Vtípek automobilových pirátů říká: Plná čára není zeď.

Jeho mírná úprava platí i ve fakultní nemocnici. Vadí někomu žlutá čára značící zákaz zastavení? Prakticky ne, situace s parkovacími místy je totiž v areálu tragická.

„A nám to komplikuje život. Často se nemůžeme vytočit nebo musíme čekat, až lidé přijdou," říká Dušan Moráček z dopravního odboru.

On a jeho spolupracovníci rozváží po nemocnici jídlo či špinavé a čisté prádlo.

„Víme, jaká je realita. Proto jsme k řidičům hodně benevolentní," připouští ředitel nemocnice Roman Prymula.

Klasické je také stání na trávě, například vedle pavilonu infekční kliniky.

„Do nemocnice jezdíme. Ale je to těžké, parkování tam je složité," glosuje Eva Čížková, mluvčí městské policie.

Včera dopoledne porušovaly předpisy v nemocnici určitě desítky aut. Malá omluva tu však je – jejich řidiči vlastně neměli jinou možnost.

Přeplněno je totiž i vně areálu, za plotem. Například na břehu Labe. Tady stojí prakticky celý den stovky aut, většinou zaparkují na trávníku, tedy spíše na jeho zbytcích.

Další přeplněné místo vně nemocnice je vedle cesty vedoucí podél ubytovny lékařů a sester k malému parkovišti ležícímu hned u velké křižovatky Mileta.

Tady všude mohou mít policisté žně…

Parkování v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové a v jejím okolí.Pokuta? Ne hned, nejdřív výstraha

Vypadá jako značka zákaz vjezdu. Ale je to jen výstraha. Řidiči 
v nemocnici občas najdou na okně auta nalepenou samolepku upozorňující je, že špatně parkují – a že by mohli dostat pokutu.

Jako například včera po deváté hodině. Hned trojice vozů totiž stála na místě, kde zastavují lidé jdoucí zaplatit ke kase parkovné.

„Jsme hodně benevolentní, nedáváme hned pokuty. Problém je, jen když brání průjezdu sanitky nebo překáží v křižovatce," vysvětluje ředitel nemocnice Roman Prymula.

Důstojné stání v Gočárově městě?

Dobrodružství kolem parkování u hradecké nemocnice si „užívají" pacienti i jejich doprovod. . „Už jsem jednou kvůli parkování u nemocnice psal na magistrát. Nedávno jsem tam vezl moji známou znovu a takhle to vypadalo před areálem nemocnice krajského města – Gočárova města," napsal nám do Deníku Jaroslav Kos.