Pneuservisy na to reagují prodloužením své otevírací doby. Čekací lhůty na výměnu zimních pneumatik za letní se v okrese však výrazně liší.

Zatímco někde se řidiči ani nemusejí objednávat dopředu a počkají si na výměnu nanejvýš hodinu a půl, například v Novém Bydžově jsou podle majitele tamního pneuservisu Jiřího Havlíka čekací doby minimálně pětidenní.

„U nás záleží na vzájemné dohodě. Když řidiči zavolají, mohou často přijet hned. A když se na ně nedostane, tak přijedou jiný den,“ uvedla jednatelka chlumeckého servisu Dagmar Budská. Také v hradeckém pneuservisu v Hořické ulici jsou čekací doby dlouhé den až dva. Denně zde vymění pneumatiky přibližně u osmdesáti aut.

Ne ve všech pneuservisech v Hradci se však motoristé musejí ohlásit předem. „K nám mohou přijet řidiči kdykoli. Fronta je tady na hodinu až hodinu a půl,“ řekl zaměstnanec servisu v Drahoňovského ulici Petr Mlateček. Stejné je to i se službami v Plačicích. V tamním pneuservisu si řidiči počkají na výměnu kol přibližně hodinu.

Provozovatelé pneuservisů se shodují, že sezona přezouvání pneumatik ještě čtrnáct dní potrvá. Po 30. dubnu pak očekávají ještě ty řidiče, kteří si nechávají zimní pneumatiky kvůli průjezdu úseky vyžadujícími zimní výbavu až do konce měsíce.

LENKA KAŠPAROVÁ