1.
Martina Ptáčková, 23 let, Pardubice

Jestli ano, nevím o tom. Mně konkrétně se to nikdy nestalo, ale vím o tom, že se to děje. Na chatu se to dá ještě pochopit, lidé se chtějí seznámit. Když si ale někdo vytvoří falešnou identitu za účelem podvodu, je to neomluvitelné.

2.
Michael Markus, 22 let, Jiříkov

Setkal jsem se s tím, a to nejen na chatu, kde je to zcela běžná věc. Lidé se tam často vydávají za někoho jiného, muži se často vydávají za ženy a naopak. Mnoho lidí se dělá starší, někteří si zase pár let ubírají. Na seznamkách je tohle zcela běžná věc.

3.
Michaela Hellerová, 19 let, Hradec Králové

Já osobně jsem se s ničím takovým ještě nesetkala, ale určitě se to děje. Někteří lidé si falešnou identitu vytvářejí jen proto, aby se lépe seznámili, ale spoustu lidí vyloženě zneužívá důvěřivosti druhých-především mladých dívek.

4.
Petr Pavlíček 27 let, Seč

Nesetkal jsem se s tím, ale je to zřejmě jen díky tomu, že jsem se nikdy osobně nesetkal s nikým, s kým jsem komunikoval přes internet. Určitě se to ale děje, lidé si myslí, že na internetu mohou tvrdit, co chtějí.

5.
Tereza Chaloupková, 20 let, Lužice n/C

Ano, už jsem se tím setkala. Mně se to naštěstí stalo jen na chatu, ale kamarádka se setkala s podvodníkem, když přes internet prodávala auto. Myslím, že lidem nic nebrání v tom, aby se vydávali za někoho jiného.

6.
Jakub Grepl, 24 let, Jaroměř

Asi ano, myslím si, že jsem se na internetu s někým takovým určitě setkal. Jen jsem to nezjistil. Tyhle lidi láká především to, že se na internetu mohou stát někým, kým ve skutečném životě být nemohou.

PETRA TECLOVÁ