Na úterním zasedání zastupitelstva složili jeho členové pouze slib a dohodli se na počtu čtyřech náměstků a jedenácti radních.

Před začátkem volby primátora města hradecká ČSSD podala návrh na přerušení ustavujícího zasedání. Návrh podpořilo 20 zastupitelů, 13 bylo proti a 4 se zdrželi. Někteří z nich měli své výhrady. „Každý máme svou vlastní hlavu, nevidím důvod, proč vedení města nezvolit,“ vyjádřil se Martin Dvořák z Volby pro město.

O novém vedení města budou tedy jednat až 22. listopadu.

Následující dny chtějí strany využít k dalšímu vyjednávání, protože dosud se nedokázaly dohodnout na vytvoření koalice, která by měla většinu. „Ve čtvrtek se sejdeme opět k dalším jednáním. Pozvu opět ODS i Doma v Hradci, je jen na nich jestli přijdou. Je potřeba jednat v širším kruhu,“ uvedla Hana Orgoníková z ČSSD.

„Ve středu máme oblastní radu, na které se poradíme ohledně dalšího postupu,“ uvedla Pavla Finfrlová, jednička na kandidátce ODS.

Po volbách vypadal slibně vznik středo–pravicové koalice ODS, HDK, VPM, TOP 09 a Doma v Hradci. Z jednání však odešla TOP 09. Poté se vyjednávalo o široké koalici ČSSD, ODS, TOP 09, Změna pro Hradec a Doma v Hradci. Z těchto jednání pro změnu odešla ODS a Doma v Hradci.