Novinky, které v úterý schválili městští radní, zlevní stání v parkovacím domě Katschnerka. „Budeme prodávat abonentní karty pro podnikatele. Zatímco za místo na ulici zaplatí devět tisíc za rok, v Katschnerce šest tisíc. Zájem je od začátku veliký, ale my jsme chtěli dát nejdřív šanci obyvatelům z okolí,“ uvedl předseda představenstva firmy Atol Dušan Čížek.

Zkrátka ale nepřijdou ani zaměstnanci firem v centru a lidé, kteří do Hradce často dojíždějí. Atol pro ně přichystal čipové karty, které zlevní běžný parkovací tarif. „První hodina bude stát deset korun, další hodina bude za tři a pak už jen za jednu korunu. Za pracovní směnu tak člověk utratí kolem dvaceti korun,“ řekl Dušan Čížek.

Zájemci o službu si budou muset pořídit kartu zhruba za 200 korun. Platit bude dva roky. „Pro začátek jich dáme do prodeje 300. Pak zjistíme, kolik se jich používá maximálně v jeden moment, a budeme moci prodat další.“

Atol připravuje také karty pro hosty určené pro konkrétní ulice a také slevové karty na parkomaty. „Radní s těmito návrhy seznámíme v lednu příštího roku,“ dodal šéf společnosti Dušan Čížek.