VHradci Králové svého času řádily různé partičky mafiánů. Čím si vysvětlujete, že se teď situace tak zklidnila? Nevěřím, že jsou všichni ve vězení. (Pavlína Pospíchalová)

Pamatuji si na dobu, kdy vHradci Králové ivPardubicích řádily cizojazyčné gangy, řízené místními občany. Tehdy šlo onásilné vymáhání peněz za „ochranu“, otakzvaný racketeering. Vté době se iněkteří podnikatelé sdružili proti nim a hlavně se obrátili na východočeskou policii, která ráznými zásahy tuto závažnou trestnou činnost zastavila. Samozřejmě, že organizovaný zločin inadále tady existuje, ale není tak vidět, neprobíhá na ulici, ale vrámci různých institucí. Abohužel ive státních orgánech. Ale otom nikdo nechce mluvit ani slyšet.

Pane Antle, sledujete kauzu Kuřim? Orientujete se vní? Co si ověci myslíte? (Hradečačka)

Myslím si, že vtéto kauze je velice těžké se orientovat– a také policisté, respektive státní zástupci, ji pomalu rozmotávají. Je otázkou, zda se vůbec někdy dozvíme celou pravdu, Já mám informace stejné jako vy, to jest zmédií a velice filtrované, spis neznám– a bez znalosti spisového materiálu nikdy nic neposuzuji. Jako občan ijako dlouholetý specialista, jsem však udiven, čeho všeho jsou „lidé“ schopni vůči svým dětem. Násilí vůči dětem odjakživa považuji za nejhorší zločin. Moc jsem vám toho neřekl, ale fakt nevím, oco tam vlastně šlo– a jako ostatní čekám, až věc bude definitivně vyřešena a my se dozvíme něco víc opohnutkách těchto zrůdností. Děsí mne, že tyto věci bývají skryté a lze se jen domnívat, co všechno se kolem násděje.

Věříte vněco jako „sexymozek“? (Narážím na přítelkyni, dnes už manželku pana Paroubka…) (Jitka)

Já nevím, co to je. Byl jsem na desítkách soudních pitev– a nikde jsem ho tam neviděl. Ostatně, někdy mi připadá, že sám nemám mozekžádný.

Myslíte si, že máte šanci proniknout do Senátu na Rychnovsku? Vždyť Vás tam téměř nikdo nezná! Proč nechcete kandidovat vHradci? Tady by to přece bylo jistější. (Fantomas)

Oslovili mne kamarádi zPardubicka, poté organizace ČSSD zTýniště nad Orlicí, tedy zRychnovska. Hradec Králové má kvalitnějšího kandidáta– a já tu navíc mám spoustu velice vlivných nepřátel, znichž někteří (stále) usilují omou likvidaci, a to nejen profesní. Asi mám na Rychnovsku menší šance než tamní „protikandidáti“, ale celý život jsem se „pral“, tak uvidíme. Chci navíc tento handicap dohnat tím, že tam hodlám strávit několik měsíců a poznat co nejvíce lidí osobně. Jsem zkrátka připraven tomu věnovat (takřka) vše. Navíc jsem si spočítal hlasy– a na Rychnovsku, Pardubicku a Usteckoorlicku jich mám 77, zatímco tady zatím jen21.

Dobrý den pane Antle. Jste pro legalizaci marihuany? Myslím tím beztrestnost pěstování pro vlastní potřebu. (Bob Marley)

Dobrý den, Bobe… Jsem právník, navíc „trestní“– a kromě dozoru nad vyšetřováním vražd jsem se zabýval organizovaným zločinem, včetně toho drogového. Protože náš stát je více než dvacet let signatářem významné mezinárodní smlouvy oomamných látkách, vníž se mimo jiné zavázal ktomu, že do své národní legislativy „zakotví“ itrestnost přechovávání a držení drog pro sebe, resp. pro vlastní potřebu, je nutno tento závazek respektovat. Marihuana, tedy konopí seté (Canabis Sativa) pak najdete vseznamu omamných látek, a proto je legalizace marihuany nepřijatelná. Jakékoliv sliby, týkající se legalizace této omamné látky, jsou politickým populismem, podobným jako přísliby znovuzavedení trestu smrti. Souhlasím stou částí rekodifikace trestního zákona, která už bude rozlišovat takzvané měkké a tvrdé drogy. Je třeba dodat, že já jsem vždycky odlišoval marihuanu od tvrdých drog– a pokud nešlo oorganizovaný zločin, vždycky jsme tyto věci řešili „alternativně“, to jest pohrůžkou trestu či trestem výchovným. Ostatně vcelé Evropě svýjimkou Nizozemského korálovství je situace obdobná.(mb)