Objekt pro vozidla ve Wonkově ulici za 130 milionů korun nabídne motoristům 5O2 stání. Stavba má být hotová na podzim příštího roku.

„Stavební firma začala v pondělí přebírat staveniště. Proces potrvá do konce týdne. Hned poté by mohla začít demolice stávajících objektů,“ uvedl Jiří Junek ze společnosti Atol, která provozuje v Hradci systém placeného parkování a bude také investorem stavby.

Hlavní část objektu za zhruba 130 milionů korun, který pojme až 502 automobilů, bude stát na pozemcích, kde dříve býval autobazar Centrum.
Původní projekt ale musela firma Atol změnit.

„Dříve jsme počítali s vjezdem a výjezdem také v Resslově ulici. Nakonec jsme se kvůli frekventovanému městskému okruhu rozhodli pouze pro jeden vjezd, a to z Wonkovy ulice,“ sdělil Jiří Junek.

Společnost Atol hodlá v „parkhausu“ nabízet i některé služby, jako například dlouhodobé parkování motocyklů a prodej parkovacích karet. Některé prostory hodlá pronajmout prodejcům tisku, jízdenek MHD či půjčovně kol.

Dělníky ještě předběhnou hradečtí archeologové. Výzkum by mohl stavbu zdržet až o několik měsíců.

„Záleží na tom, co najdeme. Může to trvat pár dnů, ale taky nemusí. V Hořické ulici jsme zkoumali stejný prostor a byli jsme tam tři měsíce,“ řekl archeolog Muzea východních Čech v Hradci Radek Bláha.

Odborník na historii očekává, že se pod povrchem objeví základy staveb, možná až z pravěku. „Nedaleko stál také kostel svatého Petra, u kterého byl hřbitov. Takže možná narazíme také na pozůstatky lidí,“ dodal archeolog Radek Bláha.