Šest a čtvrt milionu korun vydělala vloni na řidičích ve městě společnost Atol, která v Hradci provozuje systém placeného parkování. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, kterou se včera zabývali radní.

„Zisk hodnotím pozitivně. Určitě to není málo peněz. Pokud by ale v systému byly pouze současné příjmy, tak nebudou stačit na financování investic. Máme závazky vůči městu na úrovni 15 až 17 milionů korun ročně, a to by z loňska nešlo pokrýt,“ řekl předseda představenstva Atolu Dušan Čížek.
Příjmy firmy narostly oproti roku 2007 o zhruba 17 milionů na téměř 30 milionů korun. „Souvisí to s rozšířením systému v loňském roce na další plochy,“ řekl Čížek.

Náklady se zastavily přibližně na částce 23 milionů. Velkou zátěží systému je podle vedení Atolu parkovací dům v bývalém pivovaru, který vloni vykázal ztrátu 561 tisíc korun. „Kraj by chtěl parkovací dům převzít. My se ho ale nechceme vzdát. Jednak z důvodu, že po rekonstrukci ubydou místa pro rezidenty na Velkém náměstí. Navíc chce kraj především navýšit počet míst pro svůj úřad, což se nám nelíbí,“ řekl Dušan Čížek.

Podle zprávy už Atol do systému celkem investoval přes 71 milionů korun. Největší část, 57 milionů, zaplatil za stavbu parkovacího domu Katschnerka, který hodlá otevřít letos v září.