Boj za svobodu připomenou na Riegrově náměstí
Hradec Králové – Vzpomínkové setkání ke Dni boje za svobodu a demokracii a k Mezinárodnímu dni studentstva se uskuteční 17. listopadu v 10 hodin u pomníku „Obětem komunismu“ na Riegrově náměstí. Akci pořádá Konfederace politických vězňů. O svátku bude zpřístupněna i Bílá věž od devíti do čtyř hodin odpoledne a pak ještě od osmi do půlnoci. V šest odpoledne se rozezní zvon Augustin. (hod)

Státní svátek otevře Bílou věž
Na přání veřejnosti bude o nadcházejícím svátku, tedy ve středu 17. listopadu, otevřena Bílá věž. Návštěvníkům se její brána otevře v době od 9 do 16 hodin, vyvrcholením svátečního dne by se měly stát večerní prohlídky s pohledem na osvětlený Hradec z ptačí perspektivy. Ochoz renesanční věže bude po zdolání 233 schodů přístupný od 20 hodin do půlnoci. V 18 hodin se ve věži rozezní třetí největší český zvon Augustin. Hradeckou dominantu letos navštívilo už 21 659 osob, z nichž 1788 přišlo na atraktivní večerní prohlídku. (čer)

Listopadové zpívání s Plastiky
Výročí listopadového převratu v roce 1989 a návratu svobody do naší země si královéhradecké Klicperovo divadlo každoročně připomíná Listopadovým zpíváním. Výjimkou nebude ani letošní 17. listopad: od osmnácti hodin zazpívají před vstupem do divadla členové hereckého souboru Klicperova divadla slavné listopadové písně. Na jejich vystoupení pak od devatenácti hodin naváže koncert legendárních The Plastic People of the Universe. (fri)

Běh městem
V den státního svátku se u ZŠ Josefa Gočára koná 20. Běh městem Hradec Králové. Od 10.30 startují dětské kategorie a mládežnické kategorie. V pravé poledne pak vyrazí na tratě ženy a veteráni od 45 let. Start hlavní kategorie mužů a veteránů do 44 let (9700 metrů) je ve 13.10 hodin. (re)