Výběrové řízení na jednu z největších veřejných zakázek magistrátu – rekonstrukci sportovního areálu Bavlna už má svého vítěze. Je jím společnost Stako, která hodlá hřiště opravit za 89 932 tisíc korun. Původní předpokládaná cena byla kolem 128 milionů korun, radnice by tedy mohla ušetřit téměř čtyřicet milionů.

„Částku pohybující se kolem 90 milionů korun nabízelo asi osm firem, Stako nemělo nejnižší nabídku, ale vyhrálo díky nejlepšímu splnění dalších podmínek, jako například délky záruk, bankovních garancí a podobně. Kdyby takovou nabídku podala jediná firma, komise by ji z největší pravděpodobností vyzvala, aby doložila přesně jednotlivé položky,“ řekl Josef Malíř, náměstek primátora.

Stavět by se mohlo začít už koncem října. „Práce by neměly omezovat dopravu v dané lokalitě, možná se jen trochu dotkne chodců. Jinak areál je rozlehlý, je tam dost prostoru pro stavební techniku,“ uvedl Petr Kluda z firmy Stako.

Společnost si za svou nabídkou stojí a tvrdí, že rekonstrukci v dané ceně uskuteční. „Mohli jsme si dovolit jít níž proto, že klesly ceny materiálů i prací. Příčinou je současná ekonomická krize,“ zdůvodnil Petr Kulda.

Na financování rekonstrukce sportovního areálu se podílí i evropské peníze. Původně činila dotace 85 procent z celkové částky. „Je možné, že díky snížení položky se dotace částečně přesune na jinou akci,“ dodal Malíř.