„Původně jsme chtěli majetkově rozdělené pozemky dostat do vlastnictví a zachovat prostory pro budoucí generace, protože zatím moc nevíme, co s tím. Pan Kvapil se vším souhlasil, přistoupil na všechno, co město navrhlo. Na schůzce zastupitelských klubů nikdo protest nevznesl, přesto směna pozemků hlasováním neprošla," podivuje se Martin Soukup (ODS), náměstek primátora.

Nebude asi ani vyhlídková terasa

Majitel pozemků plánoval na Rozárce postavit hotel a přistoupil i na vybudování vyhlídky, kterou si město přálo. Všechno je v souladu s územním plánem, stavbu tedy mohl bez problémů zahájit.

„Chtěl jsem magistrátu vyhovět, pozemky bych vyměnil, ale z nějakého důvodu je to neprůchodné. Původní projekt jsem zastavil, protože všechny lhůty prošly a rozjíždíme další kolečko s projektem novým. Rád bych na pozemku postavil dvoupodlažní apartmány. Konzultuji to s architekty a dalšími odborníky, určitě nechci vytvořit žádné zvěrstvo. Jsem Hradečák a rád bych tady chodil do hospody," směje se Miroslav Kvapil. Apartmány už však budou zřejmě bez vyhlídky.

„Moc to nechápu, čekal jsem, že usnesení projde, nikdo se ani nepřihlásil k diskuzi. Přitom výbor územního plánování tam hotel nechtěl, a tímto způsobem se tomu dalo zabránit," říká Martin Soukup.

Roli sehrála také křehkost koalice

I v tomto případě svou roli zahrála křehkost koalice v zastupitelstvu. Návrh neprošel o dva hlasy – Richarda Nádvorníka a Lenky Jaklové. Oba jsou z TOP 09. „Byla to pro město nevýhodná výměna pozemků. Když se máme tvářit jako dobří hospodáři, tak jsem ruku zvednout nemohl. Ani ve výboru nebyl na věc jednotný názor," obhajuje svoje rozhodnutí Richard Nádvorník, zastupitel a člen výboru pro územní plánování.

Sen o sjezdovce nebo bobové dráze na Rozárce tak zřejmě definitivně končí. Město se kdysi snažilo i o obnovení umělohmotného povrchu, po kterém by svah mohli lyžaři sjíždět i v létě, ale už před lety od záměru upustilo. Tvůrci nového územního plánu si zase pohrávali s myšlenkou, že by někdy mohla v lokalitě vzniknout bobová dráha.