Původní plány hovořily o tom, že by se na společnost HB Reavis managment, která bude v té oblasti nákupní centrum stavět, čekat nemuselo a křižovatka by mohla začít vznikat tento rok během září.

„Na křižovatku už máme stavební povolení, ale protože existuje návaznost s komunikacemi souvisejícími s centrem, lepší bude počkat. Také financování stavby je z velké části zajištěno penězi, které město získá od HB Reavis za pozemek,“ vysvětlil Josef Malíř, náměstek primátora.

Investor obchodního gigantu prozatím ještě ani nepodal žádost o územní rozhodnutí, radnice chce se zástupci firmy jednat v příštích dnech. Zatím mají obě strany mezi sebou sepsanou plánovací smlouvu, která řeší kompletní infrastrukturu ve městě a to z hlediska financí.

Kolem slaďování projektů stavby centra a okružní křižovatky vznikalo mnoho nesrovnalostí, jejichž řešení způsobilo průtahy. Zdlouhavě se řešil výjezd do Zamenhofovy ulice, který by příliš zatížil Gočárovu třídu. Firma by chtěla do konce letošního roku získat stavební povolení.

Centrum by mělo stát necelé dvě miliardy korun a investor uvádí, že ho postaví za dvacet měsíců od zahájení stavby. Budoucím návštěvníkům slibuje kolem 170 butiků, restaurace, kavárny, sportoviště, parkoviště, ale také byty a kanceláře.