O stavbu dvoupatrových městských garáží u kongresového centra Aldis má zájem skupina společnosti Unimex Group. Firma také u Aldisu chystá výstavbu hotelu pro 300 hostů, bytový dům a dům s kancelářemi.
 
„Víme o zájmu této společnosti. Těch možných zájemců se u nás poptávalo víc. Je nám jedno, kdo to nakonec postaví, ale hlavně aby se už začalo něco dít. Garáže měly být hotové už v létě 2006,“ uvedl hradecký primátor Otakar Divíšek.
 
Objekt pro 120 automobilů měl být součástí polyfunkčního domu, který chtěla vybudovat firma Betonstav Teplice. Na stavbu ale nesehnala peníze. Městu vloni došla trpělivost, vypověděla Betonstavu nájem a zažalovala firmu o penále ve výši devíti milionů.
 
„Stavbě to ale bohužel moc nepomohlo. Půda je sice města, ale je blokovaná stavebním povolením na firmu Betonstav,“ sdělil náměstek primátora Josef Malíř.
 
Zástupci obou společností se k případnému obchodu zatím nechtějí vyjadřovat. „Dokud se v jednáních neposuneme dále, nechceme to komentovat. Zavolejte si za měsíc,“ řekl zástupce generálního ředitele společnosti Unimex Group Jiří Pavlát.
 
„Ten problém si řeší sami akcionáři a generální ředitel. Víc nevím,“ dodal obchodní ředitel Betonstavu Karel Michal. Generální ředitel Petr Blahuš včera nebyl k zastižení.
 
Unimex Group podniká na trhu s byty, v průmyslu a cestovním ruchu. Celkový obrat firem ve skupině za rok 2006 podle internetových stránek firmy přesáhl 17 miliard.