Chodník na Kladské chybí také v dlouhém úseku mezi zahrádkami a Slezským Předměstím. Dostat se ze Slatiny pěšky blíž k centru města je tak téměř nemožné. Pro zahrádkáře a obyvatele Slatiny má ale město dobrou zprávu. Po dlouhých letech se podařilo vyjednat vykoupení pozemků právě před zahrádkářskou kolonií v Kladské ulici. Výkup pozemků o rozloze 1375 metrů čtverečních za 660 tisíc korun schválili na svém zasedání v tomto týdnu zastupitelé města.

„Díky těmto pozemkům bude možné pokračovat v plánování výstavby cyklostezky, která propojí Slezské Předměstí a Slatinu. Téměř kilometrový úsek nové komunikace pro pěší a cyklisty také dlouhodobě prosazuje zdejší komise místní samosprávy,“ sdělil náměstek primátorky pro oblast správy majetku města Pavel Vrbický.

To je ale zatím hudba budoucnosti. Se zahájením stavby se v případě příznivého vývoje počítá nejdříve v roce 2026.

Součástí nového dopravního systému v Hradci Králové jsou také chytré semafory.
ANKETA: Chytré semafory v Hradci. Je doprava ve městě díky nim plynulejší?

Podobná situace jako u zahrádek na Kladské je v ulici Bratří Štefanů u Terna. Cestující z autobusu vystoupí v podstatě do silnice a aby se dostali na chodník na druhé straně ulice, musí přeběhnout výpadovku na Ostravu. Bezpečně to ale nejde, kromě chodníku v místě chybí i přechod pro chodce.

Chodník není ani na zastávce Hradecké noviny ve směru na Feronu. Lidé, kteří ze zastávky míří třeba do jídelny Karlovy obědy nebo do Hradeckého deníku, musejí jít po vyšlapané cestičce těsně u rušné silnice.

Hradecký odborník na bezpečnou jízdu Vít Jedlička.
Bylo by fajn projet městem jako nůž máslem, říká hradecký dopravní expert

Po vyšlapané cestě chodí také lidé s nákupem z Terna ve směru do centra, na chodce se zapomnělo například v části ulice Jana Černého, která vede k letišti. Po krajnici lidé musí v částech ulice Vážní ve skladištní oblasti a ulice Pardubická mezi Kuklenami a Plačicemi. Kvůli chybějícímu chodníku je pro pěší nepříjemné přecházení železničního přejezdu třeba v ulicích Březhradská a Kuklenská.

Kde v Hradci Králové nejvíce chybí chodník podle vás? Hlasujte v anketě. Napadá vás jiné místo, které je potřeba chodník doplnit? Napište nám do komentářů.