Největší prezentaci organizací a sdružení nabízejících mimoškolní aktivity pro děti a mládež navštívily tisíce lidí. Nechyběly ani celé školky nebo třídy základních škol. Akce byla odstartována včera už v devět hodin dopoledne, kdy se postupně začali trousit první zvědavci, a ukončena bude dnes v 16.00 hodin.

Slavnostního zahájení se ujala moderátorka Marcela Hofmanová z organizece Pionýr, která účastníky provázela během celého dne. „Máme tady pro děti připraveny zajímavé hry o ještě zajímavější ceny v podobě živých zvířátek, jako jsou pískomilové nebo křečci,“ řekla Marcela Hofmanová.

Nechybělo ani stanové městečko

Největším lákadlem se pro děti i dospělé staly ukázky práce nejrůznějších složek bezpečnostního a záchranného systému. „Podařilo se nám pozvat nejen Policii ČR nebo městskou policii, ale také Armádu ČR a další. Všichni se snažili předvést, v čem jejich práce spočívá, a někde si ji mohly děti i vyzkoušet,“ prozradila Lenka Baláková, mluvčí akce.

„Táta je voják a já bych chtěl být jako on. Líbilo by se mi taky u policie a chtěl bych se někdy projet na policejní motorce,“ pochlubil se Filip Macoun ze čtvrté třídy hradecké Základní školy Milady Horákové. Pro příznivce přírody nechyběla organizace Pionýr, která si připravila nejvíce možností jak děti zabavit. „Postavili jsme tady model stanového tábora, abychom ukázali, jak to u nás v létě vypadá. Z her jsme přivezli lakros, různé žonglovací míčky a nechyběly oblíbené deskové hry. Všechno si mohou děti zkusit,“ sdělila Ivana Vejvodová, předsedkyně Krajské rady Pionýra Královéhradeckého kraje.

K vidění byla lanová dráha a průlezka, modely tahačů na dálkové ovládání a mnoho dalších aktivit. „Nebojím se říct, že jsme pokryli celou škálu možností, jak se mohou děti ve svém volném čase bavit a vzdělávat. Je to důležitý krok k omezení kriminality a rozvoji dítěte,“ dodala Lenka Baláková.

S přispěním Jakuba Lukačišina