Jan Valíšek, 28 let
nezaměstnaný, Jičín
Myslím si, že se člověk může jen těžko postavit na jednu ze stran, protože boj probíhá z obou stran a chyby dělají také obě. Určitě by se ale spor měl vyřešit mírovou cestou. Politici by měli tedy hlavně jednat, a ne válčit.


Ladislav Novák, 75 let důchodce, Hradec
Jsem jednoznačně na straně Izraele, protože Hamás, to jsou barbaři a teroristi. Napadají Izrael, a ten se jen brání. Hamás na ně hází rakety, a co mají Izraelci dělat? Mají jim snad hladit záda? To se nedá nic dělat.


Šárka Válcová, 42 let na mateřské, Hradec
Do tohoto konfliktu vidí jen lidé, kteří jsou přímo v místě dění. My to těžko můžeme posuzovat a rozsuzovat. Představovala bych si řešení mírové. Lidé tam už jsou naučeni takhle žít, bojovat. A to by se muselo změnit.


Lubomír Lamich, 80 let, důchodce, Hradec
Já si myslím, že v současné době konflikt v Gaze nikdo vyřešit neumí a ani nemůže vzhledem k tomu, že se jedná o staleté spory. A hlavně nevidím u válčících stran ochotu konflikt vůbec nějakým způsobem řešit.


Eliška Dovoleová, 19 let, studentka, Písek
Nejde stát na jedné straně. Důležité je, aby se spory řešily. Nemyslím si, že řešit to zbraněmi je nejlepší způsob. Spíš než potlačit jednu ze stran, by měl být kompromis. Ale i historický základ to velice komplikuje. (lka)