Uskuteční se zde slavnostní vernisáž  v rámci již tradičního festivalu partnerských měst Královéhradecké hvězdné kolo a Dnů ukrajinské kultury, které připravuje spolek Mezinárodní kulturní institut KLÍČ a ukrajinská iniciativa v Hradci Králové.

Obrazy a výtvarná díla současných ukrajinských umělců zde budou vystaveny do 14. září.

„Výstavou chceme připomenout hodnoty, které jsou pro život důležité a jsou vlastní všem," vysvětlila Nataliya Dotsenko z pořádajícího sdružení MKI Klíč.

Hradecká přehlídka ukrajinského moderního výtvarného umění navazuje na dobročinné výstavy, které už proběhly letos na jaře na Ukrajině v Dněpropetrovsku a ve Lvově. V říjnu výstava poputuje také do Prahy. Autorkou celého projektu je Maria Rets, ukrajinská umělkyně z Doněcku.

Během výstavy proběhnou také workshopy účastníků projektu a další interaktivní aktivity pro návštěvníky v prostorách Integračního centra pro cizince a také v prostorách kongresového centra Aldis, vždy od 15 do 18 hodin. Svou tvorbu představí a workshopy povedou ukrajinští umělci: Maria Rets, Liudmyla Kyzym, Zhanna Petrinko, Iuliia Balabukha, Olena Koval a Iuliia Kreshchak.