Více než tři miliony korun by měla městu vrátit společnost AGS Bohemiastav. Radnice peníze po firmě požaduje kvůli chybám při rekonstrukci sociálního zařízení v objektu plaveckého bazénu, který devastují průsaky vody ze sprch.

Firma má městu vrátit dvě třetiny z částky zhruba 4,9 milionu korun, kterou za práci inkasovala. Dohodu mezi městem a AGS Bohemiastav schválili hradečtí zastupitelé.

„Je to optimální řešení. Soudní spor by se táhl dlouho. Navíc by se vina rozmělnila a město by stejně nedostalo zpátky sto procent. Takhle se ty peníze budou hodit při velké rekonstrukci, kterou správa nemovitostí plánuje. A udělá se všechno najednou,“ míní náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.
Vedení AGS Bohemiastav ale vrácení peněz odmítá a tvrdí, že město firmu vynechalo. „Před čtyřmi měsíci jsme na radnici poslali tři možné varianty řešení. Nikdo se neozval, aby to s námi projednal, a najednou město něco schválilo. Nevím, z jaké částky vycházeli. My jsme jim žádnou nenabízeli. Pochybili jsme, ale všechno tam nebylo špatně. Až přijde rozhodnutí písemně, předám to právníkům,“ řekl generální ředitel společnosti AGS Bohemiastav Jiří Bojčuk.

Rozsáhlou rekonstrukci za 30 milionů korun chystá na rok 2010 v objektu bazénu Správa nemovitostí města. Kromě přestavby sociálního zařízení plánuje také výměnu technologií v bazénu nebo zkrášlení šaten. „Část nákladů chceme zaplatit z dotací,“ řekla ředitelka správy nemovitostí Zdeňka Rychterová.