Jako další součást aviatických oslav se ve středu koná Den padáků. Akce začíná v deset hodin dopoledne v Tyršových sadech.

Činnosti budou rozděleny v prostoru parku do tří sekcí. První část bude vojenská a návštěvníci se při ní mohou těšit na ukázky vojenských padáků, jejich použití v boji, způsoby řízení ve vzduchu či teorie přesného přistání na cíl. „Lidé zde také uvidí, jak se skládá padák do zásobníku, jeho rozbalení a složení. Budou mít možnost spatřit také materiály, které se používají při výrobě padáků, demonstraci vojenských výcviků, výstroj a výzbroj a techniku, jenž využívají výsadkáři při své činnosti,“ řekli našemu Deníku organizátoři. Druhá část je sportovní. V ní mohou návštěvníci vidět použití a způsob ovládaní sportovních padaků. „K vidění zde bude padakové křídlo a dozvíte se rovněž zajímavé informace o způsobu ovládání jeho letu,“ dodali pořadatelé.

Modely i velké stroje

V neposlední řadě bude ve středu v Tyršových sadech k vidění také práce leteckých modelářů. Podle našich informací své umění předvede na čtyřicet modelů.

Vrcholem dnešního dne bude vzdušný souboj dvou nepřátelských letounů – dvojplošníku Sopwith F1 Camel a trojplošníku Fokker Dr.1. Ty se ve 14 hodin utkají nad řekou Labe, v prostoru mezi zdymadlem a mostem Pavla Wonky.

(ven, fla)