Společnost Atol, která spravuje systém parkování ve městě, hodlá od září šoférům umožnit placení parkovného pomocí městské karty. Dosud ji lidé mohli využívat pouze při platbách jízdného v městské hromadné dopravě Hradce Králové a Pardubic.
„Parkomaty vybavené modulem na čtení karet budou čtyři, a to na Velkém náměstí. Když se ukáže, že řidiči mají o službu zájem, budeme chtít, aby se čtečky postupně instalovaly do všech dalších přístrojů,“ uvedl mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda.

Vedení radnice má ale s městskými kartami mnohem smělejší plány.
Do systému totiž hodlá zapojit také městské organizace, jako jsou například lázně, Klicperovo divadlo či filharmonie a také systém předplatného HK Point.

„Nejsložitější bude rozúčtování plateb. Pokud zjistíme, že to funguje bez problémů, tak bychom platby kartou mohli zavádět dál,“ dodal Václav Svoboda.
Za rok by se městské karty měly stát povinnou výbavou školáků. Město chce instalovat čtečky u vchodů do základních škol. „Rodiče by tak mohli zjistit, zda jejich ratolesti dorazily do školy. Využití by našly také v jídelnách při placení obědů.“