Vše odstartuje už v 10 hodin dopoledne a zábavu i sportovní zážitky si tu návštěvníci užijí až do 23. hodiny. Čeká je bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, světelná show, vystoupení řady kapel včetně známých hudebních hvězd jako Xindl X nebo Monkey Business.

Od 20 hodin se navíc rozehraje už třetí utkání na domácí půdě, FC Hradec Králové bude hostit SK Sigmu Olomouc. 

„Poděkování patří všem, kteří se na stavbě nové fotbalové arény podíleli. Skvělou práci odvádí také fotbalový klub, Votroci doma dvakrát za sebou vyhráli, třetí výhra v řadě by byla krásným momentem v celém dni. Největší poděkování si ale zaslouží všichni fanoušci, kteří ve stadion věřili a podporovali jeho výstavbu. Budu se těšit, že se zde potkáme a společně si tento den užijeme. Všichni jste srdečně zváni,“ říká primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Velkolepé otevření připravilo město Hradec Králové ve spolupráci s konsorciem stavebních společností, fotbalovým klubem a dalšími partnery. Zájemci si budou moci do 16 hodin prohlédnout část zázemí nové arény, v jejím okolí pak bude připravena řada kulturních vystoupení a představení hradeckých sportovních klubů formou dětské sportovní akademie, při které si mohou budoucí sportovci vyzkoušet nejrůznější sporty, a ještě vyhrát zajímavé ceny.

Parádní kulisa, výhra a jen drobné mouchy. Napodruhé se domácí utkání na novém stadionu povedlo.
Napodruhé už na stadionu vše šlapalo, zazlobily ale obrazovky

Návštěvníky potěší i dětská show a soutěže včetně kouzelníka Pavla Kožíška či ukázky složek integrovaného záchranného systému. Od 15 do 20 hodin se chystá na hlavním pódiu několik hudebních vystoupení, představí se Xindl X, Factorial orchestra či Martin Brunner.

„Ve 20 hodin se pak na hradeckém stadionu odehraje ligové utkání mezi FC Hradec Králové a SK Sigma Olomouc. Po fotbalovém zápase bude na pódiu před arénou na veřejnost čekat ještě vystoupení skupiny Monkey Business, večer pak kolem 23. hodiny zakončí světelná show. K dispozici bude po celou dobu široká nabídka občerstvení. Pro fotbalovou část programu je nutné mít platnou vstupenku, program v okolí arény je pro všechny návštěvníky zdarma,“ doplňuje mluvčí hradecké radnice Kateřina Rohlíčková.

Právě autor původních lízátek Miloš Morávek (třetí zleva) při testu osvětlení zmáčkl tlačítko a čtveřici sloupů rozsvítil.
Megalomanské nákupní centrum byl šílený nápad, říká autor hradeckých lízátek

MHD zdarma bude pro návštěvníky fotbalového stadionu od 16 hodin. Na vybraných linkách budou nasazeny kloubové vozy. Na lince č. 7 pak přibydou také posilové spoje.

„Jde nám především o to, abychom předešli dopravnímu kolapsu v okolí stadionu a zároveň podpořili cestování i jiným způsobem než jen automobily,“ vysvětluje náměstek primátorky pro oblast dopravy Miroslav Hloušek.

Řidiči mohou v neděli využít parkoviště před koupalištěm Flošna, které bude rozšířené o travnatou plochu směrem k silničnímu okruhu. Další záchytné parkoviště bude k dispozici u kampusu Univerzity Hradec Králové, odkud bude od 16. hodiny návštěvníky ke stadionu a případně zpět vozit speciální okružní linka. Podrobné informace k akci jsou zveřejňovány a pravidelně aktualizovány na webové stránce www.arenapodlizatky.cz