Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem – fráze poněkud okřídlená, ale něco na ní je.

Zatímco dnes anglicky švitoří už děti v mateřských školách, my, „Husákovy děti," jim tiše závidíme,  a tak trochu lopotně se snažíme třeba právě v té angličtině dohnat, co se dá. Za železnou oponou se učilo především rusky, což nám starším a pokročilým teď může vyhovovat, protože podle lektorů jazykových škol řeč z východu opět zažívá svůj boom. Dnes se hodně cestuje, tak se cizí slovíčka docela hodí.

Kurz vám ušijí přesně na míru

Pokud  toužíte ohromit svými znalostmi na dovolené, a nebo to prostě potřebujete k práci, máte poměrně dost z čeho vybírat. Po vepsání hesla do internetového vyhledávače se rozbalí nekonečné seznamy nejrůznějších jazykových škol. Stačí vybírat podle toho, co potřebujete.

Školy nabízejí výuku pro skupiny, jednotlivce, firmy, děti, seniory. Připraví vás na zkoušky. Například hradecká jazyková škola Lite vás vezme i na letní jazykový kurz. Jde tam především o konverzaci a můžete zdarma absolvovat ukázkovou hodinu.

Lekce angličtiny pro nevidomé organizovala škola při hradeckém gymnáziu Boženy Němcové.

„O kurzy byl velký zájem, uvidíme, jak tomu bude letos," řekla Lucie Jonášová z jazykové školy. Jinak v současné době je asi největší zájem o angličtinu, italštinu nebo španělštinu. „Hodně se lidi hlásí letos i na ruštinu, znovu se stává populární," konstatovala Lucie Jonášová.

Na intenzivní pobytové jazykové kurzy láká jazyková agentura Kolumbus, kromě lekcí cizího jazyka si můžete užít sportu, relaxu i přírody.

Na nedostatek příležitostí se dnes už skutečně nevymluvíte, školy se předhánějí v co nejširší nabídce. Učit se mohou malé děti, ženy na mateřské, zaměstnanci firem i senioři. Ti se někde mohou dočkat i slev na kurzovném.

Ceny se liší podle intenzity kurzu, obyčejně se pohybují kolem 4 až 5 tisíc za jeden semestr, což bývá asi kolem 70 vyučovacích hodin. Připlatíte si za rodilého mluvčího nebo za intenzivní přípravu na zkoušky. Můžete zkusit i stránky www.slevykurzu.cz, kde třeba ve výčtu zlevněných lekcí najdete, co hledáte.

Ceny závisí na intenzitě kurzu

Standardní kurz – 4 – 5 tisíc korun za semestr, což je asi 70 hodin.
Lekce pro děti – závisí na počtu dětí ve skupině, například čtyři děti zaplatí asi 100 korun za hodinu.
Pobytový kurz – dle intenzity výuky a typu ubytování se ceny pohybují v rozmezí od 7 do 16 tisíc korun.
Kurz pro seniory – 70 vyučovacích hodin ve skupině šesti až deseti lidí za 3500 korun.