Oprava, kterou by radnice chtěla provést v roce 2009, si vyžádá uzavření bazénu asi na půl roku. Informovala o tom primátorova náměstkyně Pavla Finfrlová. Bazén je nejnavštěvovanějším sportovním zařízením ve městě, ročně do něj přijde asi čtvrt milionu lidí.

Bazén slouží veřejnosti od roku 1993 a úpravna vody je podle vedoucího bazénu Přemysla Smítka v téměř havarijním stavu. Technologie, jejíž některé části jsou staré takřka 20 let, trpí hlavně korozí trubek. Součástí rekonstrukce by měla být i oprava sociálních zařízení, šaten a instalace nového elektronického odbavovacího systému.

Jako alternativu pro koupání budou moci obyvatelé stotisícového města využít sousední lázně s akvaparkem. Ročně je navštíví kolem 170.000 lidí. "Lázní se omezení provozu nedotkne. Bazén by byl uzavřen přes léto, kdy je jeho návštěvnost menší," řekla Finfrlová. Plavecké výcviky dětí by město po dobu odstávky v rámci možností provizorně přesunulo do bazénů, které jsou u některých škol.

Hradecká radnice nyní provádí rozsáhlou rekonstrukci zimního stadionu za asi čtvrt miliardy korun. Oprava stadionu začala letos a skončit má v roce 2009. Vedle výměny systému chlazení se stadion dočká i nových sedaček, podhledů, osvětlení a nového opláštění. Většina oprav se provádí mimo sezonu, a bruslení neomezuje.