Zastupitelé opět nepodpořili občanaské sdružení Pro-Centrál, které za nimi přišlo s žádostí o příspěvek na provoz kina ve výši 2,9 milionů korun. Pro schválení mimořádné dotace bylo pouze 15 z nich.

Tentokrát sdružení žádalo o částku s tím, že městu převede do vlastnictví veškerý majetek tvořící vybavení hradeckého kina Centrál. Sdružení by také v kině k 30. červnu letošního roku skončilo a biograf by mohl provozovat někdo jiný.

„Nabídli jsme odkup úplně všeho, co v kině je,  navíc jsme byli ochotni z kina odejít a nechat vše novému provozovateli. Další variantu už v záloze nemám. Takhle už skutečně musíme do insolvence a pokud město chce kino dál provozovat, bude muset všechno nakoupit znovu a určitě za víc, než by nyní mohlo dát sdružení,“ uvedl Leoš Kučera, který kino vede a v minulosti zadlužil. Zastupitelé už nedůvěru sdružení projevili opakovaně, na konci února se rozhodli, že mu neposkytnou bezúročnou půjčku ve výši 1,5 milionů korun.

„Dále se bude postupovat podle smluv, s největší pravděpodobností se sdružení ukončí pronájem, vypořádá se majetek a vypíše se výběrové řízení na nového provozovatele,“ řekl Martin Soukup, náměstek primátora.

Informace o zadluženosti kina a špatně vedeném účetnictví sdružení Pro-Central se v plné síle dostaly na povrch loni v létě. Kvůli tomu Leoš Kučera odstoupil z postu náměstka primátora s tím, že se vrátí do kina, které léta vedl, udělat pořádek. Věřitelům přitom sdružení dluží kolem tří milionů korun.