Určitě se bude jednat o zdravotnictví, školství či dopravu,“ informoval tiskový mluvčí kraje Lukáš Vaníček s tím, že posléze se vláda přesune do kongresového centra Aldis, které hostí konferenci Internet ve státní správě a samosprávě. „Na konferenci, kde někteří ministři také vystoupí, se členové vlády setkají i se starosty obcí,“ dodal Lukáš Vaníček. Podle internetových stránek konference na plénu vystoupí jak předseda vlády Andrej Babiš, tak i ministr vnitra Lubomír Metnar. Posilou ANO z Bruselu bude eurokomisařka Věra Jourová. Poté se vláda rozjede po kraji.

Jakmile skončí vládní blok na konferenci, někteří členové vlády se v doprovodu krajských radních rozjedou do kraje, aby se setkali se starosty či řediteli významných institucí.

Podle informací Deníku by měl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívit ředitele hradecké fakultní nemocnice Vladimíra Paličku, který s ním chce probrat současnou situaci ve zdravotnictví. „Nedávno jsem na vládu posílal návrh strategického rozvoje fakultní nemocnice, která navazuje na rozvoj v kraji. Tak toto bych chtěl s panem ministrem probrat - jak bude fungovat péče,“ uvedl Vladimír Palička, který by se s ministrem Adamem Vojtěchem také chtěl zaměřit na specifické oblasti současného zdravotnictví.

„Podle všeho si vláda jezdí mapovat současnou situaci v zemi. Rád bych proto s panem ministrem ještě prodiskutoval téma porodnictví či pediatrie,“ dodal ředitel fakultní nemocnice.

Kromě Hradce Králové by měla vláda zavítat i na Rychnovsko. Jejím cílem má být průmyslová zóna Kvasiny. Jestli však zamíří i do výrobny automobilky Škoda Auto, ještě není jasné.

Nicméně pro samotnou automobilku je návštěva nejvyšších představitelů státu velmi důležitá.

„Společnost Škoda Auto dlouhodobě spolupracuje s orgány státní správy a samosprávy na všech úrovních.

Díky této spolupráci se pro okolí závodu Kvasiny podařilo vyjednat v návaznosti na rozvoj společnosti veřejné investice v hodnotě šesti miliard korun na rozvoj dopravní infrastruktury, průmyslové zóny a další projekty okolních obcí,“ uvedla tisková mluvčí kvasinského závodu Martina Gillichová s tím, že ačkoli automobilka není investorem nové průmyslové zóny, sama se v současné době podílí na výstavbě veřejné přístupové komunikace do závodu. "Pro své zaměstnance dále zajišťujeme dostatečný počet parkovacích míst včetně informačního a parkovacího systému a realizujeme řadu dalších projektů, jako například hromadné svozy zaměstnanců nebo prodloužení cyklostezky směrem k závodu," doplnila mluvčí Martina Gillichová.

Po absolvování jízdy po kraji se ministři sejdou opět v Hradci Králové. A to konkrétně v Adalbertinu, kde je od 19. hodin čeká veřejná debata s občany.