Poslouží i nadále jako plocha bezplatného parkování na území města. „Pokud by se stalo, že by se počet stojících vozidel na území zvýšil a blokoval by tak možnost parkování návštěvníkům koupaliště, mohla by se situace změnit,“ řekl Josef Malíř, náměstek primátora. Společnost Atol by však musela prostory upravit.

Od 11. června zřizovatel parkovišť hodlá také nabídnout návštěvníkům Orlické a Labské kotliny možnost zaplatit parkovné formou SMS zprávy. Odeslání je bude stát třicet korun a svá vozidla mohou v oblasti nechat stát od pátku čtyř hodin odpoledne do soboty téhož času.

„Službou chceme vyhovět žádostem obyvatel, jejichž návštěvy si v sobotu nemají kde koupit již existující karty,“ vysvětlil Dušan Čížek, předseda představenstva A­tolu.

Magistrát se také hodlá na dosavadní fungování parkovacího systému podívat podrobněji. Chce si nechat zpracovat analýzu asi rok zpět.

„Je pravděpodobné, že vzniknou nějaké dodatky ke smlouvě, letos v zimě jsme například řešili problém se sněhem, možná se Atol bude na jeho odklízení podílet,“ uvedl Malíř.