Chodbou jednoho panelového domu v Hradci Králové se v sobotu rozléhal křik a pláč. Hluk šel z bytu, kde bydlí mladý pár s pětitýdenním miminkem. Sousedé proto raději přivolali pomoc.

„Sousedé z obavy o život a zdraví miminka, které se mladému páru nedávno narodilo, požádali o pomoc městskou policii. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal hlídku,“ sdělila za Městskou policii Hradec Králové mluvčí Eva Kněžourová.

Ilustrační foto.
Královéhradecký kraj je na prahu epidemie respiračních chorob. Šíří se i covid

Dveře bytu otevřel muž, strážníkům vysvětloval, že mají rozepře s přítelkyní. „Ta dostala hysterický záchvat, protože nebyl odpoledne doma. Plačící žena sdělila, že je v šestinedělí, od narození miminka se nevyspala a tento stav nezvládá. Léčí se s psychickými problémy, léky však neužívá, protože jí došly,“ řekla podrobnosti k případu Kněžourová.

Strážníci zkontrolovali pětitýdenní miminko, to spalo v postýlce a nejevilo známky zanedbání. Matka dítěte při kontrole strážníků omdlela.

„Během projednávání události na sebe jeho rodiče neustále křičeli, obviňovali se z pití alkoholu a nedokázali se uklidnit. Náhle se žena sesunula k zemi a upadla do bezvědomí. Strážníci ji uložili do zotavovací polohy. Po chvíli se probrala a mohli ji posadit do křesla,“ popsala mluvčí.

Ilustrační foto.
VIDEO: Na nádraží v Hronově srazil vlak člověka. Podívejte se na zásah hasičů

Přivolaní záchranáři rozhodli o převozu ženy a miminka do nemocnice. Oba rodiče byli opilí. „Dechová zkouška prokázala ženě 2,30 a muži 2,24 promile alkoholu. Městská policie bude o události informovat OSPOD,“ uzavřela Eva Kněžourová.

Nepřehlédněte: Za pěstování marihuany muž z Broumovska stráví jedenáct let ve vězení

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth