Rozeznění zvonu není nic jednoduchého, proto se nepoužívá k běžnému zvonění. Zvon Augustin je používán pouze v předem schválených termínech daných zvonovým řádem. Délka zvonění je zhruba pět minut.

„Zapojením zvonu Augustin do vyzvánění zvonů katedrálních, případně dalších v okolí, chceme podtrhnout význam události, kterou nám mají připomenout. Je dobré se v tu dobu na chvíli zastavit, zaposlouchat se do zvonění a prožít někdy až majestátnost toho souznění," doporučuje Anna Maclová, náměstkyně primátora. Přesný čas rozhoupání zvonu se může ještě změnit, uvedené časy jsou pouze orientační.

Zvon Augustin se poprvé v příštím roce rozezní 1. ledna v šest hodin večer u příležitosti tradičního Prvního dne spolu, dále 13. dubna na Zelený čtvrtek by měl zvon zaznít o půl desáté dopoledne, 16. dubna na slavnost Zmrtvýchvstání Páně se zvon rozhoupe v poledne, 4. června na slavnost Seslání Ducha svatého v šest hodin večer. Poslední červnový den u příležitosti výročí bitvy na Chlumu 1866 zvon Hradečané uslyší rovněž v šest hodin večer, ve stejný čas i v den sv. Augustina tomu bude 28. srpna.

Tradičně zvon rozezní v deset hodin dopoledne i Slavnosti královny Elišky 2. září, na Den české státnosti Slavnost sv. Václava se zvon rozezní v šest hodin večer. V pravé poledne by měl Augustin všem připomenout 28. října i Den vzniku samostatného československého státu, 17. listopadu si takto v šest hodin večer připomene město i Den boje studentů za svobodu a demokracii, a zatím posledním pevně stanoveným termínem ve zvonovém řádu je Štědrý den, tedy 24. prosinec, kdy zvon ohlásí půl hodiny před půlnocí Narození Páně.