„Bylo to hrozné. Vživotě jsem nic takového nezažila. Přitom, když vstoupila do obchodu, vypadala úplně normálně. Občas unás nakupuje a nikdy sní nebyl žádný problém,“ prozradila Hradeckému deníku vedoucí prodejny.

Jediné, co bylo prodavačkám podezřelé, bylo její otálení a rozhlížení se více než pět minut po prodejně. „Nemám ponětí, co ji kútoku přimělo. Skolegyní jsme kní stály vdaném okamžiku zády a doplňovaly jogurty,“ pokračuje vpopisu události napadená prodavačka Petra Řezáčová.

Znenadání však žena na obě kolegyně zaútočila. „Nejdřív nás napadala jen slovně a osočila nás, že se jí posmíváme kvůli jejímu vzhledu. Přitom je to pěkná ženská. Vůbec jsme nechápaly, co se děje, a snažily jsme se ji uklidnit,“ uvedla Petra Řezáčová.

Agresivní žena však neváhala a od vulgárních výrazů a urážek přešla ikfyzickému napadení.

„Poškrábala mi obličej a způsobila další drobná poranění. Vykřikovala, že když se jí směji, tak že mi taky znetvoří obličej. Kolegyně naštěstí vyvázla bez zranění,“ poznamenala prodavačka. Pak už vše nabralo velmi rychlý spád - agresorka začala po prodejně zmateně běhat, ničit zboží a vulgárně urážet izákazníky, kterých bylo vté chvíli vprodejně kolem třiceti. „Ženu nám pomohl zadržet až do příjezdu policie a záchranky, které jsem ihned zavolala, jeden ze zákazníků. Rychle jsme taky zavřeli obchod, aby nedošlo kdalším komplikacím,“ vysvětlila vedoucí prodejny.

Podle slov primáře psychiatrické kliniky hradecké fakultní nemocnice Ivana Tůmy se nenadálé agresivní stavy objevují uosob, které trpí psychotickými poruchami, například paranoidnímibludy.

„Realitu vnímají zkresleně a za ohrožení považují běžné dění kolem nich. Třeba pouhý pohled,“ upřesnil primář. Zmatené jednání a agresivitu však může vyvolat izávažnější zdravotní onemocnění jako jsou epilepsie nebo cukrovka.

Agresorce teď hrozí kromě postihu za výtržnictví také žaloba. Způsobenou škodu ve výši několika tisíc korun by mohla prodejna vymáhat soudně.