„Dnes u Aldisu nejsou žádné volné pozemky. Všechny zatím patří městu, ale jsou blokované nájemními či jinými smlouvami,“ uvedl mluvčí radnice Václav Svoboda.

Před sedmi lety sice rychle v lokalitě vyrostly dvě budovy s kancelářemi, od té doby se ale nedělo téměř nic. Výjimkou byla stavba nového katastrálního úřadu, který byl zprovozněn v roce 2007.

K pokračování výstavby je patrně nejblíže společnost Aldis, která hodlá přestavět panelový dům v blízkosti kongresového centra na sedmipatrový hotel se 133 lůžky za zhruba 160 milionů korun.

„Projekt je kompletně připravený. Stavět v současné době by bylo kvůli nižším cenám materiálů výhodné, ale stále čekáme na změnu situace v bankovní sféře. Bohužel zatím nelze odhadnout, kdy získáme úvěr a kdy začneme stavět,“ řekl ředitel společnosti Aldis Tomáš Faltus.

V severozápadní části lokality hodlá stavět společnost Unimex Group. Kromě dalšího hotelu pro více než 300 hostů počítá s bytovým domem a administrativní budovou.

„Máme vydané územní rozhodnutí. Příprava je velmi složitá, takže stavba zřejmě nezačne ani v příštím roce. Navíc je možné, že záměr budeme redukovat. Poptávka po bytech a kancelářích už dnes není tak vysoká,“ řekl Jiří Pavlát z Unimex Group.

Další pozemky má zablokované sdružení firem Rovina Hulín a Lindor Trading z Brna, které převzalo sotva zahájenou stavbu polyfunkčního domu od firmy Betonstav Teplice. Společnosti navíc městu slíbily, že vybudují městské garáže se 170 místy. Počítají však také se stavbou obytného luxusního komplexu s obchodní pasáží za 750 milionů korun. Začít chtěly letos na jaře a končit v roce 2012, ale ani tady se zatím buldozery neobjevily.