První letošní velký nápor turistů zaznamenali ve skalním městě o prodlouženém velikonočním víkendu. „V pátek 10. dubna jsme pro návštěvníky otevřeli i projížďky na pramicích po jezírku,“ informoval nás místostarosta obce Rostislav Plocek, podle jehož slov byla víkendová návštěvnost skal velmi dobrá, což potvrzovalo zaplněné parkoviště. „Zatímco v sobotu a v neděli převládali mezi návštěvníky Češi, v pondělí přijelo hodně turistů z Polska,“ všiml si adršpašský místostarosta.

Jistě potěšitelnou skutečností pro turisty a návštěvníky skal je, že ceny vstupného se nemění a zůstávají na loňské výši. „Novinkou je umístění webové kamery, která snímá vstup do skal u pokladny č. 2. Obrázek se aktualizuje každých 60 vteřin,“ prozradil Deníku Rostislav Plocek.

V současnosti hledá obecní úřad nějaké vhodné místo pro umístění druhé webové kamery, která by měla monitorovat vytíženost a pohyb na parkovišti. „Měli jsme už jedno místo vytipované, ale vadily tam stromy, tak musíme hledat jiné. Původně jsme chtěli obě webové kamery zprovoznit najednou, ale nepodařilo se,“ dodal místostarosta.

V závěru loňského roku se zájmu veřejnosti těšil od listopadu do prosince miniseriál tří pohádkových sobot – na sv. Martina, na Mikuláše a zdobení stromečku před Vánoci. „Kvůli vysokému počtu návštěvníku ale na období hlavní sezóny žádné podobné zpestření skalního prohlídkového okruhu neplánujeme,“ říká místostarosta, který ale vzápětí dodal, že podobná akce jako loni se bude na sklonku kalendářního roku opakovat i letos.