INFO: Okresní soutěž Plamen - 45 družstev po cca 9 závodnicích, tj. přes 400 účastníků!

Během pár minut napršelo tolik vody, že se zvedla téměř půlmetrová vlna, která sebou z louky vzala stany všech účastníků, zatopena byla i většina automobilů. Menší následky postihly i samotnou obec, ale tam se již nic hrozného nestalo. Hasiči následně děti evakuovali do sousedních vesnic, dle informací od místních obyvatel, se žádnému dítěti nic vážného nestalo.

Hasiči v hradeckém kraji evidují kvůli bouři desítky výjezdů

Královéhradecko - Hasiči v souvislosti se silnou bouří, která v sobotu odpoledne zasáhla některé části Královéhradeckého kraje, vyjížděli k desítkám událostí. Kvůli svahu, které se po bouřce sesunul na koleje, nejezdí vlaky v úseku Meziměstí a Broumov na Náchodsku, řekl ČTK operační důstojník královéhradeckých hasičů.

„Bouře zasáhla především Náchodsko a potom okolí Třebechovic na Královéhradecku, čerpáme vodu ze sklepů a také odstraňujeme popadané stromy a větve," řekl operační důstojník. Dodal, že žádná zranění v souvislosti s bouřkou do pozdního odpoledne nebyly hlášeny.

Mluvčí Českých drah Radek Joklík ČTK řekl, že dráhy zajistily v postiženém úseku železnice náhradní dopravu. „Provoz na trati byl kvůli sesuvu hlíny zastavený kolem 16.30 hodin, předpoklad obnovení provozu je 20.00," řekl Joklík.

Policisté na svém webu informovali, že kvůli dešti je zatopená silnice Za Komínem v Trutnově a také komunikace pod železničním přejezdem v Náchodě, kde hasiči odčerpávají vodu. Obě silnice jsou neprůjezdné.

Meteorologové v předpovědi pro hradecký kraj upozornili na možnost výskytu bouřek, ve kterých se mohou vyskytnout kroupy i silné nárazy větru. Přeháňky a bouřky by se mohly místy vyskytovat i na začátku noci, později mají být jen ojedinělé. Bouřky by ojediněle mohly být také v neděli.