Stížnosti na předražené parkování v placených zónách donutili správce systému, firmu Atol, k razantnímu zásahu. Společnost chystá velkou slevu pro řidiče, kteří do Hradce jezdí denně za prací.

„Chceme zavést takzvané hostovské karty. Budou určené pro konkrétní ulice v červené zóně, zejména u příjezdových cest. Jednou z vytipovaných lokalit je například ulice Víta Nejedlého či parkoviště za magistrátem. Seznam musí schválit městská rada,“ uvedl předseda představenstva společnosti Atol Dušan Čížek.

Zatímco dnes řidiči platí v červené zóně 40 korun na den, karta by měla stát 2400 na rok, tedy 200 korun za měsíc. „Uvažujeme také o pololetní kartě. Pokud o tuto službu bude zájem, chceme v další fázi vytipovat některé nevyužité ulice ještě blíže centru. Tam by byla cena zřejmě 3600 korun,“ řekl Dušan Čížek.

Atol chystá také variantu pro motoristy, kteří pracují přímo v centru města. „Umožníme jim zlevněné stání v parkovacích domech Katschnerka i Nový pivovar. Jedinou podmínkou bude zakoupení speciálního čipu, který je vyjde na stovku. Pak budou klasicky platit na pokladnách, ale vyjde je to asi na dvacet korun za pracovní dobu,“ dodal šéf firmy Atol.