Magistrát musel pro milion a půl sáhnout do rezervních fondů, v rozpočtu se s nimi nepočítalo.

Antimonopolní úřad uložil před několika měsíci městu pokutu za postup při zadávání výstavby nových parkovacích míst, který byl podle úřadu v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Nelíbilo se mu, že město uzavřelo s tehdejší firmou Atol koncesní smlouvu na vybudování, provoz a rozvoj systému parkování včetně závazku koncesionáře vybudovat parkovací technologie a nová parkovací místa. Podle úřadu se jednalo o nadlimitní veřejnou zakázku na stavební práce a ne o koncesi. Úřad zamítl i rozklady, které radnice podala.

„Peníze zaplatit musíme, ale podali jsme žalobu proti tomuto rozhodnutí. Pokud neuspějeme, budeme se na náhradě škody chtít dohodnout se společností Gordion,“ uvedl primátor Zdeněk Fink. Gordion je společnost, která pro město organizovala celý koncesní projekt. „Vzhledem k tomu, že magistrát se společností hodně spolupracuje, předpokládám, že nám vyjde vstříc, ale počkáme až na rozhodnutí soudu,“ dodal primátor.

Na úterním zasedání padl z řad opozičních zastupitelů (Lenka Fialová KSČM) návrh, aby pokutu zaplatili ze svého ti, co pro koncesní smlouvu před lety zvedli ruku. Zastupitelé ho však nepřijali.