Stávající parkovací systém ve městě leží v žaludku Lence Trkalové. Ta spolu se svými příznivci pustila do světa výzvu, podle které by pokuty od antimonopolního úřadu za nesrovnalosti v koncesní smlouvě mezi radnicí a Atolem provozujícím parkovací systém ve městě, měli platit zastupitelé. Konkrétně ti, co pro ni v roce 2006 zvedli ruku, řada z nich už v zastupitelstvu nezasedá. „Reagujeme tak na podněty občanů,“ uvedla.

Úřad radnici uložil pokutu ve výši 1,5 milionu a 150 tisíc korun. Petiční výbor se znovu obrací i na policii, aby tento případ, který už jednou odložila, začala opět vyšetřovat.

„Pokuty nejsou pravomocné, tak je zbytečné se k celé věci vyjadřovat,“ reagoval Otakar Divíšek, primátor města. „Magistrát spolu se společností Atol podal na anitmonopolní úřad velmi rozsáhlý rozklad, jeho rozhodnutí může být nakonec jiné,“ potvrdil Václav Svoboda, mluvčí radnice. Podle vyjádření radnice se jedná o předvolební tah KSČM na jejíž kandidátce je Lenka Trkalová jedničkou. „Petici proti smlouvě s Atolem jsme uspořádali už před více než rokem,“ hájí se Trkalová. Nicméně povtrdila, že pokud anitmonopolní úřad pokuty nakonec městu neuloží, svou výzvu občanům stáhne.