Předchozí
1 z 7
Další

Jan RábJan RábZdroj: Deník/Jiří Fremuth

Jan Ráb

Myslím si, že v rámci toho, jakým tempem roste míra inflace, je zvyšování koncesionářských poplatků absolutně v souladu s ostatním zdražováním. Bavit se o tom, že to zvýšení je nějak přemrštěné, nemá za mě význam. Na sledování zpravodajství moc času nemáme vzhledem k tomu, že máme pětiletého syna. Koukáme spíše na Déčko, Českou televizi využíváme a na vše ostatní zatím není moc času. Veřejnoprávní média mají svůj smysl a nemám s tím zdražením vůbec žádný problém.

Tereza MičiakováTereza MičiakováZdroj: Deník/Jiří Fremuth

Tereza Mičiaková

Myslím si, že to smysl má, poplatek se měl dávno zvednout, dlouho se nezdražoval. Určitě má smysl sledovat veřejnoprávní zpravodajství, pro mě je Česká televize i Český rozhlas objektivní, za tím si stojím.

Pavlína Springerová, primátorka Hradec Králové (HDK)Pavlína Springerová, primátorka Hradec Králové (HDK)Zdroj: Deník/Jiří Fremuth

Pavlína Springerová, primátorka Hradec Králové (HDK) 

Naše demokracie potřebuje silná a nezávislá veřejnoprávní média. Žijeme v době velkých dezinformačních vln, které rozsévají strach, nenávist a lži. Dezinformace dnes mají otevřenou cestu především prostřednictvím sociálních sítí. Zvýšení koncesionářského poplatku vnímám jako součást obrany objektivního zpravodajství, podpory umění a kultury, tradičních i méně sledovaných druhů sportu i boje se xenofobií všeho druhu. Vyspělá demokracie, kterou chceme v Česku mít, by měla o stabilitu svých veřejnoprávních médií pečovat jako o jeden ze svých důležitých pilířů. Proto aktuální zvýšení koncesionářského poplatku chápu jako logické.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník

Vladimír Brát

Televize je služba, kterou sleduji čím dál tím méně. Spíš poslouchám alternativní zprávy, které považuji za pravdivější. Takže, kdyby koncesionářské poplatky klesly na nulu, vůbec bych se nezlobil. Měli by si vydělávat stejně jako ostatní televize a rádia reklamou, aby byli konkurenceschopní. 

Ilustrační foto.Zdroj: Deník

Ivo Trnavský

Je to nesmysl, kdyby alespoň něco v té televizi dávali. Nedívám se ani na Českou televizi, ani neposlouchám Český rozhlas. To zdražení sice není nějaká strašná darda, ale jak říkám, nic zajímavého tam za mě nedávají.

Zdroj: Pixabay.com

paní Martina

Na televizi sice vůbec nekoukám, ale platíme oba poplatky a zdražení mi nevadí. Občas posloucháme Český rozhlas. Všechno zdražuje, a tak je logické, že se po dlouhých letech zvedají i koncesionářské poplatky. Veřejnoprávní zpravodajství má určitě smyl, nemyslím si ale, že bylo objektivnější.

Denis Doksanský, provozovatel soukromých škol a opoziční zastupitel (ANO)Denis Doksanský, provozovatel soukromých škol a opoziční zastupitel (ANO)Zdroj: Deník/Tomáš Kulhánek

Denis Doksanský, provozovatel soukromých škol a opoziční zastupitel (ANO)

Se zvýšením koncesionářských poplatků rozhodně nesouhlasím, tím spíše ne ve formě, v níž jsou navrženy. V první řadě je třeba vyřešit hospodárné využívání financí, zvláště u České televize. Za generálního ředitele Dvořáka byly řešeny úniky v mnohamilionových částkách, netransparentní předražené zakázky a podobně. Je zřejmé, že ČT je zvyklá za podobné produkty vynakládat mnohem více financí než privátní TV. Rozhodně má značný prostor pro úspory. Vedle toho záměr vyžadovat poplatky od všech, kdo mají internet, včetně majitelů chytrých telefonů, působí jako zoufalá snaha vybrat více za každou cenu. Vázat na ně koncesionářské poplatky je nehoráznost.