vozů i s tím, jak jezdit v současném hustém provozu.

21.4.2018

Oblíbený festival má i své odpůrce

Hradec Králové - Některé obtěžuje hluk, jiní si stěžují na opilce. Plusy Majálesu ale převládají nad zápory, hájí se pořadatelé.

21.4.2018

Do svinarského mostu kously bagry

Hradec Králové - Po měsících čekání se konečně dělníci vrhli na svinarský most plukovníka Šrámka. Most, který se nad Orlicí klene 111 let, musí přenechat místo svému nástupci.

21.4.2018

Krajští hasiči zabodovali. Získali pomyslnou bronzovou medaili

Královéhradecko - V anketě Hasič roku, kterou vyhlašuje ministerstvo vnitra, se na třetím místě v kategorii Kolektiv roku 2017 umístilo družstvo CTIF HZS Královéhradeckého kraje.

21.4.2018

Přírodní památce Na Plachtě se uleví

Hradec Králové - Dobrovolníci v sobotu pomohou přírodní památce Na Plachtě.

20.4.2018

Schovat se před sluncem? Polovinu července si pod střechou nezaplavete

Hradec Králové - Hradecká Správa nemovitostí, provozovatel plaveckého areálu, opět naplánovala termíny odstávky v letní sezoně z důvodu provádění prací, které nelze provést za běžného provozu a na základě zkušeností z předchozích let.

20.4.2018

Senioři dostanou zdarma lekci za volantem

Hradec Králové - Senioři patří mezi dlouhodobě mezi nejohroženější skupinu řidičů. Aby se však rizikům předcházelo, připravil pro ně Autoklub České republiky bezplatný vzdělávací program Jedu s dobou.

20.4.2018

Sázení nových stromů začalo

Hradec Králové - Ulice města se zazelenaly mladými stromy. Hradecké technické služby tento týden vysadily 52 jehličnatých a 64 listnatých stromů.

20.4.2018

Nová světla tunelu nebudou zářit do oken

Hradec Králové - Dosluhující halogeny, které osvětlují protihlukový tunel v hradecké Okružní ulici, nahradí ledky. Důvodem jsou světelný smog i peníze.

20.4.2018

Při akci Speed marathon odhalili policisté 95 řidičů s „těžkou nohou“

Královéhradecký kraj - Při středeční policejní akci Speed marathon v našem kraji zkontrolovali celkem 196 vozidel a zjistili 117 přestupků.

19.4.2018

Hradecká knihovna pomůže seniorům a představí pro ně služby

Hradec Králové - Populace v Hradci Králové stárne a informovanost o službách, které mohou seniorům pomoci v případech zhoršeného zdravotního stavu je velmi potřebná nejen pro seniory samotné, ale i pro pečující rodiny.

19.4.2018

Páteční vydání deníku nahlédne do historie obce Stará Voda

Stará Voda - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii obce Stará Voda.

19.4.2018

Hradecký silniční okruh bude mít nové zálivy pro zastávky autobusů

Hradec Králové - Nové zastávky bude moci využívat hradecká městská doprava na druhém městském okruhu v Pilnáčkově ulici. Do letošního podzimu by měly být hotové dva nové zálivy pro autobusy, které zvýší dostupnost hromadné dopravy pro návštěvníky nedaleké administrativní a obchodní zóny nebo pro obyvatele domů na Smetanově nábřeží.

19.4.2018

Hradec vítá řidiče tulipány v barvách města

Hradec Králové - Při příjezdu do Hradce Králové z Moravy nebo od Pardubic nelze přehlédnout tulipány v barvách Hradce na silničním okruhu ve Střelecké ulici.

19.4.2018

Po roce opět do práce na kole

Hradec Králové - Už popáté se v Hradci Králové „zastaví“ projekt Do práce na kole. Ten si pro letošní ročník stanovil cíl překonat půl tisícovou účast.

19.4.2018

Dovolenou jsem si nemohla dovolit 10 let

Hradec Králové - Problém vyjít s penězi mají hlavně samoživitelky. Vyplývá to z průzkumu Českého statistického úřadu. Jaké to je živit dítě z jednoho platu, ví i Kateřina z Hradce Králové.

19.4.2018

Bitva o hokej se odkládá

Hradec Králové - Zatímco hokejisté skončili před branami finále, tak na zastupitele čekal příští týden hokejový boj o udržení extraligy ve východočeské metropoli.

18.4.2018

Bývalý záchranář bude kontrolovat GIBS

Hradec Králové/Praha - Bývalý šéf hradecké krajské záchranky Jiří Mašek povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

18.4.2018

OBRAZEM: Pepina a Bob mají mateřskou školu

Hradec Králové /FOTO/ - Deset selat se má čile k světu v oboře poblíž hradecké hájovny U dvou šraňků. Divočáci Pepina a Bob se opět stali rodiči.

18.4.2018

Stavba fotbalového stánku je zase o krok blíž

Hradec Králové - Jen hromada betonových podpěrek sedadel zatím odkazuje na dlouholetou vizi radnice přebudovat stánek hradeckých Votroků.

18.4.2018

Sezona pstruhů žně nepřinese

Královéhradecko - Kvůli predátorům, mírným zimám i suchu pstruhů ubývá. Proto je rybáři nejen loví, ale také chrání.

18.4.2018

Řidičák vydá i úřad v jiném městě

Hradec Králové - Řidičský průkaz od prázdnin vydá kterýkoliv úřad v republice, který tuto agendu zajišťuje. Lidé už tak nebudou muset o průkaz žádat v místě trvalého bydliště.

18.4.2018

Nohu z plynu! Policisté se zaměří na piráty silnic

Východní Čechy - Na dvou stovkách míst po celé České republice budou dnes policisté měřit rychlost. Kontrolovaná místa vybrali občané na portálu bezpecnecesty.cz.

18.4.2018

O konkursu na ředitele panují pochybnosti. Kraj je odmítá

Hradec Králové - Z konkursů, které vybírají nová vedení krajských středních škol, vzešlo prvních třináct ředitelů, dva konkursy jsou zatím bez výsledku. Vedení kraje včera odmítlo, že by řízení byla zmanipulované.

18.4.2018

Pouchovští žáci se vydali na exkurzi do dopravního podniku

Hradec Králové - Jednu z dalších naučných a poučných exkurzí uspořádal v uplynulých dnech pro zájemce Dopravní podnik města Hradce Králové. Tentokrát se sem přišli podívat žáci školní družiny Základní školy Pouchov.

17.4.2018

Přihlásit se do soutěže Do práce na kole je možné do konce dubna

Hradec Králové - Už jen do konce dubna je možné se přihlásit do celostátní soutěže Do práce na kole. V Hradci se tradiční akce koná už popáté, do letošního ročníku jde projekt s ambicí překonat půltisícovou účast.

17.4.2018

Nemocnice slaví devadesáté výročí

Hradec Králové - Devadesáté výročí si hradecká fakultní nemocnice připomene výstavou historických fotografiích. V pondělí o tom informoval mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

17.4.2018

Nechtěný stavební projekt znovu ožívá

Hradec Králové - Proti projektu Pilot 1 na hradeckém Moravském Předměstí před lety vznikla petice. Záměr se několikrát upravil, přesto má stále nedostatky.

17.4.2018

Výuku záchranářů zlepší nové modely. Umějí omdlít i zvracet

Královéhradecko - Hradečtí záchranáři dostali nové „chytré“ modely pro nácvik ošetřování pacientů. Figuríny mohou omdlít, zmodrat, a dokonce i simulovat zvracení.

17.4.2018

Novinář představí svou knihu

Hradec Králové - Nad otázkami české společnosti se v úterý v hradecké knihovně zamyslí šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery.

17.4.2018

Hledá se zedník či řidič. Zn: Spěchá

Hradec Králové - Přestože je na Hradecku velmi nízká nezaměstnanost (2,93 procent), v některých odvětvích lidé firmám citelně chybí.

17.4.2018

Rekonstrukce ulice Nádražní ve Smiřicích přináší další uzavírky

Smiřice - Prostor před smiřickým nádražím se rekonstruuje už od března. V těchto dnech začínají dělníci pracovat i na další části ulice Nádražní, což s sebou přináší také nové uzavírky.

17.4.2018

První ročník Festivalu deskových her se konal o víkendu na ZŠ Úprkova

Hradec Králové - První ročník Festivalu deskových her - Králohraní se konal od pátku do neděle 13. až 15. dubna v malšovické královéhradecké Základní škole Úprkova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT