Teď se k milovníkům filmu přidají i divadelní nadšenci. Pro ně chystá hradecké Klicperovo divadlo lahůdku v podobě autodivadla. To svá prkna, jež znamenají svět, rozprostře koncem června na ploše u koupaliště Flošna.

„Představení chystáme na poslední víkend v červnu. Nyní se ale ještě dolaďují detaily a teprve příští týden odhalíme tajemství dávaného kusu,“ uvedl k novince mluvčí divadla Martin Sedláček. Podle něj se divadelníci inspirovali v Praze, kde nedávno spustili projekt Art Parking.

Lokalita Plachta v Hradci Králové
Dopravní studie k Plachtě bude hotová v červnu

„Tento koncept se nám moc líbil a chtěli jsme něco podobného udělat i v Hradci. Samotná myšlenka autodivadla pak přišla i ve chvíli, kdy jsme věděli, že se letos neuskuteční oblíbený festival Divadlo evropských regionů. Projekt se však uskuteční pod jeho hlavičkou a podtitulem Letos jinak,“ dodal Martin Sedláček a nastínil, jak bude divadlokino fungovat: „Pro návštěvníky na parkovišti bude připraveno vyvýšené pódium, tak aby na něj lidé z auta viděli. A navíc se bude dění na scéně promítat i na ledkovou stěnu.“