Jedenáct stupňů a déšť přivítal první letošní návštěvníky při otevření šesté sezony královéhradeckého koupaliště Flošna. Na den přesně právě při šestých narozeninách.

I přes nepřízeň počasí vodu nevyzkoušeli jen plavčíci. „Hrozně jsem se na otevření těšila. Sloužila jsem noční a je to fajn probuzení. V takovém počasí je výhoda, že tu nikdo není a voda je teplá," svěřila se první návštěvnice Ivana.

Bazény jsou totiž vyhřívané a ve vedlejší sezoně teploměr ukazuje minimálně 20 stupňů Celsia, při slunečném počasí dokonce až šestadvacet.

Provozovatelé si letos pro návštěvníky připravili několik novinek. „V dětském bazénu přibude minitobogán. Stavebně máme hotovo, čekáme až nám tobogán dorazí. Mohl by být v provozu zhruba první týden v červnu," prozradil Jan Konvalinka, vedoucí koupaliště Flošna.

Na své si přijdou i dospělí plavci. Chystá se totiž desetimetrová fóliová skluzavka do plaveckého bazénu.  Ani letos nebude chybět aquazorbing v nové kouli. V teplé dny bude na programu aquaaerobik, aquazumba i noční koupání. Mimo padesátimetrového plaveckého bazénu najdete v areálu také relaxační bazén s divokou řekou a s masážními lehátky, dětský bazén s minitobogány a dva velké tobogány, které obtéká líná řeka. Jedním z unikátních lákadel je adrenalinová skluzavka Jump.

Vstupné je ve vedlejší sezóně výrazně nižší než v té hlavní, za celý den zaplatíte šedesát korun, pokud máte čipové hodinky tak jen 42 korun.

Kapacita Flošny je 1800 lidí, během dne se ale v bazénech vystřídá i tři a půl tisíce návštěvníků. „Maximální počet jsme zde měli loni asi třikrát. Stává se to častěji, čím méně je teplejších dní," dodal Konvalinka. Loňská sezona koupališti moc nepřála, za rok sem dorazilo pouze něco přes 70 tisíc lidí, což bylo o více než dvacet tisíc méně než v předchozích dvou letech. Na vině byl hlavně chladný srpen.

Další koupaliště na Hradecku zatím mají své brány zavřené. Například v Chlumci nad Cidlinou sezona začne v sobotu 13. června. V Lodíně se plavci mohou těšit na sobotu 30. května, kdy se zde budou moci poprvé vykoupat.