Stavební společnost Betonstav Teplice se rozhodla přistoupit na verdikt Krajského soudu v Ústí nad Labem a začala městu splácet penále za nepostavené parkoviště v lokalitě Aldis. Celkem má firma městu zaplatit zhruba 9,4 milionu za penále, úrok z prodlení ve výši přibližně 2,6 milionu korun a soudní výlohy za necelých 380 tisíc korun.

„Betonstav poslal první část ve výši více než jeden milion korun a zároveň požádal o rozložení dlužné sumy na splátky,“ potvrdila vedoucí právního oddělení magistrátu Klára Holubová.

Společnost radnici navrhla, že peníze zaplatí během dvanácti měsíců. S počtem splátek ale v úterý městští radní nesouhlasili. „Rada se přiklonila k tomu, abychom je oslovili a aby to zaplatili do konce letošního roku. Co se stane, pokud nebudou souhlasit? To nedokážu předvídat. Zatím projevili náznak vůle, že penále chtějí uhradit,“ řekla Holubová.

Společnost Betonstav se v květnu 2005 zavázala, že u Aldisu postaví do roku parkoviště pro 172 aut. Plocha měla sloužit návštěvníkům lokality i tamním firmám.

V sousedství parkoviště navíc firma plánovala stavbu polyfunkčního objektu s obchody a kancelářemi. Stavba však nezačala, a tak Hradec od smlouvy odstoupil. Od července 2006 pak Betonstavu nabíhalo každý den penále ve výši 26 tisíc korun. Nárok města potvrdily dva soudy.

Radnice nadále hodlá pozemky u Aldisu zastavět. „Stavbu polyfunkčního domu připravuje společně s dalšími firmami společnost Lindor. Trvá také náš zájem o vybudování parkovacích ploch,“ dodal náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.