Svým „rodičům“ se nyní pochlubila s vysvědčením za uplynulý rok. Měla samé jedničky.

„Jsem ráda, že Vám mohu sdělit, že jsem si tento školní rok užila. Mám hotovou roční zkoušku a postupuji do osmého ročníku,“ napsala pyšně strážníkům Rovina Doopad.

Třináctiletá dívka pochází z vesnice Tumarikop v okrese Kalghatgi. „Užívala jsem si dva měsíce letních prázdnin. Nyní prázdniny skončily a já jsem se ráda vrátila do školy, kde mám mnoho přátel,“ uvedla.

Její školní pomůcky a lékařská péče stojí pět tisíc korun ročně. Na dívku se skládá 30 strážníků. „Nikdy vám nezapomenu vaši pomoc. Vaše milující Rovina.“

Vysvědčení si prohlédněte zde.

Dopis Roviny Doopad v originále a angličtině najdete zde.

Dopis Roviny Doopad v češtině:

Můj drahý sponzore,

posílám Vám mnoho pozdravů. Jsem Vámi sponzorovaná dcera Rovina. Jak se máte? Doufám, že všichni dobře. Já se mám tady dobře díky milosti všemocného a Vašim modlitbám. Děkuji Vám mnoho za Vaši štědrou pomoc a zájem o mne. Ať Bůh žehná Vám a Vašim rodinným příslušníkům a dopřeje Vám štěstí a zdraví.

Jsem ráda, že Vám mohu sdělit, že jsem si tento školní rok užila. V naší škole bylo několik programů, aktivně jsem se účastnila různých aktivit. V mé škole mám mnoho přátel. Mám hotovou roční zkoušku a postupuji do VIII. ročníku. Strávila jsem prázdniny s členy rodiny. Užívala jsem si dva měsíce letních prázdnin. Nyní prázdniny skončily a já jsem se ráda vrátila do školy.

Jsme Vám velice vděční za pomoc, kterou mi dáváte, abych mohla studovat. Moji rodinní příslušníci Vám přejí jen to nejlepší. Vždycky na Vás vzpomínáme při našich denních modlitbách. Já Vám nikdy nezapomenu Vaši pomoc. Končím dopis s láskou.

Vaše milující Rovina Doopad.